Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Czy warto kupić tani zegarek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 black6

black6
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:16

Witam,
Chciałem zmienić trochę swój styl, a podobno zegarek i koszula to dobre zestawienie. Czy warto kupić tani zegarek do 150zł, czy lepiej wydać więcej bo taki do 150zł wywoła tylko negatywne odczucia? Jeśli w tej kwocie jest coś stylowego i eleganckiego to może ktoś coś poleci choć patrząc na zegarki za około 1000zł, to za 150zł raczej nic nie będzie. Ale nie znam się więc liczę na pomoc;) PS. Przeglądam zegarki Gino Rossi ale nie wiem, czy to nie szajs;) Aaaa no i zegarek ma tylko wskazywać godzinę, nie więcej mi nie potrzeba, główny cel to dodanie stylu.

• 0

#2 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2426 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:18

Za 150 dostaniesz Poljota De Lux - moim zdaniem idealny budżetowy do koszuli

• 0

#3 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 4525 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:21

A Gino Rossi to jakieś ciuchy chyba robi a nie zegarki.

• 0

#4 black6

black6
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:27

A Gino Rossi to jakieś ciuchy chyba robi a nie zegarki.

Zegarki też robi, wszystko robią :P

• 0

#5 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2598 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:29

Zegarki modowe to szajs :)
  • 0

#6 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2426 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:30

Jak chcesz być modny to należy kupić zegarek armani, jak chcesz mieć dobry zegarek to można kupić ruska.

• 0

#7 5kemot5

5kemot5
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 21:10

Na Twoim miejscu zwiększyłbym budżet i kupiłbym kwarca z Seiko lub ewentualnie jak ma być tanio to może jakieś Casio... Japońce charakteryzują się dobrą jakością i dobrym stosunkiem ceny do jakości. A co do pytania o tanie modowe zegarki - oczywiście nie warto ich kupować:)

• 0

#8 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3069 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:17

Gino Rossi to od butów, a nie zegarków.

Zegarkiem radzieckim/rosyjskim lub japońskim raczej (na 90%) nie zaszpanujesz... Kup jakiegoś taniego Szwajcara (zyskasz w oczach innych), np. Tissot'a. Szwajcar to brzmi dumnie. Inna sprawa, że tak do końca tym Szwajcarem może nie być...

• 0

#9 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2426 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:23

Pytanie czy zyskać w oczach innych to cel posiadania zegarka.

Z drugiej strony, jeżeli zegarek miałby tylko odmierzać czas - to majkela korsa można kupić - przecież też ma cyferblat i chodzi

• 0

#10 Blunio

Blunio
  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:33

Witam,
Chciałem zmienić trochę swój styl, a podobno zegarek i koszula to dobre zestawienie. Czy warto kupić tani zegarek do 150zł, czy lepiej wydać więcej bo taki do 150zł wywoła tylko negatywne odczucia? Jeśli w tej kwocie jest coś stylowego i eleganckiego to może ktoś coś poleci choć patrząc na zegarki za około 1000zł, to za 150zł raczej nic nie będzie. Ale nie znam się więc liczę na pomoc;) PS. Przeglądam zegarki Gino Rossi ale nie wiem, czy to nie szajs;) Aaaa no i zegarek ma tylko wskazywać godzinę, nie więcej mi nie potrzeba, główny cel to dodanie stylu.

Musisz się zdecydować, jaki styl Ci odpowiada. Za sto pindziesiąt złotych możesz zaprezentować styl luzaka i utracjusza.
Gino Rossi ... hm, lubisz jak chłopcy cię podszczypują ?
Jeżeli aspirujesz do czegoś poważniejszego, raczej powinieneś trochę więcej zainwestować. I to nie tylko w zegarek. :P
  • 0

#11 BlasiusG

BlasiusG
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 23:52

Jeżeli kompletnie nie przywiązujesz wagi do zegarka i ma on wyłącznie wskazać godzinę wyjścia do i z pracy, tudzież orzerwy śniadaniowej w pracu (czy tam jakiegoś lunchu) i jeżeli nie będzie problemem konieczność jego wymiany poprzez wywalenie w śmietnik i kupno niwego bo coś padnie lub odpadnie to nie ma problemu byś kupił jakiś tani kwarc w Biedronce lub Lidlu lub gdzie tam jeszcze bywają. Jednak piszesz coś o koszuli i stylu więc niekoniecznie ta opcja. Poszukaj więc kwarca lub automatu Seiko lub Orienta. Jakiś niebrzydki, a dobry jakościowo będzie też kwarc od Swatch'a (a tu masz przeogromny wybór stylów). Trudno powiedzieć bo właściwie nie wiemy jaki styl preferujesz.
Gino Rossi mam buty. Całkiem przyjemne i podobają mi się :) Zegarek od firmy modowej, który bym preferował to jedynie Cartier (uwielbiam ich baloony i tanki). Reszta jak Aramni, Boss to tylko nazwa i nie ma wiele wspólnego z wysokiej klasy ciuchami tych firm.
  • 0

#12 AnonimowyAlkoholik

AnonimowyAlkoholik
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 08:58

W tej cenie kupisz uniwersalnego kwarcyka, np. takiego:

https://zegarownia.p...mtp-1314l-8avef

I pochodzi kilka lat, także nie musisz wydawać 1500 zł na zegarek codzienny który ma spełniać tylko podstawową funkcję

• 0

#13 jawa99

jawa99
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:14

Czy warto to już twoja decyzja, tak naprawdę nawet najtańszy zegarek kwarcowy będzie pokazywał czas, a wygląd i jakość to już inna sprawa, górnej granicy praktycznie nie ma, zawsze jest jakiś króliczek, którego się goni ;) Kup po prostu to co Ci się spodoba, sugerowałbym jednak opuścić tzw marki modowe, a kupić jakieś seiko, citizena, ew. casio, nawet jeżeli będzie nieco droższy, to taka inwestycja się opłaci.

• 0

#14 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 516 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:28

Casio - coś do koszuli znajdziesz i będzie chodził wiele lat.

• 0

#15 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3069 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:48

Ale z Casio (mimo, że robią dobre zegarki) kolega nie będzie miał "więcej stylu", bo co drugi człowiek na ulicy ma Casio na nadgarstku (a co, ja też czasem zakładam) ;)

Lepszym wyborem byłby zegarek mniej rozpoznawalnej firmy.

• 0

#16 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 516 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:53

Eeee ... a kto tam w Polsce na zegarkach się zna! :D

• 0

#17 black6

black6
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:56

Dziękuję wszystkim za wskazówki. Dzięki Wam już mam jakąś wiedzę :)

• 0

#18 kornai

kornai
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:57

W tym przedziale cenowym po prostu bierz co ci się podoba i pasuje do twojego stylu (no chyba, że chcesz kupić zegarek na lata, ale to raczej nie wchodzi w grę).  Ważne jest, by jego funkcjonalność (szeroko rozumiana, nie tylko same komplikacje, ale np. estetyka, sposób wykonania, dokładność chodu) spełniała twoje oczekiwania i żeby nie było potem „A w zasadzie, to szkoda że nie wziąłem innego, bo tak naprawdę, to chciałem by…” itp.  ;) Jak jesteś w 100% przekonany do danego modelu, że to ten, to go bierz. Jeżeli tylko w okolicach 50% to szukaj dalej.

Że stwierdzę wbrew obiegowej opinii – jeśli podoba ci się gino rossi – to go bierz. Podoba się jakiś „no name” – to też go bierz, o ile tylko akceptujesz ryzyko, że awaryjność może być większa, że z wykonaniem jest różnie, itd.

Z drugiej strony - zegarek to zauważalna część biżuterii, i trochę też „mówi” o właścicielu. Ale nie dla każdego „mówi” to samo. Zależy więc w jakim otoczeniu przebywasz i co chcesz (świadomie czy nie) przekazać. Jeżeli modowe zegarki podkreślają twój styl, to je noś. 90% społeczeństwa nie zwraca uwagę na mechanizm, precyzję wykonania, pochodzenie (chyba, że szwajcarskie hehe) itd. Po prostu stwierdzą że to fajny (bądź nie ) cool zegarek i, ewentualnie, że kojarzą markę.

Jeżeli natomiast  obracasz się w towarzystwie, które ma hopla na punkcie zegarków, przekaz może być zgoła odmienny.

Reasumując – bierz to , do czego jesteś w 100% przekonany. Osobiście, w podanym przedziale cenowym szukałbym najpierw casio, lorusa lub timexa (z nowych), lub mechaniczne vintage (szczególnie cccp). Przy mechanikach należy się jednak liczyć z przeglądem u zegarmistrza, rzędu ceny zegarka, ale frajda z noszenia duzo wieksza :)
  • 0

#19 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3069 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 12:04

Eeee ... a kto tam w Polsce na zegarkach się zna! :D

No jak to? MY! ;)  :D

• 0

#20 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 516 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 12:14

Zegarki, zegarki :unsure:  ... od samochodów to dopiero ekspertów się znajdzie ... a co do wypowiedzi kolegi Kornai'a dodałbym może jeszcze, aby ten nowy zegarek miał przynajmniej 5 atm wodoszczelności, na pewno się przyda

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych