Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slony

ETA vs Japonia

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę się naczytałem co do jakości i wykonania ETY np 2824 (z dolnej półki cenowej).

To raczej skrajne przypadki czy ETA faktycznie jest bardziej awaryjna i delikatniejsza od japońskich konkurentów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem i mam kilka zegarkow na 2824 i moge spo kojnie stwierdzic ze z jakoscia jest co raz gorzej. Tak jak kiedys chodzily super nawet suche to teraz zaczynaja sie zacierac kola naciagu nawet w zegarkach ktore dopiero co sa po gwarancji.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy delikatniejsza? Na pewno jest bardziej skomplikowana.

Japońskie kalibry seiko, czy orienta są prostrze. Mają zupełnie inną konstrukcje modułów naciągu. Mechanizmy orienta są znane, że są pancerne.

Ale nie dramatyzował bym na temat ety. Robić regularny serwis, jak każdemu mechanikowi i będzie ok.

 

Sam noszę OSa już dwa lata będzie niedługo.

 

 

Ciekawe, co kolega wyżej pisze.... Niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wygląda to jakby eta chciała doganiać sellitę, która podrabia etę :)

co do sellity to już wiadomo jak z jakością

głównie interesuję się szwajcarią ale co raz bardziej zastanawiam się nad seiko MM


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wygląda to jakby eta chciała doganiać sellitę, która podrabia etę :)

co do sellity to już wiadomo jak z jakością

głównie interesuję się szwajcarią ale co raz bardziej zastanawiam się nad seiko MM

W moim przypadku jest tak, że Sellita działa świetnie, a ETA ma jakieś przeskoki przy ręcznym naciągu, opory na wahniku i jest głośniejsza od SW200. Myślę, że wszystko zależy od trafu bo nie ma widać powtarzalności. Choć może zależy to też od producenta, który mechanizm montuje u siebie. U mnie Sw200 i 2824

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.