Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cornishon

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w posiadaniu "zegarka obronnego" (293,5 g.)  ;)  jak na załączonych obrazkach.

Brak jakichkolwiek oznaczeń poza numerem 7385 na spodzie.

Średnica zewnętrzna koperty 60 mm, zamknięcie wystaje 16 mm. Niestety bez narzędzi nie jestem w stanie go rozkręcić, więc nie wiem co w środku siedzi. Struktura cyferblatu pozwala mi domniemywać, że jest zrobiony z drewna.

Ktoś? Coś? Ewentualnie możecie mnie pokierować w jakieś specjalistyczne miejsce (internet lub stacjonarne w Warszawie)?

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

 

post-96690-0-21381600-1490179937_thumb.jpg

post-96690-0-03128400-1490179939_thumb.jpg

post-96690-0-26738300-1490179940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun Man! Googlałem od rana, próbując szukać wszelkimi sposobami, nawet obrazem. Baz skutku. A Tobie to 13 minut zajęło :) Dzięki stokrotne...

A co sobie poczytałem, jak już wiem o czym, ho ho.. Po numeracji i kształcie koperty wychodzi mi, że krótko po '58 został wyprodukowany.. Tylko nie wiem czy malowany był  radem czy trytem.. Muszę teraz poszukać geigera-mullera.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to oryginalny Radziecki zegarek nurkowy - wewnątrz siedzi mechanizm K-43 Złotoustowskiej fabryki zegarków 

Aby dostać się do środka musisz odkręcić tą ramkę ze szkłem tylko ostrożnie bo szkło wypadnie nie jest połączone z ramką - pod nim będzie gruba gumowa uszczelka - wtedy dostaniesz się do tarczy - na niej są 3 śrubki zamalowane pod kolor - niestety próba ich odkręcenia zawsze kończy się zostawieniem śladów bo lakier się wzruszy - tarcza jest metalowa malowana - pod nia jest mechanizm 

Zostaw nie ruszaj bo uszkodzisz tarczę a w środku nic ciekawego poza mechanizmem nie ma 

 

 

Ten który jest pod linkiem wklejonym przez kolegę powyżej to już niestety podróbka współczesna dla turystów z automatycznym mechanizmem oryginał to ten https://www.google.pl/search?q=soviet+diver+watch&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwio5LCA_enSAhVjOJoKHSrBAB4QsAQIIg&biw=1366&bih=662#imgrc=HUDYc9Q9HIkMhM:   no i ten który masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję!

 

Problem z nieodkręcaniem jest taki, że po nakręceniu zegarek chodzi kilka, kilkanaście sekund i staje. Jak nim pokręcę to rusza - znów na kilka sekund.. I pomyślałem, żeby się z nim przejść na jakąś konserwację..

Tylko czy dziś można znaleźć jeszcze prawdziwego zegarmistrza? I czy warto go ratować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję!

 

Problem z nieodkręcaniem jest taki, że po nakręceniu zegarek chodzi kilka, kilkanaście sekund i staje. Jak nim pokręcę to rusza - znów na kilka sekund.. I pomyślałem, żeby się z nim przejść na jakąś konserwację..

Tylko czy dziś można znaleźć jeszcze prawdziwego zegarmistrza? I czy warto go ratować? 

Zachowuje się jak brudny zegarek i tyle. Przyzwoity zegrmistrz powinien go ogarnąć, cuda tam w środku nie siedzą. A ratować na pewno warto, to nie jest nic szczególnie częstego i ma to swoich amatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj sobie poczytałem o jego historii. I bez rozkręcania obejrzałem werk ;)

Tam widać dobrze co się dzieje przy próbie odkręcania tarczy zawsze zostaje ślad - ten mechanizm z linka jest troche poskładany z innych podobnych mechanizmów ale kształt ma taki właśnie 

post-68206-0-81444600-1490247901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia - z tymi czasomierzami może być podobny problem jak z Aczs-ami - może być niezdrowo  :(

 

Za to ładnie świecą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.