Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janekp

Identyfikacja sygnatury

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze  o  identyfikacje  tej  sygnatury,pytanie  jest  z  niespodzianka  :P  :lol:  :lol:

post-27388-0-10325000-1490197557.png


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego Concordia? To już raczej bracia Fortwaengler.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie autor nie zamieścił żadnej sygnatury, więc wziąłem to za żart to napisałem pierwszą firmą jaka mi na myśl przyszła.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  co  ta  sygnatura  robi  na starej  lampie  sygnalowej  do  informowania   o  pozarze ?Sygnatura  jest  na spodniej czesci  lampy  obrotowej.

post-27388-0-78522400-1490199220.jpg

post-27388-0-97714800-1490199227.jpg

post-27388-0-69516900-1490199233.jpg

post-27388-0-36675300-1490199241.jpg

post-27388-0-33619300-1490199247.jpg

post-27388-0-27824700-1490199253.jpg

post-27388-0-24034100-1490199259.jpg

post-27388-0-57412900-1490199265.jpg

post-27388-0-07331400-1490199272.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę Janek po co Ci te złomy :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość bezkompromisowe ... można się narazić zafascynowanemu kolekcjonerowi <_< !

:D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Janka lubię i cenię to tylko tak z troski :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeżu a jaka ładna ławka...


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli  jest  to :

- Lampa  obrotowa  alarmująca  o  pożarze z sygnatura  GF  (co może oznaczać  Gouze  France ,Gouze  Fabrique itp,) na  to  wskazuje  napis  pod  sygnatura ,Gouze  to  dzielnica  Nantes  gdzie  mieściły  sie  budynki koszarowe  zaadoptowane  na potrzeby straży pożarnej. Tylko  ze  straż  pożarna  to raczej  gaszenie  pożarów  niż  konstrukcje  urządzeń. W  tym  konkretnym modelu  sprężyna od  zapadki  byla  rozgięta  na zewnątrz i  nie  blokowała  przy nakręcaniu,wewnątrz regulator obrotów  na przekładni  ślimakowej  jak  w  gramofonach,jedna  blaszka  była  wyłamana,przy  używaniu urządzenia w  innej pozycji  niż  przewidziana,nastąpiło wypadniecie  z  gniazda  ,brak  jest  podkładki  dystansującej  od  gory  regulatora ,coś muszę dorobić..

- Lampa  gdzie  użyto  mechanizmu lub  jego elementu  z  wytworni  Braci  Fortwaengler (malo  prawdopodobne)

- ławka uległa destrukcji na  zewnątrz,deska zostanie zastąpiona  w najbliższym czasie  inna  starą  deską  sosnową (służy  mi  jako  ławka  do  wszystkiego co  wyniosę  z  garażu żeby  się  pobawić) :P

To  już  druga  moja lampa  z  mechanizmem zegarowym,pierwszej  jeszcze  nie  mogę  zlokalizować..


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.