Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

panczarodziej

Damski EDOX 17 JEWELS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

mam pytanie odnośnie zegarka na aukcji. Chciałbym kupić stary zegarek w celu odnowy. I tu moje pytanie: czy poniższy EDOX byłby dobry na początek? Pęknięta szybka mnie nie przeraża, zawsze można wymienić, mechanizm i koronka wydają się być od tej marki, są sygnowane, nie wydają się być zmęczone. Ale najbardziej obawiam się tarczy i koperty. Tarcza wygląda jakby była odmalowana pędzlem, i nie wiem jak powinna wyglądać w oryginale, nie wiem czy uda się jej przywrócić dawny blask. No i nasuwa się pytanie o  kopertę, czy nie jest to jakiś składak. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

 

 

Link do allegro:

http://allegro.pl/ladny-damski-edox-17-j-60-70-te-swiss-wawa-i6757187775.html#thumb/1

 

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jak najbardziej oryginalna. Zegarek ogólnie wygląda podejrzanie pod żadnym względem. Ale, wbrew pozorom, szkło może być problemem. Nie mówię, że musi, ale czasem ciężko dobrać prostokąty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zegarek kupiony, ale tak jak pisałeś może być problem ze znalezieniem oryginalnego szkiełka. Także mam jeszcze jedną prośbę / zapytanie zanim zamieszczę jeszcze jeden temat w kategorii poszukuję.

Oprócz dokładnych zdjęć zegarka, spisania numerów referencyjnych, jak zmierzyć szkło zegarka nie demontując go z koperty? Byłem już u swojego zegarmistrza i tam gdzie on się zaopatruje nie ma takich szkieł do zakupienia. Na pytanie czy można takie szkło dorobić, mówił tak ale z naciskiem żebym lepiej sobie poszukał oryginału, ponieważ dorabiane szkło nigdy nie będzie wyglądało jak oryginał. więc mam zmierzyć wymiar do "ramki" koperty czy razem z kopertą? Ewentualnie otworzyć zegarek wyjąć mechanizm i od środka zmierzyć jak się uda? 

 

Czy znajdzie się ktoś na forum kto ewentualni dorabia takie szkło aby przyzwoicie wyglądało? Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.