Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość earthisflat

Certyfikat COSC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość earthisflat

Hej,

Może mi ktoś wytłumaczyć, jak to jest, że w jednym zegarku ten sam mechanizm nie ma certyfikatu COSC, a w innym ma? Od czego to zależy? Za przykład niech posłuży mechanizm Powermatic 80, który na ogół tego certyfikatu nie ma. Teraz wychodzą modele z dokładnie tym mechanizmem i ten certyfikat mają (https://ch24.pl/tissot-ballade-powermatic-80-z-krzemowym-wlosem-balansu-basel-2017-video-cena/). A i znalazłem nawet modele z Powermaticiem z okresu premiery mechanizmu i też były takie co certyfikat COSC miały. Chodzi o jakąś selekcję, że do tych linii z certyfikatem wybiera się najlepsze sztuki, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość earthisflat

Dzięki, szukałem na forum i jakoś do tego tematu nie dotarłem. Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to mówiąc skrótowo mechanizmy poddane kontroli, te ktore ją przechodzą wedle scisle okreslonych kryteriów otrzymują certfikat.

Certyfikowanie kosztuje ( niezalezne laboratoria) to i zegarki z takimi mechanizmami kosztują odpowiednio więcej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i zegarki z takimi mechanizmami kosztują odpowiednio więcej.

 

Co absolutnie nie oznacza że zegarek z mechanizmem nie posiadającym tego certyfikatu jest mniej dokładny ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.