Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kerims

Identyfikacja zegara

Rekomendowane odpowiedzi

@janekp: Śruba regulacyjna soczewki wahadła ma podziałkę, foto:

 

kkWYg6.jpg

 

Nr seryjny na płycie od przodu (wskazówki, mechanizm bicia):

 

aD0IPq.jpg

 

Nr seryjny na płycie tylnej:

 

C0yO1q.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie, pomoc i ogromną wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ci się trafiła pamiątka.

Gratulacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie co do "góry" zegara. Jeśli zegar miał koronę to zapewne była ona trwale połączona ze skrzynką, np. poprzez drewniane kołki, pióra - wpusty albo metalowe gwoździki. Patrzę sobie uważnie na "dach" obudowy zegara i nic tam nie widać - żadnego otworu, nawet zakitowanego... Chyba, że nie zawsze korony były trwale połączone z resztą obudowy? Albo mój zegar tak ma czyli brak korony...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie niemożliwe, żeby tego typu skrzynia nie miała korony. Mogła być mocowana na 2 gwoździkach - szpileczkach praktycznie. Ale na 100% upierać się nie mogę. Trzeba dodać, że jak na ten rok, model był już mocno anachroniczny, epigon biedermeiera.

post-6402-0-76195000-1490796358.jpg


Wobec braku danych dorabianie tej korony raczej bym sobie odpuścił. Z drugiej strony - nie byłaby to trwała ingerencja w konstrukcję skrzyni.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro został poruszony temat braków w zegarze,  wskazówka minutowa według mnie jest do wymiany.

Wskazówka godzinowa przynależy do tego zegara i jest zgodna z wzorem stosowanym przez fabrykę Beckera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłem. Fakt, inna, ale bardzo ciekawa. Zauważ, że to nie jest zwykła wskazówka breguetowska, po kółeczku, które na poprzeczkę jest  podwójna. Musze przyznać, że nie widziałem wcześniej takiego wzoru. Trudno powiedzieć, czy jest młodsza od zegara.


Chyba, że jest zrobiona z 2.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że kiedyś się odłamała część ze strzałką, został ogonek z kółeczkiem i ktoś rzecz rozwiązał, dolutowując do kółeczka wskazówkę od kieszonki? Kiepsko widzę, ale jakoś na to mi wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak już pisałem. To są dwie wskazówki. W miejscu kółeczka dolutowano drugą wskazówkę, fragment zapewne z zegara kominkowego, budzika itp.

post-6402-0-70008500-1490807414_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym więcej. Ten fragment z kółeczkiem włącznie to przeciwwaga oryginalnej wskazówki minutowej.

Pisaliśmy równocześnie. Tutaj trochę inny wariant. Numerów nie pamiętam, ale wyzsze niz 2000. Zauważ, ze nawet bardziej pasują, bo niecentryczność wycięcia kółeczka przeciwwagi jest przesunieta jak w tytułowym.

post-6402-0-35308800-1490807918_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że właściciel wybaczy zacytowanie zdjęć jego zegarów :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzór wskazówki minutowej będzie ok :) Niech właściciel zmieni i cieszy się zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Młot Thora: @tarant: Co do wskazówki minutowej to BINGO. Macie oczywiście rację - do oryginalnej uszkodzonej wskazówki minutowej a dokładnie do jej kółeczka przeciwwagi ktoś dolutował inną wskazówkę z mniejszego zegara. I wyszło takie sprytne pawie oczko... Nawet ciekawe ale niepasujące do całości... Więc mam trudne zadanie - poszukiwanie oryginalnej wskazówki minutowej do zegara.

I jeszcze jedno - po ponownych dokładnych oględzinach góry skrzynki okazuję się, że na 100% zegar miał koronę. Są dwa otwory... Moja wina - przeoczyłem to wcześniej... Więc i korona by się przydała... Czy mogę się wzorować na tych motywach umieszczonych w górnej części drzwiczek obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówki minutowej -  wywalić ten dolutowany kawałek, dorobić brakującą część i polutować na mosiądz ( ktoś już lutował u  jubilera - koszt 10  pln wyszedł - jak mnie pamięć nie myli ).

Oczywiście można samemu lutować - jak ktoś potrafi - trudne nie jest .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie:

Czy taki wzór wskazówki minutowej (z wczesnego GB) będzie odpowiedni do mojego zegara?

 

0b4ab38bc3478be4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie:

Czy taki wzór wskazówki minutowej (z wczesnego GB) będzie odpowiedni do mojego zegara?

 

 

mam taki wzór ... zbliżony... (inny rozmiar) - tak poglądowo. :rolleyes:

post-92919-0-51157500-1494418058_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jesteście mi w stanie podać matkę zegarka?? Napis xurux gdzie x to zamazana litera??

Jutro dam dokładne zdjęcia

Z góry dzięki za pomoc

post-96206-0-84996500-1495483714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jesteście mi w stanie podać matkę zegarka?? Napis xurux gdzie x to zamazana litera??

Jutro dam dokładne zdjęcia

Z góry dzięki za pomoc

 

Co do matki:

Pani w szkole nakazała dzieciom napisać wypracowanie, które miało by się kończyć zdaniem: "Matka jest tylko jedna". Na drugi dzień pani pyta się dzieci.

- No dzieci przeczytajcie co napisaliście - może zaczniemy od Małgosi.

- Mama jest kochająca przytula nas, układa do snu. Matka jest tylko jedna.

- Gosiu 5 siadaj. Teraz Pawełek

- Mam wyprowadza nas na spacery kupuje nam rowery. Matka jest tylko jedna.

- Pawełku 5 siadaj.

Wreszcie Pani przepytała prawie całą klasę. Pozostał tylko Jasiu.

- Jasiu a ty, co napisałeś?

- W domu balanga,a wódka leje się litrami, goście rzygają na dywan.

Nagle wódka się skończyła, więc matka do mnie: Jasiek skocz do lodówki przynieś dwie wódki. Idę do kuchni, otwieram lodówkę i drę się z kuchni:

Matka! Jest tylko jedna!

 

Proponuję założenie osobnego tematu w dziale vintage. Nie jest to zegar marki Gustav Becker :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to zegar matki marki Gustawa Beckera ... :blink:  :D  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to zegar matki marki Gustawa Beckera ... :blink:  :D  :D  :D

raczej Joseph Haba Haba ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kerims, czy była by możliwość abyś pomierzył rozstaw łożysk na tylnej płycie Twojego bijącego GB? Zamierzam wykonać tabelę dla możliwie najstarszych i znanych zegarów wyprodukowanych przez fabrykę Beckera. Zebrane informacje posłużą mi do analizy powtarzalności rozstawu łożysk w płytach mechanizmów w fabryce ze Świebodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.