Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kangie

Jak dbać o zegarek? Jakich wskazówek udzielicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie postu.

 

Po kupnie kwarcowego zegarka Timex 24101 z ciekawości dokładnie przestudiowałem instrukcję obsługi i dowiedziałem się z niej m.in. że: (...)trwałość baterii zależy również od... hmm... doświadczenia użytkownika" :D Jak to rozumieć?

 

Jak jest z tą trwałością baterii? Jak ją maksymalnie wydłużyć? Wiadomo, że nie warto bawić się prądożerczymi funkcjami zegarka jak podświetlanie tarczy - Indilgo, włączanie stoperów timerów i innych bajerów. Poza tym zegarki lubią polegiwać w sklepach i magazynach i bateria już na starcie może być dość mocno wyczerpana.

 

Czy wg Was należy od czasu do czasu przepłukać stalowy zegarek ze stalową bransoletą - zwykłą wodą? Mówią, że po użytkowaniu zegarka w rejonach słonej wody morskiej warto przepłukać go wodą słodką. Ale człowiek przecież wydziela wszelakie poty, które zawierają sole przyczyniające się do jako takiej korozji metali i może warto robić coś takiego częściej, nie tylko nad morzem? Czy praktykujecie coś takiego? Czy po prostu nosicie zegarki i już? :D

 

Napiszcie co robicie aby Wasze zegarki "nie starzały" się.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam już zaglądałem :D

 

Pozdr.

Kangie


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosić zegarek a nie pieścić :!: Zegarek służy do noszenia :D

 

Żywotność baterii możesz wydłużyć np wyciągając koronkę - zegarek stanie, bateria nie pracuje... jak nie będziesz się bawił dodatkowymi funkcjami to tez dłużej pożyje...

 

Tylko po co to wszystko?

 

W końcu zegarek ma służyć Tobie a nie ty jemu :twisted: Funkcje są po to żeby się nimi bawić, zegarek kwarcowy jest po to, żeby chodził bez kombinacji z koronką, a bateria nie jest droga i zawsze można ją wymienić !

 

8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii, to bardzo ważne jest, aby po jej zużyciu, szybko wymienić tę starą na nową (max. okres 2 tygodni).

Teraz są niby te nowe baterie- srebrowe czy jak im tam, ale po co ryzykować... :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co robię to oczyszczam zegarek po ściagnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

W jaki sposób Yargoth :?: :twisted:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! To technika dopracowywana przez lata :D. Mam jedną ulubioną ściereczkę (kupiłem na Słowacji - ponoć produkowane w Szwecji, ale cholera wie :D). Idealnie czyści bez smug i nie rysuje. Dodatkowo osuszam nią pasek (dzięki temu w Geneve roczny pasek wyglada jak nowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie rzeczy robię zwykłą koszulką... :oops: :oops:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety mam "odchyl" na tym punkcie, a koszulka pozostawia zazwyczaj smugi :D (wiem wiem jestem nienormalny :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawełniana nie zostawia :!: :twisted:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Masterfan napisał:

,,Co do baterii, to bardzo ważne jest, aby po jej zużyciu, szybko wymienić tę starą na nową (max. okres 2 tygodni)."

 

czesc Marcinie :) możesz wyjaśnić o co chodzi?czemu masz akurat dwa tygodnie na wymiane baterii???po tym okresie zegarek już nie będzie działał??? :D:):)

to ja w takim razie hibernuje swoje elektroniki -leżą bez baterii po dwa lata(a nie max dwa tygodnie) i kiedy po tym okresie wstawie im bateryjke chodzą jak nowe :D:):) :twisted:

jak możesz podaj to żródło wiedzy o śmierci ELEKTRONICZNEJ po dwóch tygodniach.

pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feleksc, Marcin miał pewnie na myśli, żeby nie trzymać starej, żużytej baterii w zegarku. Chodzi o to, że bateria alkaliczna może zwyczajnie wylać. Prawdopodobieństwo jest b. małe, ale istnieje. Wtedy uszkodzeniu może ulec zegarek. Baterie srebrowe nie mają (chyba) tego problemu. ALe lepiej dmuchac na zimne :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jeśli tak to zwracam honor,to faktycznie może sie stać :D a wtedy buba i po zegareczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

co słonej wody to słyszałem tylko że cierpią plastikowe zegarki-dostają nalot ,ktory trudno potem usunąć i paski parciane zakładane oryginalnie w niektórych zegarkach.-generalnie po slonej przemywamy całosc słodką wodą.

co do wyciągniecia koronki to pisaliście już że zależy to prawdopodobnie od rodzaju mechanizmu kwarcowego(ja powielam tą zasade i stosuje w swoich zegarkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Kangie napisał:

,,Jak jest z tą trwałością baterii? Jak ją maksymalnie wydłużyć? Wiadomo, że nie warto bawić się prądożerczymi funkcjami zegarka jak podświetlanie tarczy - Indilgo, włączanie stoperów timerów i innych bajerów. Poza tym zegarki lubią polegiwać w sklepach i magazynach i bateria już na starcie może być dość mocno wyczerpana...."

 

co do trwałości baterii-to wszystko masz opisane w instrukcji użytkowania zegarka.ja gdzieś znalazłem przypis że dają gwarancje na działanie baterii przez dwa lata przy użyciu raz dziennie podświetlenia(nowoczesne podświetlenia są mniej prodożerne niż np.żaróweczka pare lat wstecz)

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki neuro :!:

Dokładnie o to mi chodziło feleksc :twisted:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

:twisted:

tak :arrow: Masterfan teraz to widze z pomocą przyszedł ci neuro :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feleksc, raczej Tobie- ja czytać potrafię :!: :evil:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

czytać może tak

:D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pisać również.

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, to powiedz dokładnie o co chodzi (zawsze ktoś Ci wytłumaczy) a nie komentuj bezsensownie :twisted:

Choć rozumiem, że mogło Ci się zrobić głupio, że Ty- taki wielki miłośnik zegarków na baterie- nie wiesz dlaczego może im zaszkodzić zostawiona w nich na dłuższy czas zużyta bateria :D:D

Może w ten sposób sprawdzisz czy G-SHOCK jest naprawdę niezniszczalny :?: :twisted:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jest naprawde tak głupio że nie moge znależć słów żeby to wyrazić

:D:D:)

ale bestyjka ta bateryjka

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

tak zaskoczyłeś mnie MasterFanie ,ale podoba mi sie jak do mnie mówisz:,,...wielki miłośnik zegarków na baterie..." :):D:)

czuję sie taki DUŻY i doceniany :D

dziekuje :) :twisted:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

A TEN GOŚĆ W MOIM EMBLEMACIE NAPRAWDE NIE POKAZUJE: WAŁA

:D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.