Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gduo

Miyota 820A i zegraki w ogóle - pytanie techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od niedawna noszę pierwszy zegarek automatyczny z mechanizmem Miyota 820A. Zatrzymał mi się dwa razy, ostatnio na mw. g. 6/7 am lub pm (tego nie wiedziałem). I dziś najpierw ustawiłem datę i dzień (na tej 6/7 godzinie), a następnie godzinę. No i teraz zbliża się 12 w południe a mi przestawia się data na 30... Gdy kiedyś znów mi się zatrzyma, skąd mam wiedzieć czy na AM czy PM???

Co mam teraz zrobić? Jak go nastawić? Rozumiem, że muszę nakręcić się znów na 29, ale po 1/2 godzinie? A potem godzinę? Dla mnie to jest zbyt trudne.... :P

 

Z góry przepraszam za to pytanie.

 

I jeszcze z instrukcji obsługi:

 

32902804003_9bb07180fa.jpg

 

 

33716183265_860b44eebb_z.jpg

1. Na której pozycji mam przekręcać te 40 razy? Na normal? I w którą stronę?? (grafika wyżej, pkt 3 na górze)

 

2. Dlaczego nie powinienem "wstrząsać" zegarkiem, aby "poszedł"? (grafika niżej)

 

32902781633_65a252ecc4_z.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnąć do końca Koronke i kręcisz wskazówkami aż przeskoczy data. Masz wtedy północ. Ustawiasz sobie minimum 6rano lub później teraz np 11:50. Następnie delikatnie wciskasz koronke o jeden klik i kręcisz tak żeby ustawić prawidłową datę. Potem wciskasz koronke do pozycji 0.

Nosisz najlepiej tak żeby się nakręcił wystarczajaco

 

Co do pytan

Pozycja 2 jest do ustawiania godziny ważne abyś ustawial do przodu nigdy do tyłu bo możesz polamac uchwyty datownik.

 

Pozycja 1 koronki jest do daty w jedną ze stron data zacznie przeskakiwac (zmieniaj datę oprócz godzin 21-4 rano.

 

Pozycja 0 to regularna w takiej Nosisz zegarek.

 

Nie wstrząsające żeby nie uszkodzić mechanizmu ale nic nie powinno się stać jak naturalnie nim poruszasz tak jakby był na nadgarstku wtedy ruszy albo np przy oglądaniu tv wieczorem wtedy się trochę nakręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha już kminię mw :D dodałem jeszzce dwa pytania ze zdjeciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to zegarek microbrandu, dlatego zdecydowałem się tutaj, z góry sorry za błąd i prośba o przeniesienie, jeśli trzeba.

 

przepraszam

 

od razu dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.