Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juulka

Omega Turler..... wpadka? czy da się to uratować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wszystkich serdecznie.

Jak wielu początkujących użytkowników zacznę od tego, że to mój pierwszy post...... bez owijania w bawełnę, dodam również, że wykazałam się chyba dość dużym poziomem brawury......gdyż...... wiele osób początkujących pyta o zegarek przed kupnem....a ja pytam po fakcie. Miał być miły prezent........ a chyba dałam się naciągnąć na piękne zdjęcia. Zegarek wygląda trochę inaczej w rzeczywistości.

 

http://allegro.pl/rzadki-zegarek-omega-turler-1962-r-i6748643329.html

 

Proszę wypowiedzcie się na temat tego zegarka na podstawie zdjęć sprzedającego ..... będę wdzięczna za każdą informację o jego oryginalności lub nie, cenie etc.

 

pozdrawiam i dziękuję

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zdjec mechanizmu?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem..... po fakcie, jutro chciałabym go zanieść do zegarmistrza. W rzeczywistości ma bardzo zaśniedziałą tarczę. W zasadzie od szukania zegarmistrza na tym forum lub kogoś od renowacji tarczy i przeczytaniu jeszcze kilku....nastu wątków wydaje się, że zaliczyłam wpadkę.

 

Nie wiem jak go otworzyć samodzielnie więc wolę zrobić mu zdjęcie przy zegarmistrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecie posiadanego zegarka...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje na allegro, wiec nie wiem jakie tam panują zwyczaje-koledzy pewnie powiedzą, jak istnieje mozliwosć ja bym oddal ten zegarekm a poszukiwania zaczął od początku...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość to istnieje zawsze......tylko czy batalia będzie tego warta.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że na tarczy są wykwity "patyny" było widać w ofercie. Brak zdjęcia mechanizmu, mimo ze jest pokazany dekielek od środka, to już podejrzane. Twoje natomiast zdjęcia nie pokazują niczego. Mają po 20 kB :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne mowiąc, rarytas w oryginalnym stanie to nie jest, więc warto, przedewszystkim z szacunku do Ciebie i potencjalnego obdarowanego.

Poszukamy Ci lepszy :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6402-0-49846000-1490913228_thumb.jpg

 

Kopertę chyba mocno szlifowano.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plamki, było widać ale......to co jest w "oryginale" delikatnie mówiąc - wbiło mnie w podłogę. Zdjęcia zrobiłam telefonem w najmniejszej rozdzielczości bo inne - nie chciały się załadować.

 

Najgorsze w tym kupowaniu zegarków jest to, że poświęciłam na to xxx godzin i jest d....... znów skończy się na sklepie..........., nie mówiąc o "walce" ze zwrotem. 

 

A co do pomocy w kupnie - bardzo długo poszukiwałam kogoś kto by mógł coś takiego zrobić, świadczyłby taką usługę - jeśli jest jakiś chętny to ja z przyjemnością z takiej opcji skorzystam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy bezinteresownie, zawsze pomagamy.

Tarcza ma wykwity, koronka jest wymieniona, koperta wyszlifowana, ciekawe jaki jest mechanizm i w jakim stanie..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dużo rozwodzić - najpewniej składak, mocno polerowany/rechromowany, nadal nie widzimy mechanizmu więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

Próbowałaś odstąpić od kupna?

 

Za ok. 1300zł będzie ciężko dostać Omegę wartą pieniędzy (nie mówię, że się nie da - ale to absolutnie dolna granica).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Jutro pójdę do zegarmistrza i pozwolę sobie na wrócenie do wątku.......

 

Zdaję sobie sprawę, że za 1300 to szału nie ma........ ale jako kompletny nowicjusz mogę tylko powiedzieć, że mi się podobał i przyszłemu posiadaczowi, który właśnie go zobaczył też.

 

Od umowy odstąpiłam ale....... zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Niezależnie od tego, zaparłam się na tego kolesia i mu nie odpuszczę. Jeśli sprawa nie zakończy się dobrowolnym zwrotem pieniędzy to ......... rozpocznę drogę prawną. W sumie to jeszcze z biegłym w dziedzinie - zegarków - nie miałam przyjemności. A to może być ciekawym doświadczeniem!

 

I tak na marginesie, ja bardzo chętnie kupię - prawdziwy, dobry zegarek - a w barterze za poradę mogę udzielać porad prawnych :))))

 

pozdrawiam serdecznie 

julka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tyle, że sam miałem ekscesy z niesprawnym chronografem przez allegro - prokurator umorzył sprawę zanim do czegokolwiek doszło. ;) Allegro się generalnie wypięło. Lepiej zainwestuj energię w odsprzedaż w razie czego i odratuj ile się da, szkoda nerwów. Szczególnie, że kupiłaś od osoby prywatnej i póki co niezgodność z opisem ciężko stwierdzić.

Albo, jeśli zegarek się podoba przyszłemu potencjalnemu właścicielowi - tarczę da się umyć; jeśli mechanizm jest oryginalny i w dobrym stanie, to wystarczy przegląd+nasmarowanie i można się nim przecież cieszyć. Pytanie ile chcesz w niego zainwestować. Mleko już rozlane - zdecyduj tylko co chcesz z tym zrobić dalej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to osoba prywatna czy przedsiębiorca ma obowiązek przyjąć zegarek i oddać pieniądze.

Chyba że jako osoba prywatna zaznaczy że zwrotów nie przyjmuje.

 

Druga sprawa skoro nie ma fotek mechanizmu nie wiadomo w jakim jest stanie i czy w ogóle jest.

 

Skoro masz wiedzę żeby porady prawne dawać to wystosuj so sprzedającego w razie chęci zwrotu pismo z paragrafami itp.

wymięknie  i zwrot przyjmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa - tarcza była mocno doświetlona a zdjęcia robione pod takimi kątami aby te purchle nie były widoczne - widać że sprzedający bawi się w sprzedaż zegarków więc wie co sprzedaje i co che ukryć, nie dał zdjęć mechanizmu pomimo że zegarek był otwarty to też zastanawiające 

Piszesz że chcesz zakupić coś pewnego - zobacz może Cię zainteresuje pytanie czy taki model spodoba się obdarowanemu - tutaj będzie odwrotnie niż w twoim zakupie czyli zegarek na żywo będzie wyglądał ładniej niż na zdjęciach i w razie "WU"  bezproblemowy zwrot  ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146002-omega-geneve-w-pude%C5%82ku-igie%C5%82ka-longines-chronograf-re-watch-jak-n%C3%B3wka/?do=findComment&comment=1972389

Jeśli coś zapraszam Cię na prywatną widomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot tego zegarka musi się odbyć na zasadzie dobrej woli sprzedającego.

No chyba że masz fakturę to na zwrot jest 14dni.

Z tym zegarkiem już nic nie zrobisz bo jedyne na co można się powołać to niezgodność w postaci złego mechanizmu w środku co może mieć miejsce sądząc po braku jego zdjęć a z drugiej strony sprzedawca powoła się na ingerencję w zegarek w postaci otwierania go i zaglądania do środka.

Tak więc zegarek koniec końców zostanie u ciebie a nerwy stracone.

 

Proponuję zostawić sobie zegarek do momentu uzbierania pieniędzy na drugi a ten później wystawić od 1zł na licytację.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I tak na marginesie, ja bardzo chętnie kupię - prawdziwy, dobry zegarek - a w barterze za poradę mogę udzielać porad prawnych :))))

 

pozdrawiam serdecznie

julka

 

Tutaj masz ciekawą propozycję od kolegi z forum:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146002-omega-geneve-w-pudełku-igiełka-longines-chronograf-re-watch-jak-nówka/#entry1974206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z drugiej strony sprzedawca powoła się na ingerencję w zegarek w postaci otwierania go i zaglądania do środka.

 

 

 

tego argumentu moim zdaniem żaden sędzia nie weźmie pod uwagę bo jak można ocenić stan mechanizmu nie otwierając zegarka.

A jeśli koleżanka zrobiła by to u zegarmistrza który ma dobrą reputację i chciał by wystawić oświadczenie że mechanizm jest taki a nie inny, to sprawa prosta i szybka by była.

Możliwe też że można by wykorzystać celowe ukrywanie wad zegarka w formie chytrze zrobionych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie oczywiste

 

jeśli sprzedający kombinował na samym starcie to myślisz że od razu po otwarciu zegarka odda pieniądze?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykwity widać na zdjęciach aukcji, zegarek ma swoje lata i jest zegarkiem używanym, więc jak tu ciągnąć prawnie sprzedawce do odpowiedzialności? Sprzedawca nie ma obowiązku prezentowania werku bo na jakiej podstawie? 

 

Prawnik weźmie 3000 zł, a sąd jak wygrasz zasądzi ustawowe 1200 zł zwrotu. Jak przegrasz to będzie Cię całość z kosztami biegłego i reprezentantów kosztować 7-8 tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy na jakiego sędziego się trafi jak będzie rzeczowy i myślący to sprawa jest prosta.

 

A sam sprzedający wiadomo że skoro od samego początku coś próbował ukryć i na fotach i w treści aukcji, to nie po to żeby od razu zwrócić pieniądze.

Ale większość ludzi którzy nie mieli konfliktu z prawem zmięknie i zwróci pieniądze, po trzymaniu wezwania na rozprawę.

A w wielu przypadkach pomoże porządnie wystosowane pismo z pieczątkami prawnika.

To daje do zrozumienia że klient nie żartuje. 

 

Ale też trzeba być co najmniej głąbem żeby za 1300 zł po sądach się ciągać. ( tu mam na myśli stronę sprzedającą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w środku jest mechanizm jaki powinien być no to jeszcze nie będzie tak źle


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegłym sądowym nie jestem ale co ten zegarek ma wspólnego 

 

Rzadki model "Omega TÜRLER"

w oryginalnym stanie zachowania z 1962 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.