Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

ZEGAREK FORUMOWY 2017 MOSCOW CLASSIC

Ankieta nr2 - koperta  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nie upadł ,nauczony doświadczeniem rozpoczynam nowy .

Proponuję rozpoczęcie dyskusji nad naszym rosyjskim forumowcem 2017.

Proszę uprzejmie o wstrzymanie się od komentarzy osób niezainteresowanych zakupem zegarka!

Moda proszę o usuwanie zbędnych,nic nie wnoszących wpisów.

Proszę o kulturę , brak wycieczek osobistych i niebicie piany.

 

Kilka konkretów :

-zegarek  z firmy Moscow Classic,

-do wyboru na dziś werki Molnija 3602 i Vostok 2416 automat,

-chrono 3133 odpada raczej z uwagi na wysoką cenę (ok.1900zł)

-koszt ok 1200zł brutto, ale to tylko orientacyjnie,

-główny projektant to Adrjan88,

-limitka 50 szt. - ale nawet jak zbierze się tylko 20 chętnych, to produkcja może ruszyć, wiadomo,że ma to wpływ na cenę.

To z grubsza tyle. Liczę na owocną dyskusję.

Jeśli coś przeoczyłem, proszę o uwagi.

 

Na początek proszę o wpisy zainteresowanych:

 

-jaki werk - manualny,automatyczny,a może chrono?

-jaki temat przewodni zegarka ?

-jaki styl zegarka (klasyczny,militarny,sportowy etc)?

 

Dalsze szczegóły w miarę rozwoju dyskusji.

 

 

Dołączam kilka przykładowych projektów Adrjan88, tarcza jest złożona z dwóch elementów.

I przykładowa koperta.

post-34219-0-17242700-1490959728_thumb.jpg

post-34219-0-73190100-1490959747_thumb.jpg

post-34219-0-22869000-1490959770_thumb.jpg

post-34219-0-62702600-1490959896_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to manual i projekt bardziej klasyczny i konserwatywny.

 

Ten projekt powyżej zbyt mocno przypomina mi stylistykę nowych ruskich zegarków które można spotkać na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki motyw przewodni chciałbyś ?

Bo cos musi wyróżniać nasz projekt.

W poprzednim forumowcu była to nasza lotnicza szachownica.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie które wstawił kolega zbylak przedstawia tylko kopertę o której myślałem, żeby dać do zegarka.

Co do forumowego zegarka, myślałem o dywizjonie 303, z motywem z pierwszych trzech zegarków.

Tam gdzie pod wskazówkami jest logo sił lotniczych (RAF, Luftwaffe i Armee de l'air) dać logo dywizjonu, na górze jakiś napis, np właśnie dywizjon 303, lata służby dywizjonu itp.

Ale czekam dalej na propozycje.

Co do bardziej klasycznych już gdzieś wrzucałem, w temacie o forumowcu na molnii. Dla chętnych do odszukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki "Dywizjon 303" w ostatnim czasie powstały trzy jeden zrobiło "Błonie", a dwa G.Gerlach, jeden 40mm na ST25 a drugi 42mm na mechanizmie Seiko - wiec może lepiej "nie iść tą drogą" ;)

Jeśli to ma być akcent militarno lotniczy to może Cichociemnych by tutaj wziąć na tapetę - też mieli swój znak, ale kojarzy się z nimi też spadochron - NBP wydało monetę (10zł) której grafikę wrzuciłem poniżej - wiec może coś w tym stylu... 

Oczywiście jestem zainteresowany zegarkiem (jedynie co mnie może zniechęcić to koperta mniejsza niż 42mm) i jako mechanizm wolałbym Molnija 3602 niż automat Vostok'a

 

 

5aae80c8-ca44-412e-a1f2-1fa2827f2955.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę @Daito po co robić tego samo co inni. Moim zdaniem najlepiej będzie zrobić klasyka czerpiąc inspirację pełnymi garsciami z lat 60 i 70 w zegarkach zssr. Pobiedy, Rakiety, Majaki, Sportiwnyje, Poljoty.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to mechanik w stylu militarnym.

Na temat Eskadry Kościuszkowskiej 1920 - to piękna karta naszej historii, i tego tematu jeszcze chyba nikt nie wykorzystał.

 

Mimo wszystko chciałbym aby były polskie akcenty w projekcie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz Rakietę kup Rakietę. Wystarczy że oni powielają stare wzory na potęgę:

http://www.raketa.com/russian-watches/

Dzięki za uświadomienie. Fatalnie to wygląda..

 

Jak tu mądrze uchwycić ducha tamtej epoki zegarkowej i nie robić takich koszmarków..

 

Co do tematu przewodniego, myślę że dekiel to lepsze miejsce. Tarcza robi się pstrokata jak dominuje ją przekaz zamiast dekad tradycji zegarmistrzowskich.

 

Piękne zegarki nie muszą mieć wsparcia w stylu kontekst historyczny. A jak ten kontekst jest, ale dopiero jako wartość dodana, to jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o to - niech każdy napisze, komu/czemu miałby być zadedykowany ten projekt, tylko możliwie konkretnie. A później będziemy dyskutować , czy wyróżnić temat na tarczy czy na deklu. Poniżej przykład "podwójnej" tarczy, i klasyczna piaskowana.

post-34219-0-62495000-1490984981_thumb.jpg

post-34219-0-82368600-1490985038_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko chciałbym aby były polskie akcenty w projekcie.

 

Myślę, że jest to priorytet ;)

 

Co prawda nie maczałem palców w ostatnim projekcie MC z szachownicą Polskiego lotnictwa, ale imho ten zegarek był po prostu nudny. 

 

 

(jedynie co mnie może zniechęcić to koperta mniejsza niż 42mm) i jako mechanizm wolałbym Molnija 3602 niż automat Vostok'a

 

Kopertę proponowałbym 44mm, chyba dosyć uniwersalna.

(wiem, że w cytacie widnieje zbylak, ale nie potrafię tego naprawić, tak by było prawidłowo).

Z czystej ciekawości, czemu molnija a nie vostok? Ja ze zwykłego lenistwa wybrałbym vostok (od razu definiuje zegarek jako użytku "codziennego"). Nie trzeba pamiętać o nim co rano :)

A co do motywów, mnóstwo jest pięknych chwil w Polskiej historii które mogłyby być zawarte na tarczy zegarka.

 

Może pójść w zupełnie innym kierunku i zrobić coś w tonach Polskiej marynarki wojennej?

Przygotowane miałem tarcze "morskie", przerobić je np na ORP Błyskawica

(specjalnie dla zbylaka który truje styje o brązowe tarcze)

http://moscowclassicshop.com/images/watches/dlaforum/x1.jpg

http://moscowclassicshop.com/images/watches/dlaforum/x2.jpg 

http://moscowclassicshop.com/images/watches/dlaforum/x3.jpg

I na żywo kapitalnie prezentujący się ciemno niebieski sunrise

http://moscowclassicshop.com/images/watches/dlaforum/x4.jpg

Jak trzeba będzie, to można pokombinować z tarczą sekundową na 9, chociaż nie wiem, czy nie popsuje to calego efektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowa jest super, ale marnie ją widzę w tematyce morskiej :)

Ja forumowca raczej trzymałbym w szkatule , niż go używał na co dzień :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja forumowca raczej trzymałbym w szkatule , niż go używał na co dzień :)

 

No może nie w szkatule, ale na pewno nie na co dzień - dlatego Molnija 3602, moim zdaniem lepiej się sprawdzi, nakręcam jak mam zamiar założyć na łapę, automat to już bardziej skomplikowana sprawa.

 

 

Na temat Eskadry Kościuszkowskiej 1920 - to piękna karta naszej historii, i tego tematu jeszcze chyba nikt nie wykorzystał.

Pomysł z Eskadrą Kościuszkowską świetny tyle że jak się porówna ich godło z godłem dywizjonu 303 to...

 

 

Kopertę proponowałbym 44mm, chyba dosyć uniwersalna.

I na żywo kapitalnie prezentujący się ciemno niebieski sunrise

http://moscowclassicshop.com/images/watches/dlaforum/x4.jpg

Jak trzeba będzie, to można pokombinować z tarczą sekundową na 9, chociaż nie wiem, czy nie popsuje to calego efektu ;)

 

Dla mnie bomba - choć faktycznie mała sekunda na tej tarczy raczej nie będzie dobrze wyglądać, chyba że zmieniło by się indeksy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale wszystko zaczęło się w 1920...

Można np. zrobić tylko cyferki parzyste.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lista życzeń:

Mechanizm 3603

Koperta 44mm jest ok ale chciałbym żeby miała wodoszczelność na poziomie 5ATM

Tarcza chronometryczna - mi kojarzy się to ze stylem "marine" i tu możemy sobie wybrać sporo obiektów kultu.

Jak najmniej napisów na tarczy - dedykacja itd na deklu.

 

Najlepszym przykładem tarczy jest Stowa moim zdaniem tylko trzeba zręcznego grafika żeby zrobić subsekundę na 9 bo tu jest centralna.

 

post-47356-0-12198700-1490993517_thumb.jpg

 

 

PS

Kiedyś widziałem bardzo fajny projekt tarczy pod Molnie z samolotem Łoś. Niestety w odpowiednim czasie nie ściągnąłem zdjęć a później przepdły.

Próbowałem nawiazać kontakt z projektantem tej tarczy ale nie odpowiadał.

Może ktos jeszcze widział ten projekt i ma fotki? To nie bylo na naszym forum.

 

 

Edycja

Idąc za pomysłem marine -podobno  jedną z trzech najpiękniejszych rzeczy jest żaglowiec pod pełnymi żaglami - "Dar Pomoża"  na deklu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak sobie czytam przed spaniem i myślę ... pomysł z limitką MC bardzo fajny, ale - jeśli już muszą być jakieś konotacje historyczne, to pamiętajmy może, że oprócz eskadr i dywizjonów mamy jeszcze naukowców, muzyków, inżynierów ... Jarosław proponował styl rakiety atom ... OK - może powiązać to jakoś z naszą noblistką Skłodowską? Inne ciekawe przykłady na pewno się znajdą ... A jeśli chodzi o mechanizm to Mołnia 3602, no i koperta 42 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że tematy można mnożyć bez końca.

Dlatego niech każdy wymyśli coś, jego zdaniem najlepszego i zaproponuje.

No i powiedzmy z 20 propozycji coś trzeba będzie wybrać.

Także do dzieła :)

A dla Mołni to chyba  minimum 43mm koperty ?


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego niech każdy wymyśli coś, jego zdaniem najlepszego i zaproponuje.

No i powiedzmy z 20 propozycji coś trzeba będzie wybrać.

Także do dzieła :)

 

To mocno ryzykowne "zagranie" :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Pewnie , że tematy można mnożyć bez końca.

Dlatego niech każdy wymyśli coś, jego zdaniem najlepszego i zaproponuje.

No i powiedzmy z 20 propozycji coś trzeba będzie wybrać.

Także do dzieła :)

A dla Mołni to chyba  minimum 43mm koperty ?

Koperta max 44mm, możliwie jak najcieńsza (najniższa)

Bauhausowa, prosta, oszczędna tarcza i wskazówki, sekunda z konieczności na 9, ale można rozważyć całkowity brak sekundowej.

Szkło jak Bozia dała, bo pewnie o AR w założonych kosztach nie będzie łatwo.

Temat przewodni - BRAK. Zawsze musi być ?

Sam niepowtarzalny wzór zegarka może mówić o forumowej limitce, która opisana zostanie na deklu i tam ewentualnie można dorzucić jakieś obrazki.

Ostatecznie mała "wzmianka" (jakieś logo???) na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na temat Eskadry Kościuszkowskiej 1920 - to piękna karta naszej historii, i tego tematu jeszcze chyba nikt nie wykorzystał.

 

Mimo wszystko chciałbym aby były polskie akcenty w projekcie.

 Zgoda,  albo zdobycie  przez Polaków Kremla w 1612 roku, ostatecznie może być Insurekcja Kościuszkowska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to zegarek nawiązujący silnie do świetnych moim zdaniem dizajnów lat 70-tych, bez żadnych historycznych odniesień typu 1612 czy te bardziej współczesne.

Gdybym miał wybrać, to inspirowałbym się Rakietą TV. Zegarków w tym kształcie nie ma współcześnie i umiejętnie zrobiony uwspółcześniony projekt  byłby czymś oryginalnym, a nie kolejnym zegarkiem jakich wiele.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej koperty o ile wiem nie ma  w ofercie  MC i nikt nie będzie zaczynał produkcji dla 50 szt. ;) Musimy bazować na dostępnych , standardowych komponentach, bo inaczej będzie drożej i dłużej.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakovlev dobrze prawi :)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tez zgadzam się z Yako, jedynie nie odpowiada mi brak sekundy, chyba że zrobić w ogóle jednowskazowkowca, albo modyfikacje molni na regulator, ale nie wiem jak to by wpłynęło na koszt produkcji. Największym problemem jest brak jednego wspólnego mianownika działu radzieckiego - prócz tego ze jest radziecki oczywiście ;). Nie ma tego wspólnego czegoś z czym większość mogłaby się utożsamiać - jedni zbierają pobiedy, inni amfy a Kris i kchrapek maja wszystko ;). Może lot w kosmos Hermaszewskiego byłby delikatnym motywem przewodnim? I faktycznie większość informacji o limitce powinna być na pełnym dekielki, na tarczy jakiś delikatny akcent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.