Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

ZEGAREK FORUMOWY 2017 MOSCOW CLASSIC

Ankieta nr2 - koperta  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej koperty o ile wiem nie ma  w ofercie  MC i nikt nie będzie zaczynał produkcji dla 50 szt. ;) Musimy bazować na dostępnych , standardowych komponentach, bo inaczej będzie drożej i dłużej.

OK, rozumiem. Z tego co się zorientowałem na forum watchuseek projekty forumowe są zwykle inspirowane konkretnym istniejącym modelem zegarka (np. Omegi czy Rolexa). Może od tego należałoby wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zegarek ma kosztować powyżej tysiąca złotych, to dlaczego w końcu nie 3133?


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kilka konkretów :

...

-chrono 3133 odpada raczej z uwagi na wysoką cenę (ok.1900zł)

-koszt ok 1200zł brutto, ale to tylko orientacyjnie,

 

 

jeśli zegarek ma kosztować powyżej tysiąca złotych, to dlaczego w końcu nie 3133?

Bo... jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - lądujmy.

 

Jesteśmy zainteresowani jakaś własna limitacją ale nie oszukujmy się  - nie uzbieramy chetnych na współczesne chrono na 3133 za 2k. Nawet jakby się zebrało 20 takich desperatów to i tak nie zgodzą sie co do reszty.

 

Druga sprawa - cena 1200 zł to już jest bardzo dużo  - za 100 zł więcej powstał na tym forum w ubiegłym roku  Formmeister  - 

Zegarek z dobrej klasy japońskim mechanizmem  Miyota 9130 High Grade ze wskaźnikiem rezerwy chodu, z szafirem, AR i WR 100 m. Zegarek wyprodukowany od zera czyli wszystko produkowane pod wybrany mechanizm - koperta, tarcza, koronka, wskazówki.

 

Oczywiście  - wszystko było liczone na  500 sztuk.

Mój egzeplarz jest super - odchyłka to około  - 30 sekund  :)  Na miesiąc :D

 

 

Tu  - z tego co czytam  - MC oferuje kopertę już dostępną, mechanizm 3603 (miałem dwa Burany Sybir - mechanizm działa bez zarzutu) 

Czy modyfikacja to tylko tarcza czy np wskazówki tez zrobia takie jakie będziemy chcieli?

Co z wodoszczelnościa, szkłem szafirowym, moze deklem pełnym i przeszklonym na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Do lądowania daleko  - nawet dobrze nie wystartowaliśmy :) Głosów niewiele na razie, ale 90% wie czego chce.

Roman np. chce pływać z Mołnią ;)  No dobra, zapytam o WR 50.

Dyskusji z autorem o roku 1612 nie podejmuję , bo szkoda mojego czasu....

Na razie panuje zgoda co do werku, i bardzo mnie to cieszy - chociaż jeden wspólny punkt zaczepienia. Mołnia to dobry wybór : 30sek na miesiąc to rewelacyjny wynik godny najlepszego szwajcara( i mojego Alpinista) ! Bo zegarek to nie tylko piękna tarcza, ale i dokładność. A jak wybierzemy szklany dekielek, to i szarpniemy się na zdobioną Mołnię :)

Chrono lepiej porzucić na razie - nie wiadomo,czy dobijemy chociaż do 20 szt. z Mołnią....a wiadomo , im więcej chętnych, tym lepsze wyjście do negocjacji (cena jak powtarzam jest orientacyjna ). Z ceną 2k w ogóle tego nie widzę.

W Waszych wyborach przeważa styl klasyczny, z czystą tarczą.

Adrian, do dzieła - wrzuć proszę parę projektów czystej klasyki,bauhaus,chronometryczna - coś w ten deseń.

Nasz projekt to tarcza,wskazówki,dekiel - nie widzę inaczej.

Może wkrótce trzeba będzie zadać pytanie o dodatkowe nadruki na tarczy - czy dopuszczalne,czy tylko standard ( producent,mechanizm).

Myślę sobie,że lotnik był poprzednio - więc faktycznie można pomyśleć o morzu....

Niebieska tarcza (brązowa również) Adriana z admirałem  "jakimś tam" jest naprawdę piękna.

Ja tam uparty nie jestem, i jak projekt będzie fajny, to go przytulę - choćby nawet nie był po mojej myśli - zresztą - czy każdy jest pewny swego na 100%? :P

Dlatego zachęcam też niezdecydowanych do zabrania głosu w dyskusji - może się przekonają.

Uff, ale się rozpisałem - aż mi piwo się skończyło :D

Teraz Wasza kolej.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jednak była chęć na chrono, to bym się pisał. 1200 za Mołnię uważam za perwersję.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 .... Mołnia to dobry wybór : 30sek na miesiąc to rewelacyjny wynik godny najlepszego szwajcara( i mojego Alpinista) ! Bo zegarek to nie tylko piękna tarcza, ale i dokładność. ..

30 sek. na miesiąc ? 3602 ma zdaje się nominalnie -20 / +40 sek na dobę, czyli tolerancja w zakresie 60 sekund na dobę.

Mniejsza z tym, może i tak się da wyregulować?

Mnie interesują koszty.

Przy założeniu 50 sztuk limitki x 1.200 zł sztuka = 60.000 zł

Ale... cyt: "-limitka 50 szt. - ale nawet jak zbierze się tylko 20 chętnych, to produkcja może ruszyć, wiadomo,że ma to wpływ na cenę"

Jaki wpływ? Czy cena wzrośnie do 3.000 za sztukę? Jeśli nie to jaki można przewidywać wzrost ceny?

Takie info chciałbym mieć. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

30 sek. na miesiąc ? 3602 ma zdaje się nominalnie -20 / +40 sek na dobę, czyli tolerancja w zakresie 60 sekund na dobę.

Mniejsza z tym, może i tak się da wyregulować?

.

Romek pisał o VC że robi mu 30 sek. na miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek pisał o VC że robi mu 30 sek. na miesiąc :)

Dokładnie.

Dodatkowo VC - Vratislavia Conceptum. Nie mylić z Vacheron Constantin  :D

 

Kolejna rzecz- rozmawiamy o mechanizmie Molnia 3603 czy 3602 bo już sie gubic zaczynam jak kazdy pisze co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ach, no widzicie, z pospiechu pomieszałem ;)

Ale pierwotnie proponowana była/jest Mołnia 3602 i stąd to nieporozumienie.

 

Pytanie odnośnie kosztów jest wciąż aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść najświeższych informacji z pierwszej ręki :

Dostępna Mołnia 3602 zdobiona i zwykła ( od 3603 różni ją brak shock resistance ),WR gwarantowane 100m przy zwykłej koronce ( uszczelka ) - Roman będzie mógł pływać :) ,

szafir płaski, eleganckie pudełko, pasek skórzany, 2 lata gwarancji. Możliwa koperta z koronką na 12.Wsazówki dostępne z bogatej oferty MC.

Teraz zamieszam nieco ;)

Można skusić się na werk Seiko NH35 - ale cena podskoczy.

Jest też dostępny chronograf Seiko NE88, ale cena podskoczy jeszcze wyżej - sam werk to koszt ponad 200$.

Poniżej dekielek Admirała:

post-34219-0-06959000-1491209218.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

 

Można skusić się na werk Seiko NH35 - ale cena podskoczy.

Jest też dostępny chronograf Seiko NE88, ale cena podskoczy jeszcze wyżej - sam werk to koszt ponad 200$.

 

Rozmawiamy o zegarku forumowym czy zegarku działu "Radzieckie..."? Na razie się przyglądam dyskusji, ale jeśli chodzi o mnie to jestem konserwatystą i w limitce działu "Radzieckie..." nie widzę innego werku jak rosyjskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o zegarku forumowym czy zegarku działu "Radzieckie..."? Na razie się przyglądam dyskusji, ale jeśli chodzi o mnie to jestem konserwatystą i w limitce działu "Radzieckie..." nie widzę innego werku jak rosyjskiego.

I dlatego ja będę tylko się przyglądał. Gdybym miał wydać 1000 to mam za to idealnego Poljota 3133 lub Szturmańskiego bez żadnych grawerowanych dekielków i innych pierdółków za to rasowego radzieckiego a nie jakiś pseudorosyjski składaczek za dużą kasę. Moja miłość jest do radzieckich, a nie do "farbowanych" ruskich.

Ale już więcej się nie odzywam w tym temacie bo przecież co kto lubi.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I słusznie , podałem tylko usłyszane dziś wiadomości- zapomnijcie o Seiko.

Oczywiście,że można kupić taniej Mołnię - ale my próbujemy zrobić limitkę w porażającej ilości 20szt. w porywach - i więcej mi się nie chce pisać o kosztach - na razie.Trzeba zaprojektować, policzyć chętnych i wtedy kalkulować.

Zamieszczam projekty marynistyczne do wglądu i oceny:

post-34219-0-85597900-1491214759_thumb.jpg

post-34219-0-78696000-1491214813_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się przyglądam. Rozważam zakup i mój wybór to mechanizm Mołni, tematycznie nie musi do niczego i nikogo nawiązywać. Nie wiem dlaczego ta presja, by coś upamiętniać. Moda chyba na "miesięcznice" i "rocznice" nie musi być wyznacznikiem do uruchomienia projektu.

 

Podoba mi się ta tarcza, która była prezentowana. W brązie byłaby piękna. Fakt, faktem, że nawiązuje do Zenith'a, ale dla mnie na plus.

 

post-62679-0-45877300-1491217401_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też brąz pasuje :)

Żeby była zabawa, trzeba się trochę pospierać, a później i tak będziemy głosować kwestię motywu lub rezygnacji z niego.

Żadnej presji nie ma - liczy się większość.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się przyglądam. Rozważam zakup i mój wybór to mechanizm Mołni, tematycznie nie musi do niczego i nikogo nawiązywać. Nie wiem dlaczego ta presja, by coś upamiętniać. Moda chyba na "miesięcznice" i "rocznice" nie musi być wyznacznikiem do uruchomienia projektu.

 

 

 

Popieram. Zegarek ma być ładny i służyć do odmierzania czasu, a nie do upamiętniania takich czy innych hurrapatriotycznych jubileuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Zegarek ma być ładny i służyć do odmierzania czasu, a nie do upamiętniania takich czy innych hurrapatriotycznych jubileuszy.

 

Ładny i do odmierzania czasu to sobie można w sklepie kupić  jaki chcesz... ;) W takich "akcjach" właśnie o to chodzi żeby o coś chodziło... a nie tylko żeby był ładny i do odmierzania czasu, nawet jakby chodziło tylko o to że to zegarek forumowy na rok 2017 ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny i do odmierzania czasu to sobie można w sklepie kupić  jaki chcesz... ;) W takich "akcjach" właśnie o to chodzi żeby o coś chodziło... a nie tylko żeby był ładny i do odmierzania czasu, nawet jakby chodziło tylko o to że to zegarek forumowy na rok 2017 ;)

Ok, niech to chociaż nie będzie 1612, bo pasuje do tematu rosyjskiego jak pięść do nosa. Kolega wyżej zauważył, że mało w tej dyskusji odniesienia do inspiracji zegarkami radzieckimi i ja mam też takie wrażenie. Może się powtarzam, ale mnie odpowiadałby styl vintage inspirowany krórymś z tych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

odniesienia do inspiracji zegarkami radzieckimi

 

styl vintage inspirowany krórymś z tych zegarków.

Otóż to :)

 

 

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś mogłoby wyróżnić forumowca - nie tylko numerek limitki.

Całkiem "czysty" zegarek to faktycznie można kupić taniej w sklepie

Może hrabia Dracula :P

Właśnie leci stary film i sobie pomyślałem głupio ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nie chciałem się odzywać w tym temacie, ale... Na prawdę musicie brnąć w jakieś nawiązania. 1920 i 1612 pasują do ruska jak świni siodło.

Dlaczego nie zostaniecie przy pięknej prostej i czytelnej stylistyce zegarków rosyjskich z lat 50/60. Coś w stylu bauhaus jak sugerował Jacek. Chcecie czymś go wyróżnić? Poproście zarząd o zgodę na wykorzystanie logotypu z dopiskiem dział rosyjski i to umieście na deklu.

Prostota jest kwintesencją piękna w zegarkach, a wymyślanie czegoś na siłę doprowadzi do tego że ten temat zakończy się tak jak poprzedni. Takie jest moje zdanie.

Więcej się tu nie odzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.