Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

ZEGAREK FORUMOWY 2017 MOSCOW CLASSIC

Ankieta nr2 - koperta  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie przeważał brąz - to będzie brąz :)

Ale , ale - niewykluczone,że każdy będzie mógł zamówić zegarek w jednym z dwóch wybranych kolorów B)

jardo - chciałeś białą na początku :P

A co to jest USMC ? Daj jakąś grafikę.

Jeszcze szykuje się niespodzianka w temacie kopert ;)

Jeśli chodzi o klasyczną kopertę, to 44mm jest najmniejszym rozmiarem.

US marine corps....

Jestem poza domem do 22go, jak wrócę to poszperam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

US zostawmy w spokoju ;)

Polskich motywów mamy mnóstwo.

Cholera, zachciało mi się brązu :P

Może bardziej pasowny byłby szary,stalowy ? Tak jak sztormowe morze....


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci z karabinami na rekawach to Kompania Ochrony, a jeśli dobrze odczyrałem twoje intencje to to Twoje polskie USMC to po pierwsze pasuje jak świni siodło bo jedno wyklucza drugie. U nas to był Desant Morski i nie mieli nic wspólnego z marynarką poza tym że byli transportowani na ODS-ach. United States Marine Corps. :D

No nie, masz racje, to tak jak nazwać bataliony  inżynieryjno-budowlane poprzednikami Gromu. Profanacja,  :ph34r: ale taka formoza, oficjalnie zalozona w 2007, jej odznaka co myślisz o tym ale to tak zmodyfikowane aby się nikt nie przyczepił...i pasuje do brązu...

240px-Logo_Formozy.svg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... Profanacja,  :ph34r: ale taka formoza, jej odznaka co myślisz o tym ale to tak zmodyfikowane aby się nikt nie przyczepił...

 

 

SZOK !!! Jak zmodyfikowane ? Zmiana koloru na różowy z jednorożcem ?

 

Takie sprawy załatwia się oficjalnie zwracając się z prośbą do odpowiedniej instytucji o możliwość wykorzystania oryginalnego znaku (logo).

Tak jak z lotniczą szachownicą itp.

Nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście się przyczepili tego brązu :D 

Ale odznaka Formozy ciekawa...

Teraz namieszam trochę, ale mam nadzieję,że mi wybaczycie - bo to nie ode mnie zależy...

Obiecana niespodzianka w temacie kopert: mała uszata musi odpaść niestety. Powód jest taki,że wykonawca ma już gotowe koperty (taką sfotografowałem ) z zakręcaną koronką z gwiazdą, wygrawerowanym deklem i mineralnym szkiełkiem. Musiałby je dla nas przerobić- co mu się nie opłaca. Woli zamówić nową partię.Zaproponował mi inną, w podobnym stylu i wymiarach , zdjęcia z netu ( mam nadzieję,ze autor się nie obrazi ), która może być zrobiona wg wspólnych ustaleń. A więc będzie wybór co do szkiełka (mineralne,szafir płaski albo wypukły)i 2-3 różne koronki. WR 100, koronka niezakręcana na godzinie 3, dekielek szklany ( bez pokrywki - aby uniknąć kopiowania istniejącego Kirova). Stal 316L klasa A (ja się nie znam :) ). Jednym słowem - konkretna koperta , świetna baza do retro zegarka.

Dodaję ją do ankiety.

Ci ,co głosowałi na uszatą małą niech przeniosą głosy na wybraną kopertę. Jeśli ktoś nie przeniesie głosu, liczę go na uszatą Kirova, bo to ten sam styl. Koperta polerowana.dekielek szklany - tu nie ma wyboru.

Uszata Kirova też ma 43mm. Na zdjęciach wersja chrono, dla Mołni - wiadomo - tylko koronka.

PS jeżeli wybór padnie na oficjalną odznakę to oczywiście wystąpimy do odpowiednich organów o prawa do wykorzystania zastrzeżonego znaku. A wystąpi ten ,kto najbliżej mieszka danego urzędu :D 

PS2 jak się uwiniemy, to na jesień 2017 zegarek może być gotowy :)

post-34219-0-89703500-1494617975.jpg

post-34219-0-98528300-1494617987.jpg

post-34219-0-08412200-1494618007.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

No nie, masz racje, to tak jak nazwać bataliony  inżynieryjno-budowlane poprzednikami Gromu. Profanacja,  :ph34r: ale taka formoza, oficjalnie zalozona w 2007, jej odznaka co myślisz o tym ale to tak zmodyfikowane aby się nikt nie przyczepił...i pasuje do brązu...

240px-Logo_Formozy.svg.png

Byłeś w wojsku czy znasz je tylko z telewizji. Napisz wyraźnie że porównujesz tylko symbole. Operujesz nazewnictwem, a nie znasz jego znaczenia. Formoza nie jest odpowiednikiem USMC. Z tym BIB-em to mi normalnie zaimponowałeś. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zachciało mi się brązu :P

Może bardziej pasowny byłby szary,stalowy ? Tak jak sztormowe morze....

 

No zachciało Ci się - brąz to, moim zdaniem, kiepski pomysł, po pierwsze może brudzić łapę, a po drugie zawiera cynę na którą można być uczulonym - ja np jestem - po trzecie patynuje mocno a to się albo może podobać albo nie, stal jest dużo lepszym, w/g mnie, rozwiązaniem. 

 

No nie, masz racje, to tak jak nazwać bataliony  inżynieryjno-budowlane poprzednikami Gromu. Profanacja,  :ph34r: ale taka formoza, oficjalnie zalozona w 2007, jej odznaka co myślisz o tym ale to tak zmodyfikowane aby się nikt nie przyczepił...i pasuje do brązu...

240px-Logo_Formozy.svg.png

 

Co do powyższej wypowiedzi i kilku poprzednich to może lepiej:

;)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No zachciało Ci się - brąz to, moim zdaniem, kiepski pomysł, po pierwsze może brudzić łapę, a po drugie zawiera cynę na którą można być uczulonym - ja np jestem - po trzecie patynuje mocno a to się albo może podobać albo nie, stal jest dużo lepszym, w/g mnie, rozwiązaniem. 

 

Tarcza ? Bo zdaje się to o niej była mowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,ze chodzi o kolory tarczy :)

Koperty tylko i wyłącznie stalowe.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w wojsku czy znasz je tylko z telewizji. Napisz wyraźnie że porównujesz tylko symbole. Operujesz nazewnictwem, a nie znasz jego znaczenia. Formoza nie jest odpowiednikiem USMC. Z tym BIB-em to mi normalnie zaimponowałeś. :D

Znajomy kiedyś powiedział ze pijany bibol to półtora komandosa, tak mi się tylko skojarzyło.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,ze chodzi o kolory tarczy :)

Koperty tylko i wyłącznie stalowe.

 

Aaaaa to przepraszam - tarcza brązowa jak najbardziej  :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie szyfrem :) Co to bib ?


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym optymistycznym akcentem wróciliśmy do meritum - tj zegarka

 

pozdrawiam


Nie gadajcie szyfrem :) Co to bib ?

Zbyszek, to taka dygresja, nie patrz na to, wracamy do tematu zegarka B)

Mamy wybrać kopertę, jakoś dogadać się w sprawie tarczy i nazwy zegarka, baltyk jest OK, jak ktoś ma inna propozycje to niech podaje. Na początku zgodziliśmy sie na opcje marynistyczna,  styl klasyczny. Podałeś wzory dostępnych kopert, stalowe - polerka i szczotka, mamy już parę wzorów tarcz i wybierajmy kolor, jak wybierzemy z tego co mamy - jak ktoś coś proponuje innego to mamy ankietę i myślę ze pora zacząć już się decydować,  co sadzicie koledzy????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nas nie znasz :P 

Dyskusji to dopiero początek :D 


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nas nie znasz :P 

Dyskusji to dopiero początek :D 

Widzę i już się boje... :mellow: Ale może wybierzmy chociaż kopertę,  to będzie kroczek do przodu...

Zbyszku zapodaj jeszcze raz w jednym miejscu wszystkie dostępne opcje, będzie łatwiej się rozeznać, hej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Znajomy kiedyś powiedział ze pijany bibol to półtora komandosa, tak mi się tylko skojarzyło.... ;)

To nie wypowiadaj się na tematy o których nie wiesz, a znasz je tylko ze słyszenia bo się ośmieszasz. Tak było kiedyś takie powidzenie, ale BIB to też nie było prawdziwe wojsko tylko taka zastępcza służba. Trafiał tam najczęście tzw. margines. To tak ogólnie.

Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę i już się boje... :mellow: Ale może wybierzmy chociaż kopertę,  to będzie kroczek do przodu...

Zbyszku zapodaj jeszcze raz w jednym miejscu wszystkie dostępne opcje, będzie łatwiej się rozeznać, hej 

Kurcze, nie chcemisie dziś sobota :P Trzeba przejrzeć poprzednie strony - jest dużo zdjęć (oprócz Kirova, bo to nie moje fotki).

Po kolei:

Okrągła z ruchomymi uszami 45mm (nie musi być złota)

Typ Panerai 44mm

Klasyczna 44mm

Uszata Kirov 43mm (koronka na 3 )

post-34219-0-68922500-1494694031_thumb.jpg

post-34219-0-20817600-1494694093_thumb.jpg

post-34219-0-89672800-1494694148_thumb.jpg

post-34219-0-67192300-1494694192.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie chcemisie dziś sobota :P Trzeba przejrzeć poprzednie strony - jest dużo zdjęć (oprócz Kirova, bo to nie moje fotki).

Po kolei:

Okrągła z ruchomymi uszami 45mm (nie musi być złota)

Typ Panerai 44mm

Klasyczna 44mm

Uszata Kirov 43mm (koronka na 3 )

Wielkie Dzieki,

Mi się podoba Panerai bo klasyka i szczotkowana

oraz kirov gdyż z kolei jest taka retro ze smaczkiem - muszę się przespać w temacie ale fajnie teraz jest to podane, myślę ze koledzy coś podpowiedzą jak widza to z ich strony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskiego "panerai" jest pełno  na rynku - do wyboru, do koloru.

A Kirova retro już nie :)

A na Mołni nie widziałem w ogóle.

Poza tym przypomnę,że w pierwszej ankiecie 99% opowiedziało się za stylem vintage....


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek masz racje, ale zobaczmy co reszta powie na to. A jeśli chodzi o symbolikę morska to w necie znalazłem sygnet nazwany morskim, zobacz jak to zrobili, mapa świata i róża wiatrów. U nas na tarczy można coś podobnego w bieli i czerwieni (tylko symbole jako flaga polski) i masz ,,morski''zegarek, znaczek mały nie będzie  dominować a kolor tarczy jaki panowie wybiorą.

 

Sygnet-Morski-z-%C5%BC%C3%B3%C5%82tego-i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o małej róży wiatrów lub niebieskiej kuli ziemskiej na sekundniku. Ale najpierw trzeba wymyśleć ogólną koncepcję :)

A tu rakieta w takiej stylistyce:

post-34219-0-67369700-1494773593.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wrzutka -tym razem rzymianki - pisać proszę co się podoba, co ma być jeszcze. Koperta jak widzę uszata prowadzi. Nadal nieznany temat zegarka. Nikt nie ma pomysłu?

Biała pocelana, czarna i stalowo szara szlifowane:

post-34219-0-49336800-1495132357_thumb.jpg

post-34219-0-70519100-1495132406_thumb.jpg

post-34219-0-64710200-1495132425_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak na tej stalowej tarczy dać srebrne / chromowane indeksy?

Rozświetliłyby ją i nie byłaby taka ponura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriana poniosło :P

Stalowa ciekawa.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.