Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fylyp

opinie na temat : http://www.seiyajapan.com

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Kazdy kto troche poszuka i poczyta wie, ze ten serwis jest godny zaufania.

Mnie jako laika uderzylo ze po wpisaniu "opinie  http://www.seiyajapan.com" nic na forum nie znajduje. (moze jedna gdzies zakopana)

Dla przyszlych osob ktore zdecyduja sie na zakup w tym serwisie moja opinia.

 

Zamowienie zlozylem 13.03.2017

14.03.2017 Towar zostal przygotowany do wysylki.

15.03.2017 Odebral go kurier

16.03.2017 byl juz w UK (mieszkam w Anglii)

 

i tu zaczely sie schody :P

 

od 16 do 20 sortowali towar

po 20 wyslali do mnie list z informacja ile mam podatku do zaplacenia - dostalem go 23-24.03

zegarek odebralem 27.03.2017

 

Reasumujac dostawa trwala 2 tygodnie, towar byl dobrze zapakowany w folie babelkowa i kartony (zegarek oczywiscie w pudelku na poduszce). Japonski sprzedawca dzialal profesjonalnie. Odpowiadal na wszelkie zapytania mailowe stosunkowo szybko (w ciagu kilku godzin).

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest mnóstwo informacji o seiyajapan, dziwię się że nie mogłeś nic znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam Panowie, 

Mam pytanie , czy sprowadzał ktoś z Was ostatnio zegarek z japonii? Otóż, napisałem do sklepu seiyajapan zapytanie i dostałem taką odp :

 

Thank you very much for your inquiry.

No Delivery to EU and UK (Grand Seiko and Astron models only).

Please note that we only send a package to PayPal/Credit card registered address for PayPal protection.

How to change my shipping address

If you are interested in, please place the order via my site.

Looking forward to hearing from you again.

 

czyli co ?  wysyłają do eu tylko modele Grand Seiko ? (czy wręcz przeciwnie tylko tych modelinie wysyłają, bo nie wiem jak to rozumieć) od kiedy się tak jest ?

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Panowie, 

Mam pytanie , czy sprowadzał ktoś z Was ostatnio zegarek z japonii? Otóż, napisałem do sklepu seiyajapan zapytanie i dostałem taką odp :

 

Thank you very much for your inquiry.

No Delivery to EU and UK (Grand Seiko and Astron models only).
Please note that we only send a package to PayPal/Credit card registered address for PayPal protection.
How to change my shipping address
If you are interested in, please place the order via my site.
Looking forward to hearing from you again.
 
czyli co ?  wysyłają do eu tylko modele Grand Seiko ? (czy wręcz przeciwnie tylko tych modelinie wysyłają, bo nie wiem jak to rozumieć) od kiedy się tak jest ?
pozdrawiam

 

Seyia nie wysyła Grand Seiko ani Astronów do UE ani UK, widać taką ma umowę. Inni nie mają z tym problemu tylko licz się z dużymi opłatami granicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie cena zegarka plus 23 % vat już tu w pl ? Czyli załóżmy ze zegarek kosztuje 6500 zl to opłaty wyjdą 1495 zł ? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie cena zegarka plus 23 % vat już tu w pl ? Czyli załóżmy ze zegarek kosztuje 6500 zl to opłaty wyjdą 1495 zł ? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty ?

głównie VAT od całości ( cena + przesyłka ), cło symboliczne

BTW, to nie wątek na takie dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem , kolego @murzyno prosze nie powielać tych samych pytań.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK przepraszam :)

 

Zna ktoś może jeszcze jakiś godny polecania  sklep w Japonii z ofertą Grand Seiko, oprócz Higuchi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz pw do użytkownika @kroll_czarli, moze będzie mógł pomoc.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

A ja bym się podpytałam o procedurę celna w DHL. Kupiłem zegarek w seyiajapan i i twej chwili jest w DHL na odprawie celnej. Jak to wyglada w DHL? Bo z tego co wiem to działa niezależnie niż poczta. W przypadku poczty dostawałem na adres dostarczenia paczki list polecony z informacja abym dostarczył osobiście lub mailem dokumenty zakupowe przedmiotu. Po tym dostawałem kolujenynz list z informacja ze paczka, czeka w konkretnym UP, w którym przy odbieraniu trzeba opłacić cło i VAT. Ale tak wyglądało to przy Poczcie. Jak jest z DHL? Nie ma mnie w pracy i w razie co koleżanka odbierze, tylko czy tam jest płatność przy kurierze wtedy bym jej zrobił przelew, czy tez jakieś info dostanę aby przedstawić dokumenty zakupowe aby wcześniej mogli naliczyć cło?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś takiego komedie z DHL?

Na jakie certifikaty oni czekają od środy 27.12?

 

Dzwonić do DHL, że jakieś jaja sobie robią, czy grzecznie czekać aby nie drażnić lwa (czyt. Celników)?

 

post-98603-0-53285700-1514972982_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja miałem z nimi to samo, gdy zamówiłem sobie 1 etui do mojego Pixela 2. Co do certyfikatu, powinni się z Tobą skontaktować, pewnie chodzi o papiery, że towar który kupiłeś jest dopuszczony do obrotu na terenie EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. Skąd mam taki papier wytrzasnąć?

W pudełku jest SARB033 i tam mają wszystkie papiery, ja żadnych nie mam (więc poza płatnością i rachunkiem z PayPal'a nic im nie dostarczę) i nikt od tygodnia (bo tyle już siedzi w Warszawie) się ze mną nie kontaktował.

Dlatego się zastanawiam czy do nich nie zadzwonić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ niecierpliwy :).

Czekaj spokojnie, nic się nie dzieje nienormalnego.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca niespokojny ;) Zadzwoniłem tam i okazało się, że ktoś miał się ze mną skontaktować (za co przepraszają) abym przetłumaczył fakturę dołączoną do przesyłki i przesłał wyciąg, potwierdzenie przelewu, Paypal, itp... Dostałem od nich maila z instrukcją, gdzie i do kogo wysłać tłumaczenie i w/w dokumenty aby ruszyć sprawę dalej. Gdybym nie zadzwonił to dalej bym sobie siedział i czekał (spokojnie i cierpliwie) ......... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazali Ci fakturę tłumaczyć? Ale chyba nie z japońskiego?? A od czego oni tam są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Importując to ty masz obowiązek przetłumaczyć fakturę i przedstawić dokumenty do importu. Chodzi o przydzielenie kupionych pozycji do taryfikatora celnego, nie o dokładne tłumaczenie całego tekstu. Wystarczy napisać: "Zegarek kwarcowy, nowy, jedna sztuka, producent XXX, model YYY" i ewentualnie opisać dodatkowe pozycje jeśli są podane osobno ("wysyłka").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.