Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szuwi

pomoc w wyborze zegarka - Zenith vs. IWC vs. Chopard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup zegarka „codziennego”. Niekoniecznie do garnituru, ale ma pasować zarówno do jeansów jak i pod marynarkę.

Chciałbym, żeby to był automat z białą tarczą, wysokość 10-15mm, o średnicy 40-44mm, przy czym mam raczej wąską rękę (17-17,5cm), wiec 44mm to już maksymalny maks J

 

Rozważam następujące modele:

 

 

Prosiłbym o Wasze opinie, który z powyższych modeli ma najlepszy mechanizm. Oczywiście jeżeli macie jakieś alternatywne propozycje, to jestem otwarty przy zachowaniu ww. warunków.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

 

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najciekawszy wizualnie i technicznie (w porównaniu do IWC i Choparda) jest drugi Zenith. Te openhearty w pozostałych dwóch są po prostu brzydkie. Ten jest najdelikatniejszy i najbardziej klasyczny. No i na fajnym werku.

 

Osobiście wybrałbym inny model. Może tarczą nie jest zupełnie jasna, ale IMO bije wizualnie na głowę wszystkie Zenithy które pokazałeś, nie mówiąc o pozostałych markach.

7508227a4ec588dfcda873378743a3fc.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowca, dodatkowo ten model jest chyba w wersji 41 i 45mm (lub okolice) i jest obecnie w stnach do kupienia ponizej 4k dolarow, bardzo utrudnia mi decyzje co dalej bo mialem kupic co innego a zenith to polka wyzej ....

Dla mnie najciekawszy wizualnie i technicznie (w porównaniu do IWC i Choparda) jest drugi Zenith. Te openhearty w pozostałych dwóch są po prostu brzydkie. Ten jest najdelikatniejszy i najbardziej klasyczny. No i na fajnym werku.

Osobiście wybrałbym inny model. Może tarczą nie jest zupełnie jasna, ale IMO bije wizualnie na głowę wszystkie Zenithy które pokazałeś, nie mówiąc o pozostałych markach.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na jasna tarczę. Z ciemną mam omege seamaster na bransolecie.

 

Zenith El Primero Chrono Square nie ma openheart'a :-)

 

Ten Zenith wskazany przez msokol19 na ręku wydaje się być strasznie duży - te 44mm na mojej ręce wyglądają jak 50...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj prostego Zenitha w manualu np. Ja mam takiego, chyba 39 albo 40mm. Mozna dostać spokojnie poniżej 10k. 857a1879018885947a986dfa16aea49a.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny - jaki to model i gdzie takie dają? ;-) Co myślisz o tym kwadraciaku? Chyba podobny do Twojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ciekawe, choć nie wszystkie imho ładne. Ogólna opinia z którą się zgadzam, że open hearty bardzo szybko staja się nudne przesuwa wybór na "kwadraciaka" lub IWC.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Openheart nie jest czymś, co mnie jakoś wybitnie kreci, ale mi nie przeszkadza, oby nie był przegięty. Dlatego - zważywszy na moje mierne kompetencje - proszę o wsparcie w zakresie werków, a niekoniecznie wyglądu. Podoba mi się również Zenith na zdjęciu msokol19 (ten posiadany) - podejrzewam, że jest tej samej proweniencji, co mój kwadraciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

 

Chciałam Was zapytać, ponieważ poszukuje zegarka dla męża na prezent, zastanawiam się nad zegarkiem Esprit znalazłam nawet fajny model w internecie http://crazytime.pl/product-pol-3086-ESPRIT-ES108391003.html tylko nie wiem, czy ktoś z Was może zamawiał w tej firmie? Wiem, że Esprit to bardziej modowa firma, ale ma taki nietypowy styl, ten zegarek mi się spodobał, bo w sumie może być i elegancki do garnituru i do jeansów tez powinien pasowac. Czy ktoś z Was ma może zegarek tej marki, jak one się sprawują? 

Też pytanie odnośnie firmy, wydaje się że wszystko z nimi okej, bo widziałam że na allegro tez sprzedają i mają dosyć atrakcyjne ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Żona szuka zegarka dla Męża, to nie na miejscu byłoby wskazywanie, że Jej pytanie to trochę OT... :-)

 

A odpowiadając na pytanie alpak123 - nie mam takiego zegarka, ale ESPRIT to marka modowa, a wybrany zegarek to kwarc (na baterię) - proponowałbym poszukać zegarka mechanicznego lub nakręcanego - za prawie 400PLN można znaleźć coś nowego, a jeżeli dopuszczałabyś "używkę", to wybór byłby nawet większy. Poszukaj na bazarku

 

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to modowa marka, ale ładnie wygląda. Biorę jeszcze pod uwagę Casio Edifice, albo Citizen, jednak liczę się z tym, że przy tych markach mój budżet może zostać przekroczony. Nie chce używanego, to ma być zegarek na prezent. Dlaczego akurat mechaniczny? Kwarcowe chyba nie są takie złe, z tego co czytałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowe to zegarki na bateryjkę. Bez duszy. Może i ładne i wygodne, ale zdecydowanie gorzej postrzegane przez brać zegarkową.


Szanowni - czy mogę prosić o dalsze opinie nt. rozważanych przeze mnie modeli? Zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku Zenith'owi kwadraciakowi, z kalibrem 400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o dalsze uwagi/pomysły w ramach mojego dylematu zegarkowego: Zenith vs IWC vs Chopard ...?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i na baterie, ale zegarek zamówiłam i przyszedł dzisiaj, wygląda pięknie, mam nadzieje, że mężowi się spodoba, mimo obaw o ten sklep internetowy, wszystko jest w porządku, dobry kontakt z nimi i błyskawiczna wysyłka. Także polecam ich.

Dowiedziałam się, że w najbliższym czasie mają przyjść zegarki automatyczne z Citizen, więc jak dojdą do końca kwietnia to może wymienię, (bo prezent ma byc na 1 maja)  aczkolwiek liczę, że ten Esprit spodoba się mężowi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Udało mi się wstępnie ograniczyć mój wybór do następujących dwóch zegarków:

 

http://www.chrono24.pl/zenith/el-primero-chrono-square--id5931481.htm

 

http://www.chrono24.co.uk/danielroth/daniel-roth-premier-retrograde-stahl--id6090328.htm (wbrew pierwotnym zamiarom rozważam również czarną tarczę, ale biała nadal ma pierwszeństwo.

 

Bardzo Was proszę o pomoc w ocenie, który z tych dwóch zegarków jest lepszy pod względem mechanizmu.

 

Oczywiście opinie w zakresie "ładności" i "fajności" są również welcome :-)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

 

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, poza mechanizmem to Zenith... wow... bralbym niezaleznie co w srodku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są Święta, ale czy wypowiecie się w zakresie mechanizmów tych dwóch zegarków?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia mechanizmów to oczywiście El Primero.

Po pierwsze dlatego ze posiada stoper, który umożliwia pomiar z dokładnością do 1/10 sekundy, ma dłuższą o 10h autonomię chodu, wyższą częstotliwość taktowania i sam fakt ze to kultowe El Primero. Należy jednak przy tym pamiętać, ze to już pięćdziesięciolatek o pewnych ułomnościach charakterystycznych dla tamtego okresu jak np. brak stop sekundy.

 

Werk w DL to Lemania z manufakturową komplikacją retrograde na dołożonej płycie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeJot - BARDZO dziękuję. Nie wiedziałem, że ten Zenith nie ma stop sekundy. Nie muszą znać dokładnej godziny, ale wyczytałem, że brak tej funkcji może być kłopotliwy np. przy ustawianiu daty. Chrono miałoby mi służyć raczej wyłącznie jako ozdoba zegarka :-)

 

DL nie widziałem jeszcze na żywo, ale ten zegarek bardzo mi się podoba na zdjęciach, więc go poważnie rozważam (jako alternatywę dla Zenitha). O retrogradacji czytałem (nawet filmik z tym zegarkiem znalazłem), a Lemania została przez DL zmodyfikowana - zakładałem, że to właśnie ta modyfikacja uzasadnia cenę tego zegarka. Z jednej strony podoba mi się, że ta marka już nie jest produkowana, ale z drugiej strony trochę obawiam się ewentualnych kosztów naprawy zegarka (gdzieś przeczytałem, że Bulgari ma i planuje mieć wszystkie części do tego zegarka, pomimo braku dalszej produkcji).

 

Zakładam, że w wawie znajdę zegarmistrza, który bez problemu będzie mógł serwisować którykolwiek z nich wybiorę, ale nie wiem jakiego rzędu to są kwoty... Również nie znam historii serwisowej tych zegarków...

 

Pozdrawiam i proszę o dalsze komentarze i uwagi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam zegarki i coraz bardziej rozjeżdżają się moje założenia...

 

Nadal pozostaje aktualny Zenith http://www.chrono24.pl/zenith/el-primero-chrono-square--id5931481.htm  ale oprócz niego i powyżej wskazanego Daniela Roth'a rozważam dodatkowo IWC http://www.chrono24.pl/iwc/fliegerurh-utc-tzc--id5917446.htm a także Corum http://www.chrono24.pl/corum/admirals-cup-challaenger-44-gmt--id6029680.htm (choć COrum będzie dla mnie raczej za duże - nadgarstek 17cm).

 

Pomożecie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nabyć Zenith'a. Mam pytanie - rozważany przeze mnie egzemplarz ma czerwoną datę, a wszystkie egzemplarze znalezione przeze mnie w necie mają date białą. Foto w załączeniu. Czy możecie pomóc mi wyjaśnić tę różnicę?

 

pozdrawiam,

 

tomek

post-47341-0-56272900-1492784723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nabyć Zenith'a. Mam pytanie - rozważany przeze mnie egzemplarz ma czerwoną datę, a wszystkie egzemplarze znalezione przeze mnie w necie mają date białą. Foto w załączeniu. Czy możecie pomóc mi wyjaśnić tę różnicę?

 

pozdrawiam,

 

tomek

Może dlatego :) Ktoś podmienił albo datownik, albo tarczę.68b830c7cb97cbbca0756b431088304b.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i obserwuje chyba dokladnie ten sam zegarek ! :)
Daj znac czy kupisz, ciekaw jestem bo ja sie wstrzymuje narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Uprzejmie prosiłbym o Wasze opinie nt. poniższych zegarków:

 

http://www.chrono24.pl/ulyssenardin/san-marco--id5940219.htm

 

http://www.chrono24.pl/ulyssenardin/michelangelo--id5940179.htm

 

http://www.chrono24.pl/ulyssenardin/marine-chronograph--id4802590.htm

 

Za namowa jednego z Was dodaję jeszcze jedna pozycję:

 

http://www.chrono24.pl/perrelet/big-date-dual-time--id5783866.htm

 

Jak widzicie, zgodnie z moimi pierwotnymi założeniami wszystkie mają białą tarczę ... :-D

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.