Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michaelz

zegarek z fazami księżyca, datownik 600-1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Chciałem poprosić was o pomoc w wyborze zegarka.

Do tej pory miałem całkiem elegancki zegarek, ale z tych tańszych bo nie wiedziałem czy się przyzwyczaję i traf chciał, że naprawdę się w to wciągnąłem lecz niestety kompletnie się na tym nie znam.

Poszukuję eleganckiego zegarka na pasku skórzanym lub z tworzywa, ale na pewno nie na metalowej bransolecie.

Tak w skrócie.

 

budżet: do 1400

mechanizm: nie znam się

wymagane cechy: koniecznie fazy księżyca i datownik. 

opcjonalne cechy: wskaźnik dnia tygodnia lub miesiąc. 

 

podobał mi się zegarek ingersoll IN8402WH, Ingersoll IN1203CH Union i taka adriatica, ale nie dopatrzyłem się co to za model więc daję link https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-adriatica-multifunction-a8236-52b3qf

Bardzo was proszę doradźcie mi, żebym nie przepłacił, albo nie kupił jakiegoś bubla.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie Ingersolle, to typowy przykład chińskiego szajsu. Ta Adriatica wygląda znośnie, ale lepiej zainwestuj w coś sprawdzonego: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p003w0 (wskazuje dzień lub noc zamiast faz, niemniej element wizualny pozostaje a to automat, nie kwarc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie Ingersolle, to typowy przykład chińskiego szajsu. Ta Adriatica wygląda znośnie, ale lepiej zainwestuj w coś sprawdzonego: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p003w0 (wskazuje dzień lub noc zamiast faz, niemniej element wizualny pozostaje a to automat, nie kwarc).

 

pokazaliście naprawdę eleganckie zegarki, ale mimo wszystko naciskałbym na te fazy księżyca bo jest to w kręgu moich zainteresowań, ale nie kosztem tego, żeby kupić jakiś szajs, więc tak jak radzicie odpuszczę Ingersolle, ale może jednak coś trafiłoby się z tymi moimi wymarzonymi fazami + datownik  :)

Nie wykluczam zakupu używanego zegarka, więc budżet jest dość elastyczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze tu na forum jest niepopularny ale mam jiz troche czasu i uwazam ze bardzo dobry choc drogi - albert riele family 1881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze tu na forum jest niepopularny ale mam jiz troche czasu i uwazam ze bardzo dobry choc drogi - albert riele family 1881

 

Jaka jest przyczyna tej niepopularności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przyczyna tej niepopularności?

Chodzi pewnie o kiepski stosunek ceny do jakości. Nie mam tu na myśli że zegarki AR są do bani, że się psują, czy że są fatalnie wykonane, po prostu za cenę którą sobie życzy sprzedawca\producent możemy łatwo znaleźć lepszy produkt innej marki (po prostu są drogie a za tak wysoką ceną nie idzie w parze wcale wysoka jakość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przyczyna tej niepopularności?

Co do tej jakosci - jesli chodzi o mechanizm to faktycznie tania ronda. Natomiast co jakosci wykonania to imo nie odbiego niczym od innych w tej cenie. Szafir swietny pasek z powloka nic sie nie dzieje. Nie wart pewnie tych pieniedzy bo mozna za nie kupic lepsze zegarki ale z 2. strony mi sie podoba nic sie z nim nie dzieje świetnie wyglada w zestawieniu z koszula i marynarka i przyciaga wzrok. Czy sie oplaca to juz sam sobie musisz odpowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat,

 

w dalszym ciągu szukam zegarka z fazami księżyca. Czy jest szansa na jakikolwiek automat z fazami księżyca do 1500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisać frazę "moon phase watch" w którejś z e-zatok i tam masz tysiące takich zegarków, np. Seiko 6309 

http://www.ebay.com/itm/RARE-Vintage-Seiko-MoonPhase-6309-Automatic-Black-dial-GENTS-/142309173023


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisać frazę "moon phase watch" w którejś z e-zatok i tam masz tysiące takich zegarków. Tylko wybierać...

 

tak też robiłem, ale nie znam się na tyle, żeby samemu odcedzić syf od dobrych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem, ale stanu na odległość określić nie mogę... Tak sobie oglądam i faktycznie jest zajechany jak papieskie sandały... Kurcze tylko przeglądać aukcje i pytać...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.