Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prusball

Invicta 8926OB - zalany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakieś 3mc temu kupiłem nową Invicte 8926ob na mechanizmie NH35A. Niestety zegarek nie przeszedł próby saunowo-basenowej i zaparował od środka. Dość długo z parą wewnątrz działał, aż w końcu się zatrzymał :(
Podsumowanie wizyty u zegarmistrza: korozja wewnątrz - koszt czyszczenia ok 200zł - połowa ceny zakupu
I teraz moje pytanie:
1. Czy jest sens go naprawiać ? Jest szansa, że będzie sprawny w 100% ?
2. Czy szukać nowego mechanizmu - jeśli tak to może Ktoś ma jakieś sprawdzone namiary ?

3. Sprzedać uszkodzony

Proszę o podpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weszła ci woda do środka to musi być nieszczelny, nie ma sensu ładować mu nowego werka, jeśli wciąż będzie narażony na zalanie.
​Jeśli zapłacisz za czyszcenie, i zegarek zostanie faktycznie wyczyszczony, to będzie pracować, jednak nie wiem czy warto inwestować 200zł w werk za $40.
​Poszukaj na allegro zegarków z tym werkiem, sprzedaje się sporo taniutkich invicti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakieś 3mc temu kupiłem nową Invicte 8926ob na mechanizmie NH35A. Niestety zegarek nie przeszedł próby saunowo-basenowej i zaparował od środka. Dość długo z parą wewnątrz działał, aż w końcu się zatrzymał :(

Podsumowanie wizyty u zegarmistrza: korozja wewnątrz - koszt czyszczenia ok 200zł - połowa ceny zakupu

I teraz moje pytanie:

1. Czy jest sens go naprawiać ? Jest szansa, że będzie sprawny w 100% ?

2. Czy szukać nowego mechanizmu - jeśli tak to może Ktoś ma jakieś sprawdzone namiary ?

3. Sprzedać uszkodzony

Proszę o podpowiedzi

Zaraz po zauważeniu usterki trzeba było go oddać do reklamacji ( brak szczelnosci)-lub samemu odkrecić dekielek i osuszyć, uzywanie zalanego, zaparowanego zegarka to , wybacz, skrajna nieodpowiedzialność...

 

Teraz pozostało negocjować cenę z zegarmistrzem i naprawić, 'gapiostwo' ;) kosztuje..

 

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim idiotyczne jest wchodzenie z zegarkiem do sauny. To są zbyt skrajne temperatury dla uszczelek, szczególnie, że zaraz po saunie bierzesz zimny prysznic. Nie dziwię się, że zegarek się rozszczelnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Z gwarancją trochę średnio - Zegarek kupiłem nowy od gościa w PL, który z kolei kupił go na Amazon.de - brak danych do konta

Epistofeles -  masz jakieś namiary na Kogoś kto handluje czymś takim - najlepiej PL, czy rzeczywiście lepiej będzie szukać innego modelu z tym werkiem...

rinkazki - przynajmniej wiadomo, że ten zegarek do sauny się nie nadaje :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na wszelki wypadek żadnego nie brał na saunę...

 

Chyba że kwarcyka za dolara. Mógłbym wtedy sobie założyć nowego na drugą wizytę a kupiłbym sobie 20takich samych i nie byłoby różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na wszelki wypadek żadnego nie brał na saunę...

 

Chyba że kwarcyka za dolara. Mógłbym wtedy sobie założyć nowego na drugą wizytę a kupiłbym sobie 20takich samych i nie byłoby różnicy :)

G-shock GW9200 od kilku lat spokojnie daje radę  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model ma klase wodoszczelności 200M,

Łaźnie mokre są chłodniejsze, gorące są suche...

bez jaj, rozumiem trochę cieplej powiedzmy ale powinien wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.