Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrzejP13

Sklepy chrono24, dutyfreeislandshop itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie odnośnie tego typu sklepów co w temacie. Podejrzewam, że jest sporo osób mających podobne wątpliwości co ja. Jeśli temat już był bądź wstawiam w nieodpowiednim miejscu to z góry przepraszam. Szukałem ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.

 

Do rzeczy. Chodzi mi o autentyczność zegarków z tych sklepów bądź pokrewnych. Czy są to oryginały czy można trafić na podróbkę?

Np. Citizeny bądź Orienty można na dutyfreeislandshop kupić niekiedy za pół ceny w stosunku do polskich sklepów i zdarzają się modele na temet których prawie nie możliwe jest coś znaleźć w internecie.

Także prosiłbym o Waszą wypowiedź, szczegolnie kolegów bądź koleżanki, którzy mieli już jakieś doświadczenia z kupnem owych zabawek w tych sklepach. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutyfreeislandshop sprzedaje tylko oryginalne zegarki. Podobnie jak creationwatches, longislandwatches itd.

Natomiast chrono24 jest "giełdą" na wzór Allegro, różnie pewnie może być, chociaż ja z podróbką się tam nie spotkałem. Myślę że nawet jak ktoś próbuje coś tam takiego wrzucić to jest usuwane dość sprawnie w odróżnieniu od Allegro. Mają po prostu ludzi, którzy znają się na zegarkach.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale o japońcach masz spory wątek o sklepie creationwatches. Ja osobiście miałem jakiś rok temu epizod z dutyfree... i wszystko było bardzo pozytywnie, szybko i uczciwie. Ważne aby w tych sklepach upewnić się czy wyślą Ci zegarek pocztą, a nie kurierem, bo to minimalizuje "zagrożenie" opłacenia vatu i cła:)

Natomiast na chrono24 ostatnio zakupiłem IWC i wszystko zakończyło się pozytywnie. Nowy zegarek, z gwarancją, bardzo szybka wysyłka - we wtorek zrobiłem przelew, w czwartek miałem już w domu kuriera z zegarkiem. Myślę, że jeśli skupisz się na sprzedawcach z dobrą historią sprzedaży (a jak to już sklep a nie indywidualny sprzedawca to w ogóle bajka) i nie pokusisz się o jakaś mega nieprawdopodobną ofertę cenową to nie ma się czego obawiać. Ważna sprawa, upewnij się jak wygląda gwarancja - czy masz podbitą gwarancję AD, a jeśli tak to kiedy (w moim wypadku zegarek kupiłem w marcu, a gwarancję miałem podbitą w styczniu, ale można się "wkopać" i dostać zegarek z gwarancją, która biegnie już od roku). Czasem zdarza się, że sprzedawcy dają gwarancję swoją, a nie producenta. Ale jeśli wszystko dopilnujesz to możesz mieć 100% pewności, że nie będzie wtopy. Ja ze swej strony raczej w przyszłości będę kupował już tylko na chrono24, bo ceny są niższe o 20%-30% (a czasem nawet lepiej) w stosunku do stacjonarnych salonów sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Czyli w przypadku tych sklepow: longisland, creation i dutyfree nie ma sie co obawiac i jest pewniak ze wszystko bedzie ok i dostane oryginal? Jedynie co to ryzyko ze zaplace jeszcze clo itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakieś ryzyko że coś będzie nie tak, np. jakaś wada fabryczna, kurier w czasie dostarczania coś uszkodzi itp., ale masz pewność że sklepy oferują towar oryginalny - tutaj wątpliwości nie ma.

Kupując zegarek weź pod uwagę że cło i vat możesz zapłacić, często to loteria czy się zapłaci, ale warto to sobie już wkalkulować w koszty B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wynosi clo i podatek? Podatek pewnie 23% vat

VAT 23 proc. i parę złotych opłat celnych przy tańszych zegarkach. Musisz szacunkowo 30proc. sobie zawsze doliczyć. W wielu przypadkach cena nadal pozostaje atrakcyjna.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na temat sklepu

www.royaltime.eu

sporo tańsze tam są g-shocki, co mnie zainteresowało, wysyłka chyba z Polski bo krótki czas dostarczenia, więc czemu tak tanio? chyba że nie oryginały, a jeśli nie maja naklejonej naklejki ZIBI to nie oryginalne czy po prostu sprowadzane z innego państwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

co powiecie na temat sklepu

www.royaltime.eu

sporo tańsze tam są g-shocki, co mnie zainteresowało, wysyłka chyba z Polski bo krótki czas dostarczenia, więc czemu tak tanio? chyba że nie oryginały, a jeśli nie maja naklejonej naklejki ZIBI to nie oryginalne czy po prostu sprowadzane z innego państwa?

Spoza dystrybucji ZIBI. Zegarki oryginalne. Różnica jest tylko w formie gwarancji. Ale na co komu gwarancja do G-Shocka, jak to się nie psuje

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale na co komu gwarancja do G-Shocka, jak to się nie psuje

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Dokładnie:) Mój G-shock śmiga jeszcze na oryginalnej baterii, a ma już z 6 lat:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosc dlugo? Myslalem ze krócej chodza. Czesto podawane jest 2-3 lat gwaratowanej pracy na baterii jak przeladalem po sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosc dlugo? Myslalem ze krócej chodza. Czesto podawane jest 2-3 lat gwaratowanej pracy na baterii jak przeladalem po sklepach

Podają 2,3 lata, ale spokojnie ciagną dłużej. Ja jeszcze nie miałem takiego, który by siadł wcześniej niż po 5 latach.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kupujacych w dutyfreeisland

Jaki jest realny czas dostawy przesylki do PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kupujacych w dutyfreeisland

Jaki jest realny czas dostawy przesylki do PL?

W zależności od tego ile spędzi czasu w UC. Najszybciej przyszedł do mnie zegarek za 9 dni. Najwolniej prawie miesiąc, bodajże 27.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kupujacych w dutyfreeisland

Jaki jest realny czas dostawy przesylki do PL?

 

nie ma czegoś takiego jak realny czas dostawy.

raz mi się zdarzyło zamówić zegarek we czwartek, dostać we wtorek, a raz czekałem z 1,5miesiąca. średnia zapewne pośrodku tych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche temat bo mysle, ze mala aktualizacja sie przyda. W dutyfreeislandshop kupowalem w 2018 i tydzien temu. W obu przypadkach bez cła. Bardzo polecam zakupy w w/w sklepie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wysyłki tylko kurierem chyba jeszcze wiec IMO opłaty murowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.