Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Gustav becker naprawa

Gustav becker

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 arek1a2b

arek1a2b
  • Użytkownik
  • 2246 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:22

jest też dobry zakład na puławskiej 11 

czyszczenie 300 zł 

ewentualnie wymiana sprężyny ( pisze ewentualnie żeby kolega się nie bulwersował) ja osobiście polecam po 100 za sztukę.

jest też na ząbkowskiej ale cen nie znam za wiszące. 

• 0

#42 GodfatherII

GodfatherII
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:34

Czemu mam się bulwersować? jak tak się robi przy czyszczeniu to nie mam zamiaru z tym walczyć i upierać się na pozostawienie sprężyn. Skoro mogą być uszkodzone już teraz lub uszkodzą się w trakcie czyszczenia, bo rozumiem, że tak się zdarza.

• 0

#43 arek1a2b

arek1a2b
  • Użytkownik
  • 2246 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:37

Czemu mam się bulwersować? jak tak się robi przy czyszczeniu to nie mam zamiaru z tym walczyć i upierać się na pozostawienie sprężyn. Skoro mogą być uszkodzone już teraz lub uszkodzą się w trakcie czyszczenia, bo rozumiem, że tak się zdarza.

Nie o Ciebie mi chodziło :)

Dla świętego spokoju lepiej je wymienić takie jest moje zdanie, i mieć spokój na kolejnych wiele lat. 

• 0

#44 GodfatherII

GodfatherII
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:44

Nie o Ciebie mi chodziło :)

Dla świętego spokoju lepiej je wymienić takie jest moje zdanie, i mieć spokój na kolejnych wiele lat. 

Opacznie zrozumialem;)

• 0

#45 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6290 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 16:55

W Poznaniu 250-350, za pełną naprawę

• 0

#46 dziadek

dziadek
  • Miłośnicy zegarów
  • 1698 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 16:56

Moim zdaniem trochę wróżycie z fusów. :)

Trzeba wyjąć mechanizm i pojechać z nim do zegarmistrza żeby zobaczył co trzeba zrobić i wycenił robotę. 

W Warszawie trudno będzie znależć zegarmistrza który za samo mycie i czyszczenie plus niewielkie poprawki weżmie mniej niż 300 zł.

Jeżeli się okaże że trzeba zrobić coś więcej np. dorobić kilka nowych wężydł, to zegarmistrz w Warszawie skasuje klienta na kwotę znacznie większą niż 600 zł.

Ale żeby mówić bardziej precyzyjnie o cenie naprawy, to mechanizm musi obejrzeć ktoś kto się na tym zna.  

Należy również brać pod uwagę i to, że przyzwoite zrobienie mechanizmu zegara zajmuje zegarmistrzowi kilka a czasem nawet kilkanaście godzin i jeżeli klient stoi nad nim i kłóci się o każdą złotówkę to zegarmistrz pójdzie na łatwiznę i na skróty i zrobi taniej, ale niekoniecznie dobrze.  :)

Użytkownik dziadek edytował ten post 12 kwiecień 2017 - 17:00

• 0

#47 LESKOS

LESKOS
  • Użytkownik
  • 2101 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:33

Warszawa była zawsze droga. 

Ja trafiłem w Katowicach na zegarmistrza pasjonata. Naprawia ludzim zegary za grosze, praktycznie nie licząc się z własnym czasem.

Trafiłem na niego przypadkiem. Firma zmieniła siedzibę i przeprowadziliśmy się do najbiedniejszej dzielnicy Katowic na tereny po zlikwidowanej hucie Baildon. Firma deweloperska wykupiła teren i stopniowo buduje bądź adaptuje budynki biurowe. Sprowadzają sie tam największe firmy T-Mobil, Comarch, PWCH, Kliniki medycyny estetycznej (kilka)... Sama dzielnica Załęże wyglądem przypomina lata 50-te a ludzie dawniej pracujący na kopalniach i hucie słabo odnajdują się w nowej rzeczywistości.  Firmy takie jak nasza stają się atrakcją , bo obroty w pobliskich sklepach wzrosły o 50%, a i mieszkańcy nas zaakceptowali. Dzielnica od czasu do czasu budzi się sygnałem policyjnego sygnału , a zdarzyła się też w ciągu roku strzelanina. Złomiarze nie mogą się przyzwyczaić do tego że na trasie ich dotychczasowej trasy przejazdu do skupu stanął ekskluzywny monitorowany i automatyczny parking i wciąż próbują czy da się przejechać na skróty...

Tam od 25 lat zakład w maleńkim lokalu prowadzi Andrzej Roman. Obsługuje tych wszystkich ludzi, mając ceny dostosowane do ich realnie biednych kieszeni. Nigdy nikomu nie odmówił , a robi czasami dla emerytów na zeszyt. Trafiłem tam przypadkiem robiąc wycieczkę po okolicy z kolegami. Nie ma najwyższego gatunku sprzętu , bo go chyba zwyczajnie nie stać. Ale nie słyszałem żeby ktokolwiek na niego i jego usługi narzekał. Trafiają także do niego zegary z innych pracowni zegarmistrzowskich (za dużo papraniny z tym złomem). Sam skorzystałem z jego pomocy już ze 20 razy, a ile mi podpowiedział i pokazał - na drugie tyle. Odwdzięczam się czasmi poradami lub skromną pomocą w naprawie skrzynek. Ceny napraw, które podałem są rzeczywiste, a gwarancja naprawy rzeczywista. Trafiają mu się klienci nie tylko z Katowic i okolic ale i z Krakowa i z Opola, a co ciekawe naprawia zegary, zegarki mechaniczne jak i elektroniczne (i nie jest to wymiana baterii). Naprawia wysokiej klasy mechanizmy lenzkircha jak i proste klasy ludowej ...

Jeśli ktoś jest z okolic polecam. Ma skromną stronę internetową  

http://www.naprawa-starych-zegarow.pl

Nie kombinuje , nie naciąga. Za naprawę tytanowej bransolety Tissota "zarządał" 5 zł męcząc się z nią 15minut. Serwis w ciemno chciał 180 zł i jeszcze trzeba było pojechać do Chorzowa. 

Polecam.

Jeden problem  - to nie Warszawa

Użytkownik LESKOS edytował ten post 12 kwiecień 2017 - 18:36

• 0

#48 kumite

kumite
  • Użytkownik
  • 855 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:47

To dobra wiadomość. Bywam na Załężu. Na Oś. Witosa, w razie czego skorzystam.

To dobry rewanż, ta wiadomość.

pozdrawiam

piotr

• 0

#49 GodfatherII

GodfatherII
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 19:24

Warszawa była zawsze droga. 

Ja trafiłem w Katowicach na zegarmistrza pasjonata. Naprawia ludzim zegary za grosze, praktycznie nie licząc się z własnym czasem.

Trafiłem na niego przypadkiem. Firma zmieniła siedzibę i przeprowadziliśmy się do najbiedniejszej dzielnicy Katowic na tereny po zlikwidowanej hucie Baildon. Firma deweloperska wykupiła teren i stopniowo buduje bądź adaptuje budynki biurowe. Sprowadzają sie tam największe firmy T-Mobil, Comarch, PWCH, Kliniki medycyny estetycznej (kilka)... Sama dzielnica Załęże wyglądem przypomina lata 50-te a ludzie dawniej pracujący na kopalniach i hucie słabo odnajdują się w nowej rzeczywistości.  Firmy takie jak nasza stają się atrakcją , bo obroty w pobliskich sklepach wzrosły o 50%, a i mieszkańcy nas zaakceptowali. Dzielnica od czasu do czasu budzi się sygnałem policyjnego sygnału , a zdarzyła się też w ciągu roku strzelanina. Złomiarze nie mogą się przyzwyczaić do tego że na trasie ich dotychczasowej trasy przejazdu do skupu stanął ekskluzywny monitorowany i automatyczny parking i wciąż próbują czy da się przejechać na skróty...

Tam od 25 lat zakład w maleńkim lokalu prowadzi Andrzej Roman. Obsługuje tych wszystkich ludzi, mając ceny dostosowane do ich realnie biednych kieszeni. Nigdy nikomu nie odmówił , a robi czasami dla emerytów na zeszyt. Trafiłem tam przypadkiem robiąc wycieczkę po okolicy z kolegami. Nie ma najwyższego gatunku sprzętu , bo go chyba zwyczajnie nie stać. Ale nie słyszałem żeby ktokolwiek na niego i jego usługi narzekał. Trafiają także do niego zegary z innych pracowni zegarmistrzowskich (za dużo papraniny z tym złomem). Sam skorzystałem z jego pomocy już ze 20 razy, a ile mi podpowiedział i pokazał - na drugie tyle. Odwdzięczam się czasmi poradami lub skromną pomocą w naprawie skrzynek. Ceny napraw, które podałem są rzeczywiste, a gwarancja naprawy rzeczywista. Trafiają mu się klienci nie tylko z Katowic i okolic ale i z Krakowa i z Opola, a co ciekawe naprawia zegary, zegarki mechaniczne jak i elektroniczne (i nie jest to wymiana baterii). Naprawia wysokiej klasy mechanizmy lenzkircha jak i proste klasy ludowej ...

Jeśli ktoś jest z okolic polecam. Ma skromną stronę internetową  

http://www.naprawa-starych-zegarow.pl

Nie kombinuje , nie naciąga. Za naprawę tytanowej bransolety Tissota "zarządał" 5 zł męcząc się z nią 15minut. Serwis w ciemno chciał 180 zł i jeszcze trzeba było pojechać do Chorzowa. 

Polecam.

Jeden problem  - to nie Warszawa

Dziękuję za szeroki opis, niestety bywam na południu raczej rzadko także zostaje poszukać kogoś lokalnie.

• 0

#50 LESKOS

LESKOS
  • Użytkownik
  • 2101 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 20:15

To dobra wiadomość. Bywam na Załężu. Na Oś. Witosa, w razie czego skorzystam.

To dobry rewanż, ta wiadomość.

pozdrawiam

piotr

:D

• 0

#51 wafelek

wafelek
  • Miłośnicy zegarów
  • 216 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 20:22

Dziękuję za szeroki opis, niestety bywam na południu raczej rzadko także zostaje poszukać kogoś lokalnie.

To wyślij mu pocztą ,to i tak cię dużo taniej wyniesie ,pozdr.

• 0

#52 GodfatherII

GodfatherII
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 20:00

Jest to jakieś rozwiązanie ale chyba wolę kontakt bezpośredni z wykonawcą. To jak nikt podrzuci jeszcze jakiegoś kontaktu z Warszawy?
  • 0

#53 wafelek

wafelek
  • Miłośnicy zegarów
  • 216 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 23:20

Warszawa da się lubić ,Warszawa da się lubić ........ :) :P

• 0

#54 GodfatherII

GodfatherII
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 09:09

Odświeżę trochę temat, Gustav trafił do kolegi z forum który zgodził się nim zająć. Po oględzinach okazało się że sprężyny to nie największy problem, większym okazał się bęben który przy zerwaniu sprężyny stracił 4 zęby . Także poszukuję teraz takiego bębna: 20mm grubości pod sprężynę 16mm, średnicy 48mm, średnica koła zębatego 52mm z 75 zębami, lub cały mechanizm P54 na części. Jak komuś zalega jedno lub drugie proszę o kontakt.Edit: z racji slabej dostępności mechanizmu P54 mógłby ktoś pomierzyć bębny z mechanizmu P46? Tych akurat pod dostatkiem

Użytkownik GodfatherII edytował ten post 03 maj 2017 - 20:20

• 0

#55 joga

joga
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2018 - 21:54

Próbuję naprawić zegar Beckera..po raz pierwszy spotkałem się z taką zawieszką wahadła..czy to jest oryginalne rozwiązanie czy jakaś podróba

Załączone miniatury

• IMG_20181004_221502.jpg

• 0

#56 PM1122

PM1122
  • Użytkownik
  • 1219 postów

Napisano 04 październik 2018 - 22:18

To faktycznie ,,oryginalne rozwiązanie,, ... tz.  ktoś wpadł na pomysł , jak domowym sposobem , naprawić zegar. . W miejsce urwanego mocowania zawieszki , wkręcił śrubę i dał kawałek druta. ( jak sadzę , było to wiele lat temu ) Poszukaj zdjęć tych samych werków , a zobaczysz jak to powinno być . 

• 0

#57 arek1a2b

arek1a2b
  • Użytkownik
  • 2246 postów

Napisano 05 październik 2018 - 06:22

dobry magik musiał go naprawiać :)

Załączone miniatury

• s-l1600 (2).jpg

• 0

#58 Yodek

Yodek
  • Miłośnicy zegarów
  • 2507 postów

Napisano 05 październik 2018 - 08:25

Taki fikuśny, że ja to bym go sobie zostawiła jeśli działa poprawnie i nie szkodzi. No ale to nie oryginał wtedy :-)
  • 0

#59 PM1122

PM1122
  • Użytkownik
  • 1219 postów

Napisano 05 październik 2018 - 09:16

Taki fikuśny, że ja to bym go sobie zostawiła jeśli działa poprawnie i nie szkodzi. No ale to nie oryginał wtedy :-)

Sądzę , że poprawnie nie działał !!!. Na zawieszce , wahadło leciutko ,,bimba,, , A tu miało dodatkowe opory . Raczej utrudniało , równą pracę wahadła .

• 0

#60 LESKOS

LESKOS
  • Użytkownik
  • 2101 postów

Napisano 05 październik 2018 - 12:34

Trzeba wywalić, strach na to patrzeć. To już nawet nie można nazwać "radosną twórczością" a raczej rozpaczliwą ... 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gustav becker

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych