Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

feniksrj

Prośba o identyfikacje starego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Chińczyk, ale na pierwszy rzut oka niezły ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto.

 Ja bym stawiał na Wiedeń lub raczej ogólniej - CK.

Krój numeratora raczej wskazuje, że nie jest z wczesnego okresu


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

維也納 ...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gięty mostek kotwicy i mosiężne wkręty, tak na pierwszy rzut białkiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO:

Zegary typu  skeleton jak  pokazany  powyzej  w  oryginale  wystepuja  rzadko  bo  byly  to  jednostkowe  produkty  bardzo  znanych  zegarmistrzow   np  z  Monarchii CK ale  tez  i  Francja  miala  swoje.

W latach  80 XX  wieku  zaczely  sie  pojawiac  kopie  na  rynku  wytwarzane  przez  bardzo  zdolnych  zegarmistrzow  jak  napisal  Fibo  juz.Niedawno tez  pokazaly sie  zegary a  raczej kopie  ciekawych  konstrukcji   z  Chin.

Spotykam  je  prawie  na  kazdej  duzej gieldzie  a  szczegolnie  Belgia  i  Holandia ( od  300  euro  wzwyz  za  sztuke ).Czy  ten jest  oryginalny  czy  nie  to  nalezaloby  sie  mu  przyjrzec  z bliska  i  porozmawiac  z  fachowcami -rodzaj  zazebienia,giety mostek  juz  wyklucza  jego  starosc jak  zauwazyl Kiniol.

Ja  sobie  taki  kupie  kiedys  jako  ciekawostke  ze  swiadomoscia  ze nie  jest  to  oryginal  ,bo chce  miec  szkieletora ,moze  nie  z  takim  wychwytem  ale  podobnego;


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam,spotkałem w ogłoszeniach taki zegar,w opisie Lenzkirch XIX w. Zamieszczam zdjęcia, nie najlepszej niestety jakości, ale takie są w ogłoszeniu ( po przyblizeniu). Nam wątpliwości o wzór sygnatury i numer fabryczny. Według dostępnej tabel ten wzór był stosowany przez krótki okres (lata 1873-74) od nr.ok.160 000 do ok.215.000. Tutaj mamy numer 217 270 i pierwszą sygnaturę Lenzkircha. Czy możliwe,że to autentyk,czy znowu garażowa twórczość jakiegoś magika? Bo czytałem już tutaj o takich "cudach". 




    • Przez Markope
      Witam, proszę ekspertów o rozszyfrowanie jaki to producent? Oferta jest na olx, werk nie sygnowany .Załączam zdjęcia z ogłoszenia 






    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.