Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak zacytuję pewnego znanego watchmakera:

 

"Nie będę nic więcej robił w miedzi" :D  :D

 

Wiercenie w tym cienkim wiertłem to dramat. A nagwintowanie otworu to już masakra. :ph34r:

rzeczywiście , gdzieś to już czytałem :D  :D  :D  :D


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej z zelosem. Mam chwilkę dla siebie i spędzę ją w lesie z nim i aparatem.

Wyjdę z lasu piątek wieczorem post-92558-1579119982,1163_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taka wiski  przydał aby mi się do fotek 82870249_571124933438646_60082092204307282828805_571124896771983_40802984696993583879754_571124940105312_72618273972284282525799_571124950105311_287864351307805

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już w domu. Co dobre szybko się kończy

A tu zmiany w domowej polityce śmieciowej

Teraz muszę myśleć co do jakiego kibla wrzucić. A to nie jest takie proste jakby się wydawało

Boldr oczywiście nie jest przeznaczony na śmieci post-92558-1579344151,308_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek dziś na ten wątek trafilem  i spędziłem 3 godziny przeglądając zegarki tutaj. Nigdy nie myślałem, że będę miał zegarek z brązu, a teraz już jestem pewien, że jednak tak. Już jednego nethunsa z serious watches mam na oku:)

 

Osobna sprawa to zegarki jakie robi pan Piotr. Coś pięknego. To była przyjemność śledzić jak się to rozwijało od pierwszego prototypu, do małych arcydzieł jakie powstają teraz. Czapki z głów:)

 

Mam pytanie. Czy jest możliwość taki zegarek zamówić i jak to zrobić? I czy można sobie własny zegarek wymyślić? Jak zobaczłem ten cudeńka z brązu to od razu pomyślałem co chciałbym mieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz wiadomość do Piotra. Wszystko Ci wyjaśni poza otwartym forum


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Najbliższe dwa trzy miesiące będę bardzo zajęty, nazbierało się zamówień , które trzeba wykonać. Na dzień dzisiejszy mam listę oczekujących bez obietnicy czasu wykonania. To tylko dodatkowe zajęcie. A czas na coś nowego tez muszę mieć.

Pierwszy z pięciu na eta mechanizmie jest gotowy. Brąz na deklu zatopiony w epoxy ( takie szkło plastikowe ) by ręki dekiel nie brudził. Zdaje egzamin. Te zegarki są póki co wolne , robione nie na zamówienie , taka moja ekskluzywna limitacja z użyciem eta 2824-2 z paskiem Dobra Robert , zrobione na moje specjalne życzenie ( nie mają jak to normalnie mistrz robi 8-10 mm grubości tylko 5-6 mm ) wiec można nosić bez obaw o wygodę. Nie było łatwo go do tego przekonać 3f52ee0cc292c92669ac343cf408a99e.jpg480b96beb3001e707bbbd17d0558d21d.jpg1f748ed040348cf321fa8e585132e8b1.jpg6389d6cf723229660778fc6e545f3d3c.jpg18390828b69a473ec2907e26cfc18b59.jpgf65638e886cf587c5860396274242fe5.jpg9814af921f5a37cbd750793237001c9d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Taki zegarek z takim paskiem,...fiu fiu

 

A u mnie samui

post-92558-1579531456,3298_thumb.jpgpost-92558-1579531462,9902_thumb.jpgpost-92558-1579531467,6567_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Najbliższe dwa trzy miesiące będę bardzo zajęty, nazbierało się zamówień , które trzeba wykonać. Na dzień dzisiejszy mam listę oczekujących bez obietnicy czasu wykonania. To tylko dodatkowe zajęcie. A czas na coś nowego tez muszę mieć.

Pierwszy z pięciu na eta mechanizmie jest gotowy. Brąz na deklu zatopiony w epoxy ( takie szkło plastikowe ) by ręki dekiel nie brudził. Zdaje egzamin. Te zegarki są póki co wolne , robione nie na zamówienie , taka moja ekskluzywna limitacja z użyciem eta 2824-2 z paskiem Dobra Robert , zrobione na moje specjalne życzenie ( nie mają jak to normalnie mistrz robi 8-10 mm grubości tylko 5-6 mm ) wiec można nosić bez obaw o wygodę. Nie było łatwo go do tego przekonać

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kurde super ten dekiel!

 

U mnie trytowa kostka powoli nabiera ciemniejszych kolorów.

IMG_20200120_154913.jpg

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Aquatico już ściemniał... w trybie pilnym ;)

24aba2530b5a8c55a2e9d92ce0b48494.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz wiadomość do Piotra. Wszystko Ci wyjaśni poza otwartym forum

Ja pisałem jeszcze w grudniu i nie dostałem odpowiedzi. Może potrzebne coś jeszcze, staż na forum ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem jeszcze w grudniu i nie dostałem odpowiedzi. Może potrzebne coś jeszcze, staż na forum ? :(

Właśnie przeczytałem , ja ostatnio działam więcej na FB.

Sorry

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz na deklu zatopiony w epoxy ( takie szkło plastikowe ) by ręki dekiel nie brudził. Zdaje egzamin.

Cały zegar jest kapitalny, ale dekiel z wkładką to mistrzowska robota. Naprawdę zaje.isty!

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zegar jest kapitalny, ale dekiel z wkładką to mistrzowska robota. Naprawdę zaje.isty!

Dzięki.

Drugi przygotowany do składania. 91d16793b2e145907f796b45c52cef2b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrkowi to już nie trzeba cukrzyć. Gość zna swoją wartość i poziom. Wg mnie sam sobie poprzeczkę podwyższa

ja tylko z podziwem patrzę na jego projekty.

tym bardziej że doba nie jest z gumy i trzeba znaleźć  czas na wiele obowiązków

 

Ostatnio często na ręce

 

tak, bardzo mi się podoba. brąz jest super w tym modelu

mam tylko pytanie, czy w tej wersji GMT normalny czas jest wskazywany w 24h czy w 12h i trzeba go odczytywać intuicyjnie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12h. Trochę szkoda, bo wolał bym 24h (bardziej ekstrawagancka), ale chyba w brązie taka nie występuje. Cóż, nie można mieć wszystkiego.

 

Zrobię jutro inne zdjęcie. To było w świetle dziennym padającym przez zasłonę, tak dla ciekawszego efektu.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten minus glycine w tych wersjach GMT. Jak tarcza 24h to tylko wersja purist. Ale w brązie takich nie ma.

Nigdy tego nie rozumiałem. Dziergają tarcze i bezel 24h, a wskazówki kręcą się 12h. To mogą wymyśleć tylko Ci co jeżdżą pod prąd, albo Ci co osiedli na terenach Indian

Ale zegar jest git

Żeby nie na pusto HH VER 1, teraz trzeba już pisać pozycje wersji.

post-92558-1579729600,164_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny

Bardzo fajny


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.