Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bmatt

Rozmiar szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w mojej piątce Seiko zmienić szkło na wypukły akryl - na ebay jest dosyć spory wybór w bardzo korzystnych cenach.

Mam jednak pewną wątpliwość dotyczącą śrenicy. Zmierzyłem szkło w SNX113, wychodzi 29mm, w internecie też wyczytałem, że w tym modelu jest 29mm. Powinienem kupić dokładnie 29mm czy ze względu na jakieś szczególne właściwości akrylu minimalnie większe np. 29.1 lub 29.2mm?

 

Druga sprawa dotyczy wysokości "kopuły" - wie ktoś co w akrylach oznacza low dome/high dome? Sprzedawcy rzadko podają dokłądne wymiary, a trudno oszacować to po zdjęciach. Zależałoby mi na zaokrągleniu podobnym do szkieł ze starszych Rolexów (jak np. air king 5500, datejust 1600/1601) i nie jestem pewien czy high nie okaże się zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmierzyć średnicę i dodać dwie dziesiąte. Ale to tak ogólnie. Założyć należy przy pomocy pająka lub klocków. Po założeniu szkło nie powinno się dać obracać, bo wtedy trzeba dać następne dwie dziesiąte. Zegarmistrz ma cały zestaw to ma łatwiej dobrać. Zwykle wystarczy określić małą lub dużą wypukłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.