Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kowal_86

Oprócz regulacji warto jest też dobrze poznać swoj zegarek. Odłożenie na noc w określonej pozycji potrafi skompensować odchyłkę, która powstaje za dnia co widać za załączonym wyżej wykresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wynik jak na taki zegarek. Regulowałeś go?

One sa tak zwykle wyregulowane. Jak znajdzie sie dobra pozycje odkladania to jak widac i wyniki moga byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

No to się przyłożyli. Z moich doświadczeń wynika, że im mniejszy producent tym lepiej wyregulowany zegarek juz na starcie (Steihart, Kemmner). Co do układania zegarka na spoczynek to sam muszę spróbować, tę aplikację mam ale do tej pory mierzyłem odchyłki tylko w cyklu tygodniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę czy odkładasz zegarek w pełni nakręcony czy np nie noszony od doby itd. To bardzo zmienia wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz regulacji warto jest też dobrze poznać swoj zegarek. Odłożenie na noc w określonej pozycji potrafi skompensować odchyłkę, która powstaje za dnia co widać za załączonym wyżej wykresie.

Owszem - mam nawet taki zegarek, który wyregulowałem tak, ze chodzi cudownie noszony cały dzień (tzn ok 14-15h) i leży tarczą do góry w nocy. niestety ma spore odchyłki w zależności od pozycji. Taki się urodził, ale mi to specjalnie nie przeszkadza.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

proszę o poradę.Mam Taga Heura Calibre 5 jeszcze na gwarancji odchyleń dobowa ok -8s po tygodniu musze go popchnąć o prawie minutę.I tak od kilku miesięcy...8 sek. jak w morde szczeliłCzy da się coś z tym zrobić? (od razu zaznaczam, że nie znam się na naprawie i servisie zegarków )Co byście poradzili?Nie chciałbym też stracić gwarancji gdybym go gdzieś oddał a więc na co pozwolić zegarmistrzowi jeśli by miał do niego trafić a nie do servisu. Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kejwus, jeszcze do niedawna zegarmistrze nie ruszali chodu zegarka jeżeli nie przekraczał 20 s/dob. Trudno dorównać automatem kwarcowi . Osobiście zostawiłbym te -8 sek. do końca gwarancji i potem ewentualnie jak Cię denerwuje , skonsultował się z serwisem czy wogóle i za ile  podjęliby się korekty o np. +4 sek. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kejwus, jeszcze do niedawna zegarmistrze nie ruszali chodu zegarka jeżeli nie przekraczał 20 s/dob. Trudno dorównać automatem kwarcowi . Osobiście zostawiłbym te -8 sek. do końca gwarancji i potem ewentualnie jak Cię denerwuje , skonsultował się z serwisem czy wogóle i za ile podjęliby się korekty o np. +4 sek. ?

dziękuję za poradę, szczerze mówiąc trochę mi to przeszkadza ale tak jak mówisz wstrzymam się do końca gwarancji,jeśli nie obejdzie się bez otwierania zegarka

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po trzech dobach noszenia zegarka 19 godz dziennie wyszło , że odchyłka 1 sekundy w porównaniu z wzorcową atomową wynosi +40 mikrosekund = 1/24685 sek. :-) Edytowane przez Progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem taki temat i postanowiłem zanotować nt. mojego nowego powermatic 80 z ręcznym naciągiem (rzadko stosowany mechanizm z tego co mi wiadomo) w zegarku Rado Captain Cook Over-Pole. 
Zegarek nowy, kupiony 3 dni temu. O 19:30 odpakowany i wówczas wciśnięta koronka, był nakręcony na maksa, nawet nie drgnął przy próbie dokręcenia. 
Przez 62 godziny trzymał czas co do sekundy (nie sprawdzałem w wysublimowany sposób, był ustawiony wg iphona i z nim sprawdzany). Potem spojrzałem po 73 godzinach i okazało się, że późni się o 2 sekundy, które ewidentnie stracił w te 11 godzin (lub mniej) na sporo rozkręconej sprężynie. Sprawdzę jeszcze pewnie dokładność po 77 godzinach, a rano dowiem się ile de facto godzin dał radę na tym pełnym nakręceniu. 
Może kogoś to zainteresuje, a jak nie to będzie notatka dla mnie i dla potomnych. 😁
 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 77h i mamy 7s. w plecy…

Zwalnia ewidentnie 🙂


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak - po 84 godzinach zrobiło się -30 sekund. Po 84h i 10 min. zatrzymał się. 
To jedna próba, trzeba będzie powtórzyć. 🙂

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nakręcenie, po ok. 34h idzie co do sekundy, skubaniutki. 😁


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już się dotarł. Fajna zabawa takie obserwowanie zachowania nowego zegarka. Ja wolę ustawiać czas według strony GrrenwichmeanTime niż z iPhone'a. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzie ok. 82h. Nadal idzie, ale ma plus 11s. Tylko że o ile poprzednio był na ręku, tak teraz większość czasu przeleżał w pudełku. Trudno zatem stwierdzić cokolwiek, skoro warunki eksperymentu inne. 🙂 No i nie obserwowałem przez ostatnie 50h co się działo w tzw. międzyczasie, czyli na którym etapie przyspieszył. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec chodu po 85h 50 min. Nieźle. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie trzyma czas i rezerwa też ok. 

Więc trzeba go nosić dwa lub nawet trzy dni a potem niech leży do kolejnego nakręcania :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Kamasu II = +5s na dobę

Orient Contemporary Open Heart = +2s na dobę

 

Wyniki po pół roku użytkowania, zegarki fabryczne, nic nie regulowane.

 

Mój sposób na Kamasu to ustawienie go na -15s w stos. do zegara atomowego i raz w tygodniu wyciągam koronkę i czekam 30 sekund :-). Wtedy sekwencja jest jak poniżej:

 

Dzień 1 = -15s

Dzień 2 = -10s

Dzień 3 = -5s

Dzień 4 = 0

Dzień 5 = +5s

Dzień 6 = +10s

Dzień 7 = +15s, tu następuje wyjęcie koronki na 30 sekund 🙂

Tym sposobem zawsze mam dokladnosc +-15s, co nie ma znaczenia w praktyce 🙂

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.