Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gekkou

Witam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zarejestrowałem się na forum w celu prośby o pomoc  :)

Mianowicie, dostałem zegarek od mojego dziadka i w związku z tym chciałbym dowiedzieć się co to za model w celu odrestaurowania go. Prawdopodobnie zegarek pochodzi z firmy Lanco, nie jestem tego pewny ze względu na nieczytelny napis na tarczy, zegarek jest bardzo stary. Z opowiadań dziadka dowiedziałem się że koperta zegarka była wymieniana oraz jego pokrętło. W tej chwili nie mam dostępu do aparatu, jeżeli zdjęcie jest zbyt nieczytelne z góry przepraszam. Wieczorem postaram się zrobić lepsze.

 Z góry dziękuje za pomoc  :)

 

 

2b08629e726226b3m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza albo dorabiana przez rzemieślnika, albo poprawiana (krzywe, malowane ręcznie indeksy i cyfry). Nie od tego werku zapewne, bo ten spod spodu wystaje. Składak jak ta lala ;). Daj zdjęcie mechanizmu, bo właśnie jego cała "renowacja" powinna dotyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopertę wystarczy podważyć? I robić to na nakręconym zegarku czy poczekać aż przestanie chodzić? Mechanizm jest sprawny, tj. jak go nakręce to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dekla, ale sądząc po jej froncie, to dekiel pewnie będzie wciskany, więc pewnie wystarczy go podważyć cienkim ostrzem. Może być na nakręconym, tylko nie dotykaj samego mechanizmu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.