Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Ten 1.7 to jednak nie klasyczne NATO, nie ma pod spodem drugiej warstwy, co ma sens w przypadku takiej grubości.

 

Edit. Dodaje obiecane zdjęcia standardowych 1.2

post-106335-0-75966800-1552921257_thumb.jpg

post-106335-0-55169200-1552921279_thumb.jpg

post-106335-0-25858300-1552921292_thumb.jpg

post-106335-0-34567200-1552921301_thumb.jpg

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je porównywać jedynie w kategorii cena / jakość, bo przy prawdziwych firmowych nato wypadają raczej blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Przyszły wczoraj perlony od mr Neng Store i 1,2mm granatowe nato z poniższej oferty:

https://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Heavy-Duty-Nylon-Watchband-NATO-ZULU-Strap-20mm-22mm-Nylon-Replacement-Watch-Band/32918763927.html

 

Fotki z przysiadki:

 

1PB8mYN.jpg

 

ptrk7O9.jpg

 

GsN4nI3.jpg

 

Plusy na szybko:

- taśma fajna, miękka i giętka, bez ostrych krawędzi poza zgrzaną końcówką.

- okucia grube i raczej pewne swego;

- klamra szczotkowana, nie za gruba, nie za chuda, fajnie wyprofilowana i zaoblona na brzegach przez co nie łapie mankietów - IMO świetna;

Pierwsze nato które nosi mi się na tyle wygodnie, że zapominam na czym SKX wisi

 

Minusy na szybko:

- dla mnie (16-16,5cm nadgarstka) za krótki albo za długi o 1cm - niezawinięty wystaje, zawinięty pod pierwszą szlufkę wyskakuje, zawinięty pod drugą szlufkę trzyma się ale wygląda dziwnie i neguje sens pierwszej szlufki która jest niewykorzystana;

- jak każde nato - podnosi zegarek na nadgarstku - nie wiem czy nie odetnę po prostu dodatkowej szlufki;

- szlufki są płaskie w przekroju przez co nie układają się tak dobrze jak okrągły drut w grubych nato; dodatkowo część gdzie są dwie szlufki przeszyta jest dosyć gęsto i na początku była dosyć sztywna, po jakimś czasie się ułożyła.

 

Suma - na razie plusy przysłaniają minusy i zostaje.

Ponoszę i jak mi będzie przeszkadzać jego natowość to przerobie na ZULU ;)

Czekam jeszcze na tego 1,4mm grubości...


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zgłębić temat zachwalanych pasków z tej strony  https://www.aliexpress.com/store/4553075?spm=a2g17.10010108.0.0.312611c0pgNiam 

Dziś właśnie przyszedł i analiza na szybko :

1. pasek wygląda na pierwszy rzut oka nieźle

2. klamry i okucia całkiem solidne, rzadkość w tej cenie

3. taśma z której wykonano pasek miękka i przyjemna ale nie ma nic wspólnego z nylonem w droższych markowych paskach. Pasek jest cienki i bardziej jakby bawełniany niż nylonowy. Nadaje się co najwyżej do cienkich lekkich garniturowców. Nurka na tym raczej nie powiesisz.

To tyle wrażeń na szybko.


To ten pasek dokładnie

 

 

post-94831-0-77872700-1553692152_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Postanowiłem zgłębić temat zachwalanych pasków z tej strony  https://www.aliexpress.com/store/4553075?spm=a2g17.10010108.0.0.312611c0pgNiam 

Dziś właśnie przyszedł i analiza na szybko :

1. pasek wygląda na pierwszy rzut oka nieźle

2. klamry i okucia całkiem solidne, rzadkość w tej cenie

3. taśma z której wykonano pasek miękka i przyjemna ale nie ma nic wspólnego z nylonem w droższych markowych paskach. Pasek jest cienki i bardziej jakby bawełniany niż nylonowy. Nadaje się co najwyżej do cienkich lekkich garniturowców. Nurka na tym raczej nie powiesisz.

To tyle wrażeń na szybko.

To ten pasek dokładnie

 

A dokładniej to czemu niby nurka nie powiesisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest bardzo miękki, duży nurek może go odginać od ręki. Ja użytkuję z Ray'em 2 i jest w porządku, ale rzeczywiście przy większych zegarkach może być problem. Dla mnie rodzaj taśmy jest zaletą bo nie podobają mi się masywne nato, oraz zwykle mnie ocierały, tutaj nie ma tego problemu, bo jak zauważono wyżej pasek ma bawełnianą fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj używam pasków BluShark. Wolę nawet zwykłe BluShark Original od AlphaShark, bo są cieńsze i matowe. Nie miałem jeszcze do czynienia z nową serią AlphaPremier. Od dwóch dni testuję cienki pasek seatbelt 1,2 mm od Juelong i pierwsze wrażenia pozytywne. Wygodny materiał. Ciekawe jak z powtarzalnością produkcji (wymiary, wykończenie, szycie...) i wytrzymałością tych pasków po dłuższym używaniu (strzępienie materiału itp.). BluShark w tych dwóch kategoriach wypada świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zgłębić temat zachwalanych pasków z tej strony  https://www.aliexpress.com/store/4553075?spm=a2g17.10010108.0.0.312611c0pgNiam 

Dziś właśnie przyszedł i analiza na szybko :

1. pasek wygląda na pierwszy rzut oka nieźle

2. klamry i okucia całkiem solidne, rzadkość w tej cenie

3. taśma z której wykonano pasek miękka i przyjemna ale nie ma nic wspólnego z nylonem w droższych markowych paskach. Pasek jest cienki i bardziej jakby bawełniany niż nylonowy. Nadaje się co najwyżej do cienkich lekkich garniturowców. Nurka na tym raczej nie powiesisz.

To tyle wrażeń na szybko.

To ten pasek dokładnie

 

Z Twoimi wymaganiami mogłeś spróbować tych 1.4mm, wyglądają na klasyczne nato, o standardowym splocie, ja niestety ich nie testowałem, bo wydają mi się za masywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam złudzeń ani wygórowanych oczekiwań co do tego paska. Napisałem jedynie to co zauważam.

Posiadam serię pasków Orca, AlphaShark i AlphaPremier Ultra i nie staram się ich porównywać, bo to zupełnie inna liga i inne ceny.

Jednak kupując pasek budżetowy nie należy się spodziewać, że to zakup na lata, choć pewnie jeden sezon letni wytrzyma.

Gorzej jeśli zamierzasz w nim pływać - tutaj komfort zapewni jedynie porządny nylonowy, nienasiąkliwy pasek.

Jeśli ktoś uważa, że pasek Alpha 1,4mm jest zbyt sztywny, to z pewnością nie miał go nigdy na ręku. To tyle tytułem oceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Po jednym dniu noszenia, więc nic konkretnego ;)

Pasek stąd:

https://www.aliexpress.com/item/New-Design-Quality-James-Bond-Color-Seatbelt-Nato-Strap-22mm-watch-band/32957027066.html

 

Kolor jest fajny - w świetle sztucznym wygląda jak przybrudzony ale w dziennym o wiele lepiej.

Na SKXie nie wygląda tak fajnie, ale kupiłem pod Zelosa z brązu i z nim powinno być ciekawiej:

5yZsPNN.jpg

 

btEQtsL.jpg

 

Niestety sporo już podnosi zegarek na nadgarstku i poważnie zastanawiam się, czy nie odciąć tej dodatkowej szlufki.

Klamra masywniejsza niż w poprzednio opisywanym i niestety nie tak "low profile" - brak podebrania od dołu klamry więc bardziej odstaje. Nie było z tym problemów przy moim deskdajwowaniu ;) ale to tylko jeden dzień.

Fajny i wpisuję do kalendarza jako dobrze wydane 7 baksów.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/store/product/Las-tropas-francesas-paraca-das-bolsa-para-la-OTAN-de-Nylon-el-stico-cintur-n-20MM/4553075_33007821719.html?spm=2114.12010615.8148356.1.2384ca91xUnA0r

 

Kolejna nowość. Pytanie do posiadaczy podobnych pasków: tutaj pod kopertą będzie jedna warstwa czy dwie? Hmm muszę dopytać czy na te też da się dostać friends price, jak tak to chyba się skuszę. Do niebieskiego Ray'a będzie pasował jakiś inny poza Navy Blue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/store/product/Las-tropas-francesas-paraca-das-bolsa-para-la-OTAN-de-Nylon-el-stico-cintur-n-20MM/4553075_33007821719.html?spm=2114.12010615.8148356.1.2384ca91xUnA0r

 

Kolejna nowość. Pytanie do posiadaczy podobnych pasków: tutaj pod kopertą będzie jedna warstwa czy dwie? Hmm muszę dopytać czy na te też da się dostać friends price, jak tak to chyba się skuszę. Do niebieskiego Ray'a będzie pasował jakiś inny poza Navy Blue?

W tego typu paskach (Marine Nationale), pod kopertą jest jedna warstwa. W tym przypadku pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pasek, więc z całą pewnością pod kopertą jest jedna warstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, jednak nie da się uzyskać łatwo ceny 5$. Otrzymałem wiadomość że mogę dostać taką cenę gdy zamówię po jednej sztuce z każdego koloru i rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wszystko małe pieniądze. Od jakiegoś czasu poszukuję paska nylonowego do Casio Pro Trak. Niestety cena oryginału jest powalająca - ok. 400zł ;(

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kto ci tyle śpiewnął za pasek i jaki to pro trek?

 

Baaaaardzo po taniości to to co poniżej - chińskie, ale nie takie ostatnie.

Ge5ICQu.jpg

 

MWw2Flj.jpg

SKXa noszę na takim czarnym i jest całkiem wygodnie.

 

Jeśli nie spaskuje to każda firma paskowa ma w sprzedaży dwuczęściowe nato tudzież wszelkiej maści parciaki.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić perlon dobrej jakości.

Zależy mi na kolorze ciemnoniebieskim, granatowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kumotrowie, spotkaliście się może z jakimiś klamrami lepszej jakości niż te z chińskich perlonów?

 

Coś jak poniżej, tylko nie za 22funciaki :)

1492176017561_20bendedside.jpg

https://www.watchstrapson.com/product/new%20hulk%20buckle%20for%20perlon%20straps


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. 

Jakościowo nic do zarzucenia.

Czas oczekiwania na przesyłkę w moim przypadku 13 dni.

post-87846-0-73800700-1560524648_thumb.jpg

post-87846-0-11785900-1560524652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają całkiem nieźle jak za te pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-52348-0-92383100-1562406912_thumb.jpg

 

post-52348-0-05188600-1562406937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

I namówiliście cyk czarne alphashark z bluesharks leci do mnie.

 

Z rodzimych produktów polecam strong nato z watchtime24. 1,5 grubości, dobry hardware. Zobaczymy czy te od blueshark lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.