Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamiljordan

Steinhart Ocean One Black Ceramic vs Christopher Ward C60 Trident Pro 600 Black

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

 

Stoję przed zakupem pierwszego w życiu zegarka mechanicznego. Wybór ograniczył się do dwóch opcji:

 

1) Steinhart Ocean One Black Ceramic

2) Christopher Ward C60 Trident Pro 600 Black

 

o1_ceramic_01.1491815496.jpg

 

c60-43-a-skks-b_3d_1.png

 

Nie proponujcie mi już nic innego. Mile widziane opinie użytkowników powyższych dwóch zegarków. Z góry dzięki za Wasze posty.

 

Pozdrawiam, 

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych dwóch zegarków mogę napisać że Trident zjada Stainharda na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych dwóch zegarków mogę napisać że Trident zjada Stainharda na śniadanie.

Cenowo niestety dwa razy go zjada ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Hmmm.. homar suba od Rolexa czy homar suba od Bremonta..

Z tych dwóch jednak Trident lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba.   O1 czarny , Trident biały, z obu jestem zadowolony. Szukałem nurka z białą tarczą, O2 mi nie odpowiadał wizualnie, wiec wybór padł na ChW. Różnią się  wagą,kształtem uszu (przy O1 na pasku niepogrubionym w uszach przerwa pasek-koperta, przy ChW nie).

 

Jest różnica w cenie, ale zdarzają się wyprzedaże w ChW. Poza tym  zmienił się wizualnie Trident, wygląda aktualnie tak

post-95072-0-79278200-1492946313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba.   O1 czarny , Trident biały, z obu jestem zadowolony. Szukałem nurka z białą tarczą, O2 mi nie odpowiadał wizualnie, wiec wybór padł na ChW. Różnią się  wagą,kształtem uszu (przy O1 na pasku niepogrubionym w uszach przerwa pasek-koperta, przy ChW nie).

 

Jest różnica w cenie, ale zdarzają się wyprzedaże w ChW. Poza tym  zmienił się wizualnie Trident, wygląda aktualnie tak

Napisałeś, że z obu jesteś zadowolony, a powiedz jak wypadają one jeśli chodzi o porównanie jakości wykonania, chodzi mi np o klik bezela, precyzyjność chodu, zauważyłem też, że porównaniu z ChW w Steinharcie uszy nie są aż tak wygięte i leży on bardziej płasko na ręce, w pełni nie dopasowując się do kształtu nadgarstka, czy jest to dużym problemem w wygodzie codziennego użytkowania? Napisałeś, że różnią się wagą, który w takim razie z nich jest cięższy? Biorąc pod uwagę, że Steinhart jest zdecydowanie tańszy, czy dostrzegasz jakąś szczególnie odczuwalną różnicę w wykonaniu i jakości? O2 u mnie też kompletnie odpada jeśli chodzi o aspekt wizualny. Jako, że jesteś osobą, która miała sposobność użytkować oba z nich, jeśli byłbyś zmuszony do wyboru tylko jednego, to szczerze, na który padłby wybór? Powiedz też jeśli możesz, czy często zdarzało Ci się, że ludzie na pierwszy rzut oka mieli tendencje do mylenia O1 z Subem Rolexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że z obu jesteś zadowolony, a powiedz jak wypadają one jeśli chodzi o porównanie jakości wykonania, chodzi mi np o klik bezela, precyzyjność chodu, zauważyłem też, że porównaniu z ChW w Steinharcie uszy nie są aż tak wygięte i leży on bardziej płasko na ręce, w pełni nie dopasowując się do kształtu nadgarstka, czy jest to dużym problemem w wygodzie codziennego użytkowania? Napisałeś, że różnią się wagą, który w takim razie z nich jest cięższy? Biorąc pod uwagę, że Steinhart jest zdecydowanie tańszy, czy dostrzegasz jakąś szczególnie odczuwalną różnicę w wykonaniu i jakości? O2 u mnie też kompletnie odpada jeśli chodzi o aspekt wizualny. Jako, że jesteś osobą, która miała sposobność użytkować oba z nich, jeśli byłbyś zmuszony do wyboru tylko jednego, to szczerze, na który padłby wybór? Powiedz też jeśli możesz, czy często zdarzało Ci się, że ludzie na pierwszy rzut oka mieli tendencje do mylenia O1 z Subem Rolexa?

 

Cięższy jest  Trident, różnica jest wyczuwalna, jednak nie jest to uciążliwe. Jakość wykonania porównywalna. Mam płaski nadgarstek, a zegarki na bransolecie, czyli ogniwa same z siebie załamują się na łączeniach także  zegarki nie odstają. Nie spotkałem sie z pytaniami czy to Rolex, ale zauważyłem że O1 czy Trident przyciągają wzrok .

Pisałem o tym w temacie ChW, nie jest to tajemnicą,  Trident lrobił + 15s/dobę, odesłałem do ChW na gwarancji do regulacji. O1 i ETA 2824 (mam również Steinharta pilota też ETA 2824) , odchylenia dobowe praktycznie żadne +2/3s.

Co do ceny, nie zapłaciłbym ceny katalogowej za  Tridenta , dla porównania można za to kupić chronograf Steinharta.  Tridenta kupiłem na ebay, taniej,  nowego, zafoliowanego z kompletem dokumentów , pełną gwarancją i to też miało znaczenie przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinharta ocean 1 ceramic miałem. Tridenta pro ceramic mam obecnie. Wg mnie nie ma porównania. Trident wygrywa na każdym polu. Mechanizmy tylko takie same (jeśli dobrze pamiętam).

 

Wysłane z P8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Tridenta z racji tego ze nie przypomina do bólu Rolexa jak 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O1 ETA - Trident wcześniej  ETA, obecnie Sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jednak wyrwać coś od tych producentów z mechanizmem wyższej klasy: Steinhart miał kiedyś modele z ETA2892, CW ma rewelacyjne Tridenty GMT. Kilka CW miałem (i mam), jakoś Steinharta nie miałem więc z tymi dwoma nie pomogę:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.