Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slawek1

Domowe znalezisko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie znalazłem stary zegarek ojca. Wyglada marnie ale moze jest warty tego zeby go oddac do zegarmistrza i naprawiać ?nie moje teraz dodać zdjęcia. Chronographe sussse LEA. Brak szkiełka wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zegarek ojca, to uważam, że warto go oddać do naprawy czy też czyszczenia i smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki, że będzie potrzebne tylko czyszczenie, bo naprawa może nie być łatwa i tania. Jeśli jest kompletny to zegarmistrz oczyści co się da, wstawi nowe szkiełko jeśli stare jest spękane. Nie będzie jak nowy, ale za to będzie świadectwem jakiejś historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba zle zrozumial. Masz wkleic zdjecie twojego zegarka a nie z neta.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

nie moje teraz dodać zdjęcia

Panowie, trochę wyrozumiałości dla chłopaka :P

A co powiecie o marce znaleziska, bo ja o takim pierwszy raz słyszę. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chronographe Suisse

to nie jest firma ani marka, tylko nazwa  wykorzystywana przez co najmniej kilku producentów.
To pamiatka z kraju krokusow w zlotej wydmuszce, prawdopodobnie z mechanizmem Landeron48.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 


 


 

linki do zegarka.Obecnie wyladował u zegarmistrza.Po nakreceniu chodzi,jednak jest jakis problem z chronografem.Pozostał u zegarmistrza do pełnej renowacji.Szacowany koszt około 1000 pln.czas renowcji około 3 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już chciałem pisać że nie warto

no cóż twój wybór

 

sama konserwacja tego mechanizmu z regulacją to koszt około 500zł

ciekawe jaki będzie efekt końcowy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w życiu chodzi o kasę.Być moźe zegarek nie jest wiele warty  posiada jednak wartośc sentymentalną.Ojciec jakoś nie wierzył że uda sie go naprawić.Teraz z zaciekawieniem czeka na efekt końcowy.Ma ponad 70 lat i pewnie także jakieś wspomnienia związane z tym zegarkiem.Jego uśmiech bezcenny.Na pewno zegarek pozostanie w domu na zawsze jako pamiątka.zawsze to zegarek mechaniczny z historią rodzinną i dla mnie 1000 pln w tym wypadku nie jest kwotą zawrotną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może kto będzie robił kopertę?

skąd wskazówki?

i najciekawsze to jak i u kogo zrobią tarczę bo te 1000zł to dla mnie coś mało jak za kompleksową renowację tego zegarka.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek został u zegarmistrza w drugim pokoleniuJózef Dziedzic Świdnica ul.Środkowa.Robi zarówno ojciec jak i syn.O przebiegu prac bede informowany.Nie dopytywałem o takie rzeczy ale pewnie wszystkiego sie dowiem z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w życiu chodzi o kasę.Być moźe zegarek nie jest wiele warty posiada jednak wartośc sentymentalną.Ojciec jakoś nie wierzył że uda sie go naprawić.Teraz z zaciekawieniem czeka na efekt końcowy.Ma ponad 70 lat i pewnie także jakieś wspomnienia związane z tym zegarkiem.Jego uśmiech bezcenny.Na pewno zegarek pozostanie w domu na zawsze jako pamiątka.zawsze to zegarek mechaniczny z historią rodzinną i dla mnie 1000 pln w tym wypadku nie jest kwotą zawrotną.

+1000 :)

 

Wrzuć proszę zdjęcia po renowacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo pogadaj z zegarmistrzem i dopytaj się o tarczę. Może lepiej ją tylko umyć i zabezpieczyć, nawet z tymi plamami, niż pomalować "na błysk".

Ja niestety pospieszyłem się z jednym pamiątkowym zegarkiem i teraz pluję sobie w brodę - malowanki wyglądają ładnie ale "zabijają wspomnienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety temat umarł. Zegarek nie da sie naprawić. Po nakręceniu mechanizm pracuje jednak brakuje jakichś elementów chronografu. Ponoc jakichś mostków. Temat nie do zdobycia podobno. Nie ma ktos Landerona na czesci ?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.