Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

genvi

Orient Star, stoi pomimo pełnego naciągu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może wiecie co dolega mojemu Orient Star SDK05002D? Przed chwilą chciałem go założyć a on stoi. Zatrzymał się ok 4.30 w nocy pomimo że rezerwa chodu wskazuje w tej chwili 40h. Odlozylem go wczoraj po 23 z pełnym naciągiem. Kompletnie nie wiem o co chodzi :-( jak wysune koronke na stop sekundę i wcisne z powrotem to balans delikatnie ruszy w te i z powrotem po czym zatrzymuje się.

Mechanizm 40S62. Zegarek mam od prawie roku, jeszcze nie serwisowalem, nie wiem jak długo był w sklepie zanim go kupiłem. Macie jakąś koncepcje co się stało? W razie czego znacie w Irlandii dobrego zegarmistrza? Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah tak jak na fb - serwis ;)

Chyba 3 lata temu dostalem od wuja wostoka amfibie - z jakiegos powodu nie chcial chodzić. Okazało się ze byl suchy - zegarmistrz wyczyścił mechanizm, nasmarował i zegarek śmiga. Odnośnie orienta chyba jeszcze nie było głosów takich jam w przypadku nowych seiko - mechanizmy wychodzą suche z fabryki - ile w tym prawdy, nie wiem, może to jednostkowe przypadki, ciężko wyczuć. Trzeba go otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zaglądnięcia do mechanizmu to wrózenie.

Moze byc jak pisze kolega suchy, moze jakieś uszkodzenie mechaniczne ( wyłamany ząb koła).... Itp.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.