Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lazi111

Pasówki z kieszonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję namiaru na fachowca, który zrobi pasówkę z kieszonki. Mam zegarki OMEGA i Longines i chciałbym czasami założyć takie cacko na rękę, a zupełnie nie wiem kto może to zrobić. Mieszkam w Bydgoszczy i żaden zegarmistrz nie podjął się tematu, dzwoniłem też poza B-cz i to samo ( 2 x udało mi się porozmawiać z fachowcem, który chciał się podjąć, ale obaj zaproponowali astronomiczne ceny) Proszę o pomoc w zdobyciu takiego kontaktu.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... bez sensu. Szkoda zegarka kieszonkowego, chyba, że jest w złym stanie i nie opłaca się robić renowacji.

Na rynku jest mnóstwo bardzo porządnych mechanizmów bez kopert, z których można zrobić piękne pasówki, rozwalanie dobrej kieszonki, żeby zrobić pasówkę to zbrodnia :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie bedzie bawil w robienie pasowki za kilka zl. Sam juz wiesz ile kosztuje taka usluga.

To nie jest prosta sprawa a ladna koperta kosztuje wiecej niz sam mechanizm omegi.

 

Lepiej kup sobie pasowke na alledrogo a to co masz sprzedaj.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+500


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. mam Omegę z uszkodzoną kopertą i chcę zrobić  taką pasówkę i nie wiem jak się ruszyć.

 

Pozdrawiam


Hmmm... bez sensu. Szkoda zegarka kieszonkowego, chyba, że jest w złym stanie i nie opłaca się robić renowacji.

Na rynku jest mnóstwo bardzo porządnych mechanizmów bez kopert, z których można zrobić piękne pasówki, rozwalanie dobrej kieszonki, żeby zrobić pasówkę to zbrodnia :)

Właśnie mam z uszkodzoną kopertą


+500

A jakiś namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. mam Omegę z uszkodzoną kopertą i chcę zrobić  taką pasówkę i nie wiem jak się ruszyć.

 

Musisz zacząć od zmierzenia mechanizmu-średnica X wysokość.,W kieszonkowych Omegach przeważnie występują 19 liniowe werki (ok 43/44mm) wysokość ok 6.6mm.,Później wpisz w wyszukiwarkę frazę:''stainless steel case for pocket watch movement" i znajdziesz oferty na koperty do pasówek.,Najrozsądniej jednak zacząć od przymiarki tego typu zegarka na rękę,gdyż nie każdy da rade nosić taki zegarek., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie ze Szczepanem Sosnowskim z Wieliczki ( werk24 ) . Jest tez na FB . Lub pisz na moje priv konto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie ze Szczepanem Sosnowskim z Wieliczki ( werk24 ) . Jest tez na FB . Lub pisz na moje priv konto .

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

Jak daleko jestes w swoich rozwazaniach ?

Powiem tylko tyle : zrob z zegarkiem co chces ! Jezeli tylko pozwoli mu to na drugie zycie . Chowanie w szuflafach zegarkow to zbrodnia ! Zegarek ma chodzic i dawac radosc wlascicielowi ! Jako ze ja uznaje inna zasade i nie feteszyzuje zegarka a przede wszystkim jego wygladu . Dla mnie wajwieksza wartoscia jest jego serce ! Mechanizm !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Patka kieszonkę może zrobimy pasowke, wiesz ma fajną kopertę z dedykacją i sygnatura ale ch... z tym ważny jest mechanizm...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Patka kieszonkę może zrobimy pasowke, wiesz ma fajną kopertę z dedykacją i sygnatura ale ch... z tym ważny jest mechanizm...

Prosze przeslij mi foto . Adres podałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:);)

To była zdaje sie ironia ze strony @ kiniola ...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była również ironia ze strony @bergmann  ;)  Poza tym i tak nic bym mu do roboty nie dał... Wiesz Marek, gdy ktoś zarabia na rzeźnictwie, to jest mu obojętny fakt, że jest po prostu szkodnikiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Czas podlansować nowe wzorce... :) .

1. Zmierz docelowy mechanizm lub poszukaj go tutaj:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk

(wpisz w okienko na stronie: omega)

2. Poszukaj koperty o odpowiednich wymiarach.

3. Poszukaj zwykłego sprawnego mechanizmu zegarka kieszonkowego lub do niewielkiej naprawy o wymiarach możliwie zbliżonych do owej Omegi.

4. Znaleź wskazówki i odpowiednią tarczę do zwykłego mechanizmu. Zgodnie ze swoim prywatnym "widzimisie" :) .

5. Scal wszystko do kupy lub lepiej zleć to fachowcowi.

6. Ponoś nieco zrobiony tak zegarek by przekonać się czy to jest to czego oczekiwałeś? Jeżeli nie, powtórz od pkt.3 :) .

Ceny usług znasz, słowo Omega odpowiednio je pozycjonuje, po co? Póki co nie wiesz jak to będzie leżało, jaki ma to aspekt praktyczny? Kieszonki zwykle nie miały układu przeciwwstrząsowego za to duże i ciężkie koło balansu.

 

Nie trzeba od razu kupować krowy by napić się mleka, po co od razu zabierać się do Omegi. A Omedze zafunduj renowację koperty bo to znacznie podniesie jej wartość czyli nie stracisz na tej drobnej inwestycji. No i wzrośnie pole manewru skoro będziesz mógł ją sprzedać drożej to i droższy zegarek kupisz w zamian.

 

Przy tym wszystkim jestem bardzo daleki od celebrowania zegarkowych świętości i gdybym uznał, że PP ma iść pod śrubokręt to by pod niego poszedł. Przed śrubokrętem chroni jedynie dobrze pojęty szacunek kosztów i zysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER ! Dziekuje . Sam lepiej bym tego nie ujął !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrobienie pasówki jest podyktowane tym ze koperta została zdemolowana na obraczki czy inne gusła :), i ma 'uratować' mechanizm wraz z oryginalną tarczą, wskazówkami..itd, to czemu nie zrobić 'oryginalnej koperty', zamiast narecznych koszmarków..?

 

Pomijam oczywiscie celowe niszczenie oryginalnych zegarków na ten naganny proceder, co jest niestety częste...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Bardzo ładny mechanizm, można byłoby się pokusić o przezroczysty dekiel w kopercie. Wskazówki, według mnie, nieco zbyt ozdobne jak na naręczny ale to rzecz gustu.

 

Jeżeli koperta i mechanizm będą eleganckie to w przypadku odsprzedaży "nieudanego" projektu ;) i tak pojawi się nadwyżka w portfelu.

Kiedy całość ma klasyczny wygląd, dobrze ze sobą skomponowane elementy to nie ma takiej opcji by na tym stracić. Jako całość zegarek po złożeniu czy renowacji zawsze zyskuje na wartości i to liczonej w dziesiątkach procent. Czasem 2-3 i więcej razy.

Podsumowując, "ożywiamy", poddajemy renowacji, nie udziwniamy, nie niszczymy czegoś co jest całością bez sensu. To działa dobrze tylko w tę stronę. To co robimy zawsze musi zyskiwać na wartości. naczej nie ma sensu zwlekać zwłok rano z łóżka. No i umiar! Inaczej może wyjść cepalia np. XIX wieczny mechanizm wysadzany cyrkoniami, którego by się nie powstydził alfons ze wstawionymi złotymi zębami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu oglądałem pasówki na IWC z deklami mającymi przeszklone okienko o średnicy nieco większej niż balans, fajnie to wyglądało, ale sekundniki miały na "9" co IMO jest przefatalne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do zegarka kieszonkowego wystarczy kupić specjalny pasek z ładnej skóry i można go spokojnie nosić raz na ręku a innym razem w kieszonce kamizelki lub spodni.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W rzeczy samej jest przefatalne. Dlatego należy dochować staranności i "obrócić" tarczę. Wiąże się to z usunięciem kołków mocujących a to pociąga za sobą konieczność posiadania pojęcia jak to zrobić by nie uszkodzić porcelanki tak by po dodaniu nowego mocowania wyglądało to na stan "fabryczny". Warto o tym wspomnieć bo jak się komuś odpodoba to powrót do kieszonki wcale nie jest taki prosty. No i zupełna kupa gdy indeksy mają cyfry. Jak to mawiają Rosjanie "Rubel na wejście, dwa na wyjście...". Jeszcze jeden powód by się zastanowić co się chce zrobić? Jak się okaleczy kieszonkę, która miała szansę na renowację to nie będzie ani zegarka ani potencjalnego zysku na odsprzedaży a wręcz odwrotnie, idiotyczna i kuriozalna strata.

 

Po to są kieszonki by nosić dewizkę a skoro się nosi dewizkę to wypada nosić także kamizelkę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chceszten projekt zrealizowac jako potencjalny przedmiot na sprzedaz ?

Chcesz ten projekt zrealizowac jako potencjalny przedmiot na sprzedaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.