Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

   Piszę żeby dowiedzieć się czegoś więcej niż na animacjach oraz filmikach z youtube. Niedawno zakupiłem zegarek automatyczny marki guanqin ( chiński oczywiście), przez 2 miesiące mnie nie zawiódł, lecz od wczoraj ,,znikł naciąg'' zegarek nie uruchamia się mimo noszenia oraz nakręcania koronką, tak jak by sprężyna naciągowa była zerwana. Z tego co się dowiedziałem nie można przekręcić zegarka automatycznego. Balans po pomachaniu zegarkiem w płaszczyźnie mechanizmu pracuje raczej tak jak powinien, czyli kołysze się w te i z powrotem. Przed pójściem do zegarmistrza chciałem się dowiedzieć czy nie ma czegoś o czym nie wiem, a powinienem?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Marcin   

 

Link do aukcji

https://www.aliexpress.com/item-img/Mens-Watches-Top-Brand-Luxury-GUANQIN-Gold-Men-Watch-Sport-Tourbillon-Automatic-Mechanical-Leather-Wristwatch-relogio/32787719428.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Raczej prawdziwy zegarmistrz nie przyjmie go do naprawy, a innemu też nie będzie się chciało robić. Jakość materiałów w tego typu zegarkach jest bardzo niska co w połączeniu z nie przemyślaną konstrukcją oraz kiepskim montażem daje taki efekt. Gdyby był to kwarc można by wymienić cały werk ;-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, czy jakiś zegarmistrz podejmie się naprawy tego zegarka o ile są tam problemy poważniejsze niż np. odkręcenie się jakieś śrubki czy paproch :(

Na przyszłość wydaj rozsądniej 85 dolarów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pewnie któryś się podejmie, jeśli nie jest to uszkodzenie mechaniczne (w znaczeniu "coś się urwało"), bo wtedy może być problem z częściami. Obawiam się, że jeśli trochę roboty będzie i zegarmistrz policzy sobie 100-150 zł to raczej średnio to opłacalne będzie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to szczęśliwe informacje;( właśnie zauważyłem że mała wskazówka godzinowa na tej małej tarczy, pokazuje ok godzinę do przodu w stosunku do dużej wskazówki godzinowej, i drga w na godzinie 11 podczas ustawiania godziny. Może ten objaw powie wam coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze napis -'Swiss'.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od 1868...

post-6402-0-59142500-1493666377.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie objawy potwierdzaja ze kupiles wielkie G.

 

Zegarmistrz raczej nie podejmie prob naprawy bo wie ze za chwile z nim wrocisz.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to prawdopodobnie jakiś klon produktów Sea Gull. Nic to zegarmistrzowi nie pomoże.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to szczęśliwe informacje;( właśnie zauważyłem że mała wskazówka godzinowa na tej małej tarczy, pokazuje ok godzinę do przodu w stosunku do dużej wskazówki godzinowej, i drga w na godzinie 11 podczas ustawiania godziny. Może ten objaw powie wam coś więcej?

Sądząc po objawach coś się "połamało". Czarno to widzę.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcarskich zegarkach fabryczna oliwa jest ok przez około 10 lat w Chińskich 3 miesiące, pora na konserwacje :)


sorki 2 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Z własnego doświadczenia i opinii szanownego Koleżeństwa wynika jednoznacznie, że nie ma sensu brnąć dalej w przygodę z tym "zegarkiem". Daj sobie spokój a wydane 85$ potraktuj jak płatną lekcję, z której wniosek jest następujący : BIEDNEGO NIE STAĆ NA KUPOWANIE TANICH RZECZY. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85$ to prawie 350zł

 

Miałbyś już za to używkę jeżeli chciałeś chińską to byłaby na oryginale segulla, nowego parnisa pilota na AU6497 (skromnie pisząc :) ) - wystarczy przejrzeć forumowy dział sprzedam.

Kupowanie z zagranicy to po pierwsze ryzyko, że przyjdzie Ci uszkodzony w transporcie (kilka razy tak miałem) + jeżeli zamawiasz jakiegoś totalnego no-name to musisz się liczyć, że przyjdzie chłam, który się rozpadnie do pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak było że oszczędni i skąpi płacą podwójnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychwyt.

A skąd ten wniosek ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Jeszcze otworze ten temat. Jednak nie wychwyt jest problemem, a koło balansu. Urwał się kamień odpowiedzialny za popychanie wychwytu. Czy jest możliwość zamontowania nowego kamienia u zegarmistrza? starego kamienia nie ma w mechanizmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie paleta uległa uszkodzeniu...

Do jakiego zegarmistrza chodzisz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleciał jeden kamień, wylecą i następne. Szkoda fatygi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyleciał, tylko się urwał ;) a co do zegarmistrza to nie wiem czy są to prawdziwi fachowcy w swoim zawodzie czy nie. Robią to od lat więc chyba nie jeden mechanizm widzieli. Ogólnie byłem u dwóch, jeden nawet nie spojrzał, a drugi wyjął mechanizm i powiedział mi koszt rozbiórki całkowitej żeby ten kamień znaleźć, ale bez wstawienia nowego bo ni ma. I tak rozebrałem go sam;D kamień się znalazł, potrzebny nowy kamień do wstawienia.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.