Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulotny

Monta

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy ;)

https://forums.watchuseek.com/f74/monta-4665611.html

Jak na 2-3 letni brand to świetnie się budują.

Że Ty znasz i grono fanów zegarków z WUS zna to nie znaczy jeszcze że to stosunkowo znana firma. Podejrzewam że taki Zelos jest bardziej znany w branży.

Oczywiście im więcej firm na rynku tym lepiej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś odnoszę wrażenie, że żaden z mikrobrandów nie powinien mieć produkcji w setkach tysięcy egzemplarzy i być identyfikowalnym przez każdego  :)

Cena jest pochodną samego projektu i też trudno z tym dyskutować. Monta tania nie jest. To z pewnością wynik pozycjonowania firmy, mechanizmu, kosztów utrzymania jakości i ... zatrudnienia Erica Albana.  Ale z drugiej strony wydaje się być bardziej adekwatną niż w przypadku Weiss'a  :P.

U mnie, na razie poza listą.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś odnoszę wrażenie, że żaden z mikrobrandów nie powinien mieć produkcji w setkach tysięcy egzemplarzy i być identyfikowalnym przez każdego  :)

Pełna zgoda , produkcja w setkach tysięcy egzemplarzy to już nie microbrand.

 

 

Cena jest pochodną samego projektu i też trudno z tym dyskutować. Monta tania nie jest. To z pewnością wynik pozycjonowania firmy, mechanizmu, kosztów utrzymania jakości i ... zatrudnienia Erica Albana.  Ale z drugiej strony wydaje się być bardziej adekwatną niż w przypadku Weiss'a  :P.

U mnie, na razie poza listą.

 

Tak obserwując politykę cenową niektórych microbrandów , to ustalone ceny nie mają żadnego logicznego uzasadnienia.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Paweł, że pewna logika jest. Czy raczej widełki cenowe.

Kickstarter i nowy projekt to z reguły poziom 400-500 euro w przypadku bazowania na Seiko/Miyota (oczywiście minus bonus za wsparcie projektu). Mechanizm szwajcarski to 250-300 euro więcej.

Druga lub kolejna edycja (czyli po potwierdzeniu sensu własnego istnienia) jest o około 30% droższa.

Poziom powyżej 1000 euro to dla mnie raczej znak że firma dojrzała i nastawia się na "życie" z produkcji zegarków - tu gdzieś pojawia się granica pomiędzy mikrobradem a produkcją niezależną.

Mam kilkadziesiąt zegarków mikrobrandowych i większość kupowałem w przedziale pomiędzy 300 a 700 euro. A może polityka cenowa na rynku mikrobrandów zasługuje na osobny temat?


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , średnia cena microbrandów oscyluje dzisiaj ok 500 $ , oczywiście są tańsze i droższe .

Są też z cenami powyżej 1000 $ , ale to muszą już być ciekawe projekty aby odniosły sukces.

Ciężko jednoznacznie określić co jest już firmą niezależną a co jeszcze microbrandem.

Mało która firma sama siebie określa jako microbrand :) a już po drugim czy trzecim projekcie to już w ogóle .

 

Co do tematu , załóż , to sobie popiszemy patrząc na popularność tematyki microbrandów :D


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Weszli w sprzedaż stacjonarną w US.

 

58933496_578337029325296_642022322698422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na AuroChronosie miałem okazję sprawdzić jak wyglądają zegarki firmy Monta w rzeczywistości. Moim zdaniem wykonanie jest bardzo dobre. Oczywiście w środku jest Selita 330, którą regulują sami do dokładności chronometru. Co prawda nie mają certyfikatu COSC, ale sprawdzają chód zegarka po osadzeniu mechanizmu w kopercie. Gdybym miał wolną gotówkę, to bym brał Oceankinga od razu. A tak muszę odłożyć na niego kasę ;-) Poza tym jak mi powiedział właściciel Monty w momencie zakupu przez Internet będą zwracać koszt cła. Także moim zdaniem warto zastanowić się nad zakupem produktów tej firmy.

post-107535-0-93664000-1570300778_thumb.jpg

Edytowane przez Miłośnik_Piękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też oglądałem na festiwalu, bardzo ciekawe i dobrze zrobione zegarki. Wygodne bransolety. Ceny no cóż, wiadomo..

Natomiast ceny takich sobie pasków za ca 240 euro zdecydowanie za wysokie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.