Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

6R27 - jestem pod wrażeniem ;)

SPBJ041J1 seiko presage 6R27

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waldeusz

Waldeusz
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 13 maj 2017 - 09:51

Witam

Musze przyznać wprost.... że jestem pod dużym wrażeniem  :)

Nie miałem "mechanika" od dość długiego czasu, a te które miałem precyzją nie grzeszyły ;)

No ale mowa o moim nowym Seikaczu na werku 6R27. Obserwowany od tygodnia i porównywany z DCF-em

Maksymalna (zauważona) odchyłka dobowa to ~2s - od 5.05 do dziś  spóźnia się o 1 sek

- na reku przebywa ok. 10-12 godzin, później go odkładam na nocleg w różnych pozycjach

ale jakoś nie widzę szczególnej różnicy w tym jak "leżakuje"

Jeśli utrzyma takie wyniki chodu przez dłuższy czas ... to naprawdę chylę czoła

i ciesze się, że nie przepłaciłem za Szwajcara z certyfikatem COSC :P

łapka.JPG

Pozdrawiam

Użytkownik Waldeusz edytował ten post 13 maj 2017 - 10:31

• 0

#2 boskimarian

boskimarian
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 13 maj 2017 - 22:38

Mam to samo w 6R15. Solidny mechanizm
  • 0

#3 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4718 postów

Napisano 14 maj 2017 - 09:48

bo Seiko (jak i Orient) robią naprawdę dobre zegarki z dobrymi mechanizmami :)
  • 0

#4 Mizu80

Mizu80
  • Użytkownik
  • 871 postów

Napisano 16 maj 2017 - 11:22

Mój żółw SRP779 (4R36) nie robi praktycznie żadnych odchyłek przy noszeniu powyżej 10 godz. dziennie.

• 0

#5 Waldeusz

Waldeusz
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 19 maj 2017 - 01:26

Mój żółw SRP779 (4R36) nie robi praktycznie żadnych odchyłek przy noszeniu powyżej 10 godz. dziennie.

U mnie z tym noszeniem nie ma zbytniej regularnosci, ale z ciekawosci sciagnałem apke do zapisywania wyników

no i tak to wyglada na chwile obecna

- synchronizacja "zero" była 5 maja

Odchylka.png

A przy okazji czy ten "żółw" na 4Rxx o ile pamietam to chyba nie ma stop-sekundy i tylko na rotomacie mozna "dokrecac" ?

Rozglądam się za jakimś "nurkiem" wakacyjnym,  z seiko to chyba żółw albo nindża

Na 6R15 wiem ze jest SCUBA - ale raczej 43mm to jak dla mnie max rozmiar koperty

- no i musi być szkło szafir , taką już mam fobie ;)

Pozdrawiam

• 0

#6 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 19 maj 2017 - 04:39

A przy okazji czy ten "żółw" na 4Rxx o ile pamietam to chyba nie ma stop-sekundy i tylko na rotomacie mozna "dokrecac" ?

4r36 ma stop sekundę i dokręcanie. Funkcjonalność jest identyczna, jak w 6r - różnica tkwi w komponentach, SPRON110 vs SPRON510, co skutkuje większą rezerwą chodu w 6r i lepszą dokładnością. Pewnie kilka innych części również, ale jeśli chodzi o funkcjonalność, to niczym nie odbiega w 4r. Masz jeszcze Monstery kolorowe obok żółwi, a szkło zawsze można na szafir wymienić.

• 0

#7 Mizu80

Mizu80
  • Użytkownik
  • 871 postów

Napisano 19 maj 2017 - 08:03

Hardlex w nurkach Seiko jest naprawdę twardy. Jak nie przydzwonisz w coś szkiełkiem to nie porysujesz.
  • 0

#8 Waldeusz

Waldeusz
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 19 maj 2017 - 12:44

No ... znalazłem "żółwia" PADI  - na 4R36 i szafirku :)

i nawet mi się zwierzak podoba - tylko obawiam się że 45mm to może być za dużo na moją łapkę

Będę chyba musiał się gdzieś ruszyć aby przymierzyć

- tylko nie wiem czy trafie w lokalnych sklepach podobny "kopertowo" egzemplarz

To jest chyba SRPA21K1 .... już mi się mieszają te wszystkie oznaczenia

Kandydat nr 2 - SUMO SCUBA na 6R15 i też z szafirem

Ten o symbolu SBDC031J

No i teraz który ? ... o ile rozmiar 45 przypasuje  :]

Pozdrawiam

Użytkownik Waldeusz edytował ten post 19 maj 2017 - 13:01

• 0

#9 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 19 maj 2017 - 13:33

To już zależy od rozmiaru łapy (u mnie niespełna 17cm). Żółw jesty mniejszy, bo l2l ma zauważalnie mniej niż Sumo. Tego drugiego sprzedałem, bo na moim nadgarstku wyglądał komicznie i był niewygodny. Żółw jak klapnie na nadgarstku, tak siedzi bez marudzenia i wygląda dobrze. Koperta jest tak wyprofilowana, że na mniejsze nadgarstki pasuje idealnie - żaden inny zegarek o tym rozmiarze nie leży mi tak dobrze. Jeśli masz niewielkie rozmiary nadgarstka, to żółw będzie lepszym wyborem, jeśli masz większy, to już kwestia gustu. Pomijam już kwestię szafiru w nurasach (mój PADI dosyć brutalnie był potraktowany, kiedy fala mnie na skałę rzuciła, a szkło się nie zarysowało, nie pękło, nic - hardlex ma się dobrze.

Użytkownik emiel edytował ten post 19 maj 2017 - 13:34

• 0

#10 Waldeusz

Waldeusz
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 19 maj 2017 - 22:27

To już zależy od rozmiaru łapy (u mnie niespełna 17cm). Żółw jesty mniejszy, bo l2l ma zauważalnie mniej niż Sumo. Tego drugiego sprzedałem, bo na moim nadgarstku wyglądał komicznie i był niewygodny. Żółw jak klapnie na nadgarstku, tak siedzi bez marudzenia i wygląda dobrze.

No to byłem dziś na "szopingu"  ;)

Dopadłem 2 żółwie na bansolecie i na gumie. Jeden czarny drugi granatowy. Zatytułowane były w gablocie "nowość" :) więc obstawiam że na 4R36

Sumo nie było - był 1 potworek - znaczy sie monster ? ... ale brzydal nie przypadł mi do gustu ;)

Miałeś racje - żółwik pomimo swoich 45mm siedzi na łapie całkiem fajnie (zmierzyłem swój nadgarstek ok. 18 cm)

Natomiast co do wersji ... czarny jakiś taki smutny, granatowy praktycznie jak czarny - różnice właściwie widać dopiero na bezelu.

Na bransolecie 100we droższy niż na gumie ? .... aż zapytałem czy można extra dokupić pasek i za ile :D

Podsumowując - zdecydowanie wyglądem wygrywa PADI (choć go nie widziałem na żywo)

ale wydaje się być najładniejszy - subiektywnie of course.

Teraz troche OFF-Topic - przy okazji oglądnąłem nowy model Casio Edifice z BT

- bardzo ładny i mógłbym się skusić, niestety dość wypukłe szkło mineralne, może się rysować - IMO strzał w stopę.

Oglądnałem też kilka kwarcowych Citizenów z DCF-em ... wykonanie niezłe, design też nie najgorszy

i niestety znów podpadziocha - szkła szafirowe ale bez AR, na tafli kakofonia odbłysków/rozbłysków przez które zegarek staje się nieczytely

nie wiem na ile winne jest samo szkło a na ile być może odbijająca tarcza - ale kolejny strzał w stope...

Jeden model w tytanie chyba był z AR bo wyglądał nazwijmy to "normalnie" tzn. było widać tarcze przez szkiełko ;)

A wracając do nurków - widziałem też ładnego TAG-a, tylko w mniej ładnej cenie > 6 klocków za kwarca

no i "pełna profeska" 1000m  WR ... ale to nie mój "target" ;)

Pozdrawiam

Użytkownik Waldeusz edytował ten post 19 maj 2017 - 23:24

• 0

#11 B737

B737
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 11:03

Strasznie podoba mi się ten Seiko, ale się boję, że na moją rękę byłby raczej za duży... Pytanie do właściciela - jaki masz obwód i szerokość nadgarstka? 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, presage, 6R27

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych