Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SSA303J1 i 4R57

Jak sprawuje się ten mechanizm? seiko pressage power reserve 4r57 automatyczny mechanizm bransoleta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 franek12

franek12
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 14 maj 2017 - 14:02

Witajcie :)

Mógłby ktoś przybliżyć mi mechanzim 4R57 zastosowany w SSA303J1?

Seiko-Presage-SSA303J1-hands-on-review-3

Głównie chodzi mi o:

- jakość,

- materiały z którego został wykonany,

- żywotność,

- dokładność

Z tego co się doczytałem to aby sekundnik się zatrzymał należy odciągnąć koronkę na drugą pozycję, gdy sekundnik będzie na godzinie 12 - inaczej nie da się zastopować sekundnika? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

• 0

#2 gienek_mkb

gienek_mkb
  • Użytkownik
  • 2127 postów

Napisano 14 maj 2017 - 14:22

Akurat w tym momencie mam ten zegarek na reku :) Mechanizn to 29 kamieniowy wol roboczy. Latwo sie nakreca, dobrze trzyma czas +\- kilka sekund na dobe, nic zlego sie nie dzieje. Mechanizm ma stop sekunde, czyli nie wazne kiedy odciagniesz koronke sekundnik sie zatrzyma. Ma tez dokrecanie z koronki. Jak sie podoba zegarek to brac bo mnie on na prawde cieszy :) jedyne do czego moge sie przyczepic to "blaszane" zapiecie bransolety. Pozdrawiam
8213713_20170514_152304.jpg

Użytkownik gienek_mkb edytował ten post 14 maj 2017 - 14:24

• 0

#3 franek12

franek12
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 14 maj 2017 - 14:34

Akurat w tym momencie mam ten zegarek na reku :) Mechanizn to 29 kamieniowy wol roboczy. Latwo sie nakreca, dobrze trzyma czas +\- kilka sekund na dobe, nic zlego sie nie dzieje. Mechanizm ma stop sekunde, czyli nie wazne kiedy odciagniesz koronke sekundnik sie zatrzyma. Ma tez dokrecanie z koronki. Jak sie podoba zegarek to brac bo mnie on na prawde cieszy :) jedyne do czego moge sie przyczepic to "blaszane" zapiecie bransolety. Pozdrawiam

Wow, mega zdjęcie  :o

Jutro jadę go przymierzyć na swoim nadgarstku bo od dawna chodzi mi po głowie. A jak jest z regulacją mechanizmu, możliwe jest zrobienie kilku sekund na tydzień po paro miesięcznym użytkowaniu? :)

A możesz mi powiedzieć czy szkło na dekielku to Hardlex? :)

Użytkownik DawPi edytował ten post 14 maj 2017 - 15:18
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#4 gienek_mkb

gienek_mkb
  • Użytkownik
  • 2127 postów

Napisano 14 maj 2017 - 20:43

Zdjęcie na szybko telefonem w aucie :)

Szczerze mówiąc nie wiem bo nigdy dokładnie nie sprawdzałem. Po kilku dniach widać było, że to maks kilka sekund na dobę i mi wystarczy.

Wydaje mi się, że standardowe mineralne ale mogę się mylić.

• 0

#5 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1891 postów

Napisano 14 maj 2017 - 21:20

A jak jest z regulacją mechanizmu, możliwe jest zrobienie kilku sekund na tydzień po paro miesięcznym użytkowaniu? :)

A możesz mi powiedzieć czy szkło na dekielku to Hardlex? :)

co do dokładności to możliwe ale raczej nie robiłbym sobie wielkich nadziei bo można się sparzyć  ;)  szkło na deklu to jakiś minerał, seiko nazywa je hardlex, czy akurat takie jest tam to kto wie, raczej bez znaczenia  ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, pressage, power, reserve, 4r57, automatyczny, mechanizm, bransoleta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych