Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

clockworkorange

Schaffhausen czy Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem Longines'a flagship ale dziś mój zegarmistrz zaprezentował mi złotego Schaffhausen'a w cenie 5500. Jaka jest wasza opinia na temat tych dwóch zegarków? Ciekawi mnie co Wy byście wybrali.6168d93b5c94db709db7611ef56cffa2.jpge38a56f390ab6c3a334d37b87e42a799.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównać bo 1 to nowy współczesny dokładny zegarek z szafirem i świetnym wykonaniem oraz super etą a 2 to zabytek który jest złoty, pewnie odnawiany, pytanie czy dokładny, zapewne bez papierów i pudełka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz zapewnia że był nie tykany. Ze nawet nie ma śladów serwisowania. Papierów i pudełka brak.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z daleka pachnie odnawianą tarczą.. Ale foto marne, fakt.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do noszenia na co dzień wybierz stalowy.

Albo będziesz z żalem patrzył jak złoto niszczeje.

Koperta z 14K jest miarowa 18K jest mega miękka.

Do noszenia okazyjnego IWC.

Skoro zegarmistrz gwarantuje że wszystko jest ok w zegarku to nagle się nie zepsuje. 

A tarcze są w IWC bardzo marnie wykonane i większość jest malowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Flagshipa. Do zakupów vintage z półki IWC trzeba mieć ogromną wiedzę, aby ocenić oryginalność wszystkich elementów i akceptować ryzyko ewentualnej bardzo drogiej naprawy (brak części poza autoryzowanymi serwisami). Ponadto ten Longines bardziej mi się podoba, a jeszcze bardziej ten Conquest (rozważałeś?):

 

 

Chyba bardziej podoba mi się Flagship. Ma subtelniejsze punty na tarczy i większą średnicę. To do mnie przemawia. Przyznam że flagshipa widziałem na żywo na ręce Filipa ("w drugiej skórze") na jego pasku z jaszczurki. Bardzo mi się spodobał. Conquesta nie widziałem dlatego moja ocena jest trochę nie miarodajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzieliśmy się u mnie na targach ;) Imo flagship lepszy - 2895 vs 2824 w conquescie, do tego szafir, wielkość i proporcje.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzieliśmy się u mnie na targach ;) Imo flagship lepszy - 2895 vs 2824 w conquescie, do tego szafir, wielkość i proporcje.

Dokładnie :). Wybacz że zwracam się na Ty, ale na forum taka forma jest wygodniejsza. Mam nadzieję że nie będzie to problem? Na żywo będę stosował konwenanse stosowane w życiu codziennym ;). Mógłbyś podpowiedzieć gdzie korzystnie dokonać zakupu tego czasomierza? Przyznam, że Twój zenith podoba mi się jeszcze bardziej, ale to na razie za wysoka półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :). Wybacz że zwracam się na Ty, ale na forum taka forma jest wygodniejsza. Mam nadzieję że nie będzie to problem? Na żywo będę stosował konwenanse stosowane w życiu codziennym ;). Mógłbyś podpowiedzieć gdzie korzystnie dokonać zakupu tego czasomierza? Przyznam, że Twój zenith podoba mi się jeszcze bardziej, ale to na razie za wysoka półka cenowa.

Tutaj za zwracanie się per Ty nikt się nie obraża. Wręcz taka zasada panuje :)

Ze swojej strony też poleciłbym Longinesa. Jak potrzebujesz dobrej ceny - pisz na priv. Może coś podpowiem odnośnie sprzedawców wartych uwagi.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym flaga. Z IWC jest jak koledzy pisali, a cena żadna okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.