Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BalaamX

Złota Omega prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby nie było to przynajmniej zegarek uczciwie opisany.,Kiedyś była w tym dziale sytuacja ,że oszust wypytywał o zegarek Lange został poinformowany ,że to bezwartościowy szajs, ale na Allegro i tak napisał ,że to zegarek renomowanej manufaktury Lange & Sohne ./edit link do aukcji http://allegro.pl/zegarek-zlota-omega-vintage-1943-44-30t2-14k-i6824882066.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic nagannego w zapytaniu się o przedmiot przeznaczony do sprzedaży. Wystarczy podziękować. Ale żeby cwaniakować i łgać...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem była akcja forum w walce z podróbkami - trafiło to między innymi do lombardów z linkami do naszego forum aby mieli możliwość weryfikacji kupowanego / sprzedawanego towaru.

To albo pomagamy albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem była akcja forum w walce z podróbkami - trafiło to między innymi do lombardów z linkami do naszego forum aby mieli możliwość weryfikacji kupowanego / sprzedawanego towaru.

To albo pomagamy albo nie.

Pomagamy, jak najbardziej...( Przeczytaj post @taranta raz jeszcze), no chyba ze nie widzisz nic nagannego we " wciskaniu kitu".

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam w prawdziwy cel zapytań - mam akurat czas,chce komuś pomóc to to robię nie oczekuję podziękowań choć przyznaję są przyjemnie.To co kto wypisuje,skąd ma i co z tym zrobi to nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do końca tak kolorowo.

Kolega który sprzedaje tą omege nie pisze prawdy bo dowiedział się ze to składak a pisze że to zegarek omegi.

Sam wie że mechanizm jest oryginalny.

Wskazówki pewnie też ale co do tarczy chyba nikt się nie wypowiadał.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam w prawdziwy cel zapytań - mam akurat czas,chce komuś pomóc to to robię nie oczekuję podziękowań choć przyznaję są przyjemnie.To co kto wypisuje,skąd ma i co z tym zrobi to nie moja sprawa.

Nic nie rozumiesz niestety, nie chodzi o podziekowania tylko o zapytanie wprost-" Panowie jestem z lombardu , wiem ze pomagacie ocenić oryginalność zegarka, kilka słów o jego wieku, historii tez pomoze, bede wdzieczny... "

 

To trudne?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam w prawdziwy cel zapytań - mam akurat czas,chce komuś pomóc to to robię nie oczekuję podziękowań choć przyznaję są przyjemnie.To co kto wypisuje,skąd ma i co z tym zrobi to nie moja sprawa.

 

Ja nie umiem robić takich rzeczy za darmo. Oczekuję szczerości i odrobiny wdzięczności.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiesz niestety, nie chodzi o podziekowania tylko o zapytanie wprost-" Panowie jestem z lombardu , wiem ze pomagacie ocenić oryginalność zegarka, kilka słów o jego wieku, historii tez pomoze, bede wdzieczny... "

 

To trudne?

"Nic nie rozumiesz" Bo ja mam 14 lat i kręcone włosy.

Ciekawy jestem czy jak ktoś wejdzie i napisze wprost że potrzebuje do opisu na allegro czy ktoś się pochyli nad tematem? Allegro czy lombard w sumie to samo bo chodzi o sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. To niech przemilczy, ale niech nie smaruje takich dub smalonych:

 

Myślałem o odratowaniu :)

a skoro to składak to myślę o zakupie nowej tarczy i wskazówek, werk do zegarmistrza na przegląd dać i wypolerować/wymienić szybkę (u mnie jest plastik).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nic nie rozumiesz" Bo ja mam 14 lat i kręcone włosy.

Ciekawy jestem czy jak ktoś wejdzie i napisze wprost że potrzebuje do opisu na allegro czy ktoś się pochyli nad tematem? Allegro czy lombard w sumie to samo bo chodzi o sprzedaż.

Rozumiem ze z tego powodu jest zmuszony pisac nieprawdę, a Ty to usprawiedliwiasz bo innaczej sie nie da?

Przykro ze tak oceniasz naszą społeczność.

 

Niech ktoś spróbuje a sie przekonamy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, raz dostał informacje i pod tym nickiem następnym razem dostanie kopa w dooopę... Ale zawsze może założyć nowe konto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, a temat rozwinął się aż na dwie strony. :)  Podpowiem tylko cwaniakującym, że aukcje (itp) z zegarkami są monitorowane przez klubowiczów, co logicznie myślący człowiek powinien z góry zakładać. Dlatego nie opłaca się chrzanić i nawijać tu jakieś bajki, bo to ma krótkie nogi. Wystarczy zadać pytanie... i tyle.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne można zgłosić aukcje jako naruszenie zasad bo jak już wiadomo jest to składak o czym sprzedajacy nie wspomina.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak to prawda przycwaniakowalem - co bylo spowodowane tym, ze czesto na forach forumowicze nie udzielaja informacji w przypadku przedmiotu ktory prawdopodobnie trafi na sprzedaz.

 

Widzialem tez (niekoniecznie tutaj) ze jakis cwaniak z forum celowo zaniza wartosc przedmiotu w takim przypadku aby pozniej na priv napisac wiadomosc z "lepsza" oferta.

 

Interesuja mnie stare zegarki i poczatkowo zakupilem owa omege dla siebie w celu renowacji (stad wpis o nowej tarczy i wskazowkach), jednak po dluzszej analizie przez koperte postanowilem ja sprzedac.

 

Przepraszam za wprowadzenie w blad oraz dziekuje za poswiecony czas.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kupujacych nadal wprowadzasz w blad czy juz poprawiles opis w aukcji?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Czytam ten post i już wiem, że raczej składak ale może ktoś by mnie naprowadził jaki to model omegi. 
Czy może jednak to nie składak (choć na kopercie nie ma szwajcarskich znaków).

Pozdrawiam


Jesli dobrze wyczytałem na podanych wyżej stronach to lata produkcji (1930-1935)

post-96206-0-10007500-1545053791.jpg

post-96206-0-85951300-1545053801_thumb.jpg

post-96206-0-88610200-1545053813_thumb.jpg

post-96206-0-02776700-1545053823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalber 23,7 T1, albo T2. Może to być oryginalny damski zegarek, ale ja z tych zdjęć "wyroku" nie wydam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź czyli wracam do punktu wyjścia czy całość jest "składakiem" czy nie. 
Proszę dać znać to podeślę dodatkowe zdjęcia, tylko potrzebuję informacji na co zwrócić uwagę.
PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może jednak to nie składak (choć na kopercie nie ma szwajcarskich znaków).

Na wewnętrznej stronie dekielka znajduje się znak Omegi w trójkącie, poniżej zdaje się "SWISS-MADE", znak próby złota, numer. 

Mechanizm jest Omegi. 

Wydaje mi się, że zegarek pochodzi z lat '30. Wówczas produkowano tego typu damskie zegarki. Mam podobną, damską Cymę z lat '30. (później uwolniłem ją od zanieczyszczeń i wyserwisowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
    • Przez Seler
      1. Omega Speedmaster, referencja 3513.50.00 z 2006 roku. 
      Stan 8/10, w tym roku przeszedł pełen serwis. 
      Pudełko + karta produktowa i gwarancyjna. Dorzucam etui podróżne Omega.
       
      9900zł
       
      2. Sinn 556A RS.
      Stan 9/10, jedyne bardziej widoczne ślady użytkowania na zapięciu bransolety.
      Polska dystrybucja (Wrzeciono Czasu), styczeń 2023.
      W zestawie zegarek z oryginalną bransoletą i paskiem skórzanym Sinn.
       
      4200zł
       
       






















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.