Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mecenas

Alpina z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wygrałem taką licytację na Allegro: http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-alpina-592-na-chodzie-bcm-i6813424171.html

 

Ciekawi mnie tylko, czy to aby na pewno jest oryginalna Alpina. Gdzieś w mojej głowie przewija się myśl, że sprzedający mógł sobie ładnie napisać na tarczy Alpina i wygrawerować na generycznym mechanizmie logo (napis Alpina dziwnie różni się kolorem od reszty).

 

Dajcie proszę znać - jeśli to robota "garażowa", zrezygnuję z zakupu.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tylko zdjecie tarczy, jest po zalaniu, zawilgoceniu, a napis naniesiony wygląda na świeży.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tylko zdjecie tarczy, jest po zalaniu, zawilgoceniu, a napis naniesiony wygląda na świeży.

W opisie aukcji jest więcej zdjęć.

Nie znam się na vintage, ale dla mnie zarówno napis na tarczy, jak i na werku wyglądają na nowo zrobione.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

do tej pory byłem biernym obserwatorem tego forum, ale poczułem się wywołany do tablicy. To była moja aukcja i o ile nie znam pełnych losów tego zegarka to leżał on u mnie w szufladzie od ok. 4 lat i z całą pewnością w tym czasie nikt na nim niczego nie grawerował.

 

Zegarek kupiłem na szwajcarskim serwisie aukcyjnym Ricardo (mieszkałem wtedy w Zurychu) od prywatnej osoby. Kupiłem go z zapieczonym deklem i w stanie na chodzie. Od tego momentu nie był ruszany do czasu wystawienia aukcji, gdy mój zegarmistrz go (zresztą z pewnym trudem) otworzył go. To pozwala mi przypuszczać, że zegarek nie był otwierany od wielu lat. Dodatkowo na deklu znajduje się kilka "wpisów" po serwisach, co świadczy chyba o tym, że ktoś o niego do pewnego momentu dbał. Na marginesie, mój zegarmistrz pochwalił oryginalność tarczy.

 

Trochę zasmucają mnie stwierdzenia przedmówców, że napisy na mechanizmie wyglądają na nowe i że to wygląda na podróbę. Osobiście jestem przekonany, że i werk i koperta i tarcza są oryginalne. Wystarczy porównać wiele szczegółów z zegarkiem np. tutaj:

https://uhrforum.de/aeltere-alpina-uhr-kleine-sekunde-t96511

Zarówno styl koperty, kształt liter na tarczy jak i kształt mostków mechanizmu wydaje się być bardzo zbliżone lub takie same. 

 

Można też zerknąć tutaj na podobną tarczę:

http://forums.timezone.com/index.php?t=tree&goto=6904105&rid=0

Lub tu:

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-40-039-S-ALPINA-592-MILITARY-WWII-ERA-STEEL-CASE-ORIGINAL-CONDITION-6390-/232151799243

 

Szczerze mówiąc bardzo wątpię, by ktoś zadawał sobie trud grawerowania całkiem skomplikowanych symboli (szczególnie dekiel oraz grawer na mostku mechanizmu) oraz malowania tarczy w zegarku wartym niecałe 80chf - godzina pracy zegarmistrza kosztuje w Szwajcarii o wiele więcej. 

 

Nie zajmuję się zegarkami zawodowo, a po prostu sprzedaję niektóre z moich prywatnych egzemplarzy (miałem ok. 10 sztuk, zostawiam sobie 4). Oczywiście jestem otwarty na dyskusję - nie chcę nikogo oszukać, a po prostu nieco pomniejszyć swoją mała kolekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że napis na tarczy jest podmalowany. Porównaj sobie grubość liter, różną ich wysokość, na Twojej szeryf p przytyka niemal do l. Nie mówię, ze zrobiono to niedawno. Także ze względów, które podałeś. Mechanizm jest moim zdaniem jak najbardziej OK.

post-6402-0-44139700-1495308154_thumb.jpgpost-6402-0-75836000-1495308154_thumb.jpgpost-6402-0-08391100-1495308155.txt


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyrokować na podstawie zdjęć w takiej rozdzielczości.

 

post-6402-0-27397400-1495309884_thumb.jpgpost-6402-0-67778500-1495309889_thumb.jpg


W kazdym razie ten drugi wydaje się dużo staranniej wykonany, aczkolwiek odbiega od tych najczęściej widywanych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziliśmy opinie na temat zegarka, nie sprzedającego, a szwajcarskosc dzis nie jest zadnym synonimem oryginalności czy zaufania, kombinują i oszukują jak inni, zresztą o dawna przodują w " kombinowaniu".

Dalej podtrzymuje swoje zdanie :

Widze tylko zdjecie tarczy, jest po zalaniu, zawilgoceniu, a napis naniesiony wygląda na świeży.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Yoda, w aukcji poniżej jest więcej zdjęć - mechanizm jest Twoim zdaniem ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej wiedzy nie posiadam by zabrać w tej kwestii głos.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.