Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Liczymy żółwie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Czy ja wiem? Nosiło się go bardzo dobrze. Przecież Żółw ma fajnie profilowaną kopertę i mimo sporej (na papierze) średnicy, L2L to jakieś 46-47 mm, więc całkiem spoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ponosiłeś i sprzedałes a ja myślę o keeperze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No cóż... Jakoś tak wyszło. Co nie zmienia faktu, że ten zegarek, jego koncepcja, bardzo mi się podoba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje się za duży... ja juz mam jeden wielgachny zegarek z jednej strony chce mi się zółwia a z drugiej nie chcę kolejnej landary :D jak żyć?

Dzień dobry. Nie rozumiem nic z Twojej logiki kolego. Masz przecież marinemastera, którego miałem i ja. Mówię teraz szczerze, jako posiadacz trzech żółwi, których nigdy nie sprzedam, a dlaczego? Bo są mega wygodne. Dlaczego sprzedałem MM? Raz, że z biegiem czasu po prostu stwierdziłem, że mnie nie rusza, ale przede wszystkim chodziło o ergonomię, ten zegarek jest po prostu zbyt duży, zbyt klockowaty, żeby z nim swobodnie surfować/pływać/nurjować. Mój nadgarstek to niecałe 17mm (16,5). Żółwie siadają na nim idealnie, MM był po prostu niewygodny na moją rękę. One optycznie mogą wydawać się duże, bo mają większe tarcze, ale uszy i koperta są tak wyprofilowane, że te zegarki są stworzone do mniejszych nadgarstków. I pływa się z nimi wyjątkowo dobrze. Jeśli kloca MM uważasz za dobry zegarek na Twój nadgarstek, to powiem jedno - żółwie będą zdecydowanie lepsze. Cały czas mówię o żółwiach, nie o tych wypłochach z dumną nazwą King, bo tych nie mam zamiaru nawet przymierzać. Pozdrawiam i mam nadzieję, że trochę Ci rozjaśniłem sytuację.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No i to jest konkret odp. Podziękował :) mm nosi sie ok, szerokość żółwia mnie zastaniawiała.

 

Tak. Wypłochy są do bani. Zupełnie mi nie podchodzą.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

No i to jest konkret odp. Podziękował :) mm nosi sie ok, szerokość żółwia mnie zastaniawiała.

 

Tak. Wypłochy są do bani. Zupełnie mi nie podchodzą.

Żółw jest bardzo wygodny ale jednak duży. Zobacz przy Sumo na nadgarstku 18,5

 

post-105307-0-49331900-1587156068_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Sumo też miałem (dawno temu, jak jeszcze jedną nogą mieszkałem w Europie). Co prawda niespełna tydzień z nim wytrzymałem i zwróciłem do sklepu, ale miałem. Nawet na zdjęciu widać to, co jest problemem Sumo w przypadku mniejszych nadgarstków -L2L, masz 18,5, przesuń te Sumo w miejsce żółwia, gdzie normalnie powinien się znajdować i zobaczysz jak komicznie to wygląda. Co prawda nie tak komicznie, jak na moim nadgarstku to było, ale nadal. U mnie Sumo było porażką na wszystkich frontach, stąd zwróciłem i wziąłem inny model (który jest ze mną do dziś). Żółw de facto wygląda ok. Powiem inaczej - mam w kolekcji 14 diverów na chwilę obecną, w tym 3 żółwie. Te żółwie są najwygodniejszymi diverami, jakie posiadam i noszę je najczęściej od ok. 4 lat, stąd są dość zajechane, ale to temat na inną rozmowę :D Co ciekawe, przymierzałem niby mniejsze zegarki, pokroju Samuraja i nic tak dobrze nie układa się na mniejszych nadgarstkach, jak właśnie żółwie (cały czas mówimy o diverach). Ray 2, jest blisko, ale nie ma tego odczucia "klapnięcia" zegarka na nadgarstku i po prostu wygody. Sumo to jest kloc jeszcze mniej wygodny niż MM, nie będę jechał ze specyfikacją, bo Sumo miałem w 2016, MM jakoś w 2018, więc niezbyt pamiętam, ale tak, jak w MM niewygodą była ta spuchinięta koperta, tak w Sumo L2L dyskwalifikowało ten zegarek na moim nadgarstku, uszy wyjeżdżały poza nadgarstek, co wyglądało śmiesznie i powodowało dyskomfort. Żółw tego problemu nie ma.

 

edyta:

Noodles, a tu masz całą tajemnicę tego, czemu żółw się świetnie układa na mniejszych nadgarstkach. Jedno z moich starych zdjęć, ale zegarek wciąż ze mną, niebawem będzie modowany, jak dojdą części.

 

qO2ESSf.jpg

 

Maritime - nie dyskutujemy o jakości wykonania czy mechaniźmie,  tylko o tym, czy zegarek dobrze się ułoży na nadgarstku. Idąc jakością wykonania, zawsze mogę wrzucić SBGA i powiedzieć, że Sumo to badziew...ja tylko mówię z punktu czystej ergonomii, której Sumo nie ma ani krzty, jeśli mowa o małych nadgarstkach. Żółw go po prostu bije, jak i większość innych diverów, nawet tych mniejszych (niech przykładem będzie Trident GMT, który na papierze był mniejszy, a w wodzie tylko mi przeszkadzał).

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Akurat Sumo też miałem (dawno temu, jak jeszcze jedną nogą mieszkałem w Europie). Co prawda niespełna tydzień z nim wytrzymałem i zwróciłem do sklepu, ale miałem. Nawet na zdjęciu widać to, co jest problemem Sumo w przypadku mniejszych nadgarstków -L2L, masz 18,5, przesuń te Sumo w miejsce żółwia, gdzie normalnie powinien się znajdować i zobaczysz jak komicznie to wygląda. Co prawda nie tak komicznie, jak na moim nadgarstku to było, ale nadal. U mnie Sumo było porażką na wszystkich frontach, stąd zwróciłem i wziąłem inny model (który jest ze mną do dziś). Żółw de facto wygląda ok. Powiem inaczej - mam w kolekcji 14 diverów na chwilę obecną, w tym 3 żółwie. Te żółwie są najwygodniejszymi diverami, jakie posiadam i noszę je najczęściej od ok. 4 lat, stąd są dość zajechane, ale to temat na inną rozmowę :D Co ciekawe, przymierzałem niby mniejsze zegarki, pokroju Samuraja i nic tak dobrze nie układa się na mniejszych nadgarstkach, jak właśnie żółwie (cały czas mówimy o diverach). Ray 2, jest blisko, ale nie ma tego odczucia "klapnięcia" zegarka na nadgarstku i po prostu wygody. Sumo to jest kloc jeszcze mniej wygodny niż MM, nie będę jechał ze specyfikacją, bo Sumo miałem w 2016, MM jakoś w 2018, więc niezbyt pamiętam, ale tak, jak w MM niewygodą była ta spuchinięta koperta, tak w Sumo L2L dyskwalifikowało ten zegarek na moim nadgarstku, uszy wyjeżdżały poza nadgarstek, co wyglądało śmiesznie i powodowało dyskomfort. Żółw tego problemu nie ma.

Chodziło mi o porównanie optyczne wielkości tarcz i bezeli w obydwu nerkach Seiko (L2L pomijam, bo to inna bajka). W Żółwiu bezel jest węższy, przez co optycznie wygląda na większy zegarek. A sumo u mnie na nadgarstku układa się wygodnie i bardzo lubię ten zegarek. Mechanizm i koperta o klasę lepsze niż Turtle. Lubię obydwa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bezel jest, insert jest, wolny czas jest - można było się pobawić. Stwierdziłem jakiś czas temu, że czas wymienić insert bezela w moim SRPB01K1, gdyż jest to najczęściej przeze mnie używany diver, zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Niestety, ale po latach intensywnego użytkowania, insert bezela nie wytrzymał próby czasu, są pęknięcia, dziury w farbie - sól i wilgotność zrobiły swoje. Przy okazji, zobaczyłem też, że sam bezel lekko jest wgięty, musiałem uderzyć nim w łódkę podczas wynurzania. No i tak od myśli do czynów. Przez zdecydowaną większość czasu, żółwiowy kermit był u mnie albo na pstrokatych nato, albo na żółtej gumie. Dlaczego? Raz, bransolety są niewygodne w morzu. Dwa, guma, która była w zestawie do tego modelu, była znośna, ale nawet podczas zwykłego pływania, czy surfowania, metalowa szlufka raniła mój nadgarstek. Wygląda fajnie, ale praktyczności za grosz. Stwierdziłem też, że skoro kupuję bezel z czarną powłoką (pasuje do chapter ringa), to fajnie byłoby wrócić do koncepcji czarnej gumy. Wziąłem więc gumę od sporo tańszego solarnego tuńczyka i założyłem do żółwia. Ta guma jest mega mega wygodna, szlufkę też ma gumową, jedyne co zrobiłem, to przełożyłem klamerkę, która jednak w tej limitce żółwia jest lepsza - większa i z grawerem Seiko.  Bezel po wymianie chodzi jak marzenie, a zegarek na nowo mi się spodobał. Myślałem o szafirze z AR, ale z racji tego, że użytkuję divery inaczej niż większość ludzi, trochę jednak bałbym się zamieniać hardlex na szafir. Tym bardziej, że kilka razy ten właśnie hardlex uratował mi zegarek przed zniszczeniem (choćby blue lagoon, który uderzenie w skałę elegancko wytrzymał, podejrzewam, że impet z jakim mnie pchnęło, szafir rozwaliłby w drobny mak i miałbym po zegarku). Jeśli ktoś z Was jednak wie, czy w ogóle istnieją szkła hardlexowe/mineralne z powłoką AR do żółwi - to z chęcią prosiłbym o namiary - brak szafiru mi nie przeszkadza, powłokę AR jednak chciałbym mieć.

 

zI9N9ze.jpg

BzP1DED.jpg

kSU4gv9.jpg

vD7WXUb.jpg

iAwgkMM.jpg

ZzG3hcn.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was Żółwia, oraz Mako XL i mógłby wstawić tu zdjęcie tych dwóch zegarków obok siebie? Chodzi mi o porównanie wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Czy ma ktoś z was Żółwia, oraz Mako XL i mógłby wstawić tu zdjęcie tych dwóch zegarków obok siebie? Chodzi mi o porównanie wielkości.

https://imgur.com/r/Watches/SVbks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @maritimeeng

Oooo, Lestaf trzeci zegarek kupuje :D

Jak to policzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @maritimeeng

Jak to policzyłeś?

1. CASIO GW-9200 Riseman

2. Orient Mako XL

3. Seiko Żółw ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Lestaf to co, kupujemy sobie po Żółwiu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CASIO GW-9200 Riseman

2. Orient Mako XL

3. Seiko Żółw ??? ;)

A skąd wiesz, że mam tylko te? Mam w kolekcji około 10 zegarków, w tym 7 mechanicznych i smartwatcha. A miałem już większość popularnych modeli Seiko. Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Cię tylko prowokuje :P

I kiedy w końcu skończysz recenzje Risemana? :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

I kiedy w końcu skończysz recenzje Risemana? :D

Jak pierwsza dziewica wyjdzie z akademika UG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znaczy się będziemy czekać tak długo, jak Żydzi na Mesjasza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej! Żydzi ogłosili ostatnio, że Mesjasz się już urodził, a taka co by miała wyjść z cnotą z akademika nie urodziła się jeszcze na sto procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No i leci do mnie batman :)

post-108913-0-07488100-1587288671_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nie, ze sklepu. Ten z barazrku ma wgniotkę na boku. Wolałem trochę dołożyć i mieć całą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i leci do mnie batman :)

A one nie latają w innym dziale? :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.