Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamrejare9

Własny zegarek z drewna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zrobić sobie zegarek z drewna i mam kilka pytań które mogły by mi pomóc w dalszym jego tworzeniu

Otóż na początku kupiłem zegarek u chińczyka, rozkręciłem go na części pierwsze wyciągnąłem mechanizm wskazówki koronkę itd.

Pierwszym problemem okazała się tarcza, w w/w zegarku miała ona grubość zaledwie 0,5mm wykonanie takiej z drewna jest problematyczne 

bo będzie ono po prostu prześwitywać i łatwo sie odkształcić. Lecz znalazłem mechanizm ( miyota 2039 ) mechanizm ten ma podniesioną oś wskazówkową.

Lecz po zamówieniu mechanizmu nie dostałem do niego plastikowego koszyczka, który był w zegarku u chińczyka, czy te koszyczki są koniecznie ? Jest możliwość umieszczenia mechanizmu

w drewnie beż żadnych zabezpieczeń ? Jeśli nie gdzie mogę dostać taki koszyk? Nie znalazłem go nawet na zagranicznych sklepach z masą akcesoriów do zegarków, być może źle wpisuję hasło w wyszukiwarkę :)

Druga sprawa po obejrzeniu pdfu z rysunkami technicznymi mechanizmu moje pytanie brzmi czy do danego mechanizmu wielkość tarczy oraz długość wskazówek jest jakoś zależna czy można sobie

zrobić jak wielką się chce tarcze a także co z tym idzie dłuższe lub krótsze wskazówki ? Są jakieś szablony jak na tarczy dobrze rozmieścić punkty godzinne minutowe ? Prawdopodobnie chciałbym je wypalić wypalarką.

Zrobiłem jeden ten od chińczyka więc załączam zdjęcia. Tam można zobaczyć własnie taki koszyk o który mi chodzi :)

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Bartek

 

post-88560-0-55357500-1495635653_thumb.jpg

post-88560-0-61804000-1495635699_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koszyczek to pierścień centrujący, jest po to by mechanizm nie latał po kopercie jak żyd po pustym sklepie. Taki pierścień stabilizujący możesz zrobić sobie z drewna i będzie znacznie ładniejszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koszyczek to pierścień centrujący, jest po to by mechanizm nie latał po kopercie jak żyd po pustym sklepie. Taki pierścień stabilizujący możesz zrobić sobie z drewna i będzie znacznie ładniejszy. :)

Ok czyli to nie jest wymóg :) dzięki za odpowiedź wyfrezuję sobie wnękę typowo pod mechanizm ;) ktoś coś na resztę pytań ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunki techniczne i dane werku 2039 i podstawowej wersji 2035 są zamieszczone na stronie Miyoty.

http://miyotamovement.com/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunki techniczne i dane werku 2039 i podstawowej wersji 2035 są zamieszczone na stronie Miyoty.

http://miyotamovement.com/

Rysunki widziałem ale nie widziałem tam jakiś informacji na temat rozrysowania na tarczy punktów z minutami i godzinami, jest tylko gdzie jest godzina 3cia ( koronka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich danych nie podaje żaden producent. W końcu bywają tarcze bez żadnych indeksów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze to wyrysować ? jak firmy tworzą zegarki to na oko po minucie wskazówki przesuwają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Matematyka się kłania :). Słowo klucz to podział okręgu.

W tym pierwszym to indeksy tak "na pałę" umieszczone.

Ale pierwsze koty za płoty...

 

P.S. Przypomniałem sobie, że m.in. jeden z kolegów tworzył drewniane konstrukcje i zapewne mógłby udzielić paru rzeczowych porad, o ile jeszcze jest dostępny na forum.

Bo zdjęcia zniknęły w otchłani czasu.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82262-zegarki-z-drewna/?hl=%2Bzegarek+%2Bdrewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.