Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek na bardzo szczupłą rękę

Klasyczny, nieuży, obwód ręki 15cm, do 1200zł Timex Festina Citizen Seiko 15cm 1200zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dragonek

dragonek
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 18:35

Dzień dobry,

Od kilku tygodni bezskutecznie szukam zegarka na bardzo szczupłą rękę - obwód 15cm.

Do tej pory nosiłem prostokątną Festinę 6748 (w której po 6 latach zatrzymał się mechanizm) teraz zapragnąłem klasycznego okrągłego zegarka.

Na skórzanym pasku, ze wszystkimi cyframi arabskimi i kolorem tarczy najlepiej niebieskim bądź ciemnym. Budżet do 1200 zł. Datownik mile widziany.

I nawet znalazłem zegarek, który wizualnie idealnie odpowiadał moim wymaganiom Timex TW2P75900:

tw2p75900--1.jpg?_ex=128x128

Niestety, sekundnik jest strasznie głośny, no i nie ukrywam, że wolałbym kupić coś porządniejszego,  na lata - np. Seiko albo Citizen. Przeszukałem sporo stron z zegarkami i jeśli już coś mi się podoba to rozmiar tarczy od 40mm w górę. A taki moim zdaniem będzie za duży. Ze względu na wymiary ręki, wydaje mi się, że max obwód tarczy to około 38mm (tyle co Timex), idealnie 36mm.

Z góry dziękuje za pomoc, wszelkie sugestie i wskazówki.

Pozdrawiam,

• 0

#2 mp0

mp0
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:21

Pal licho obwód nadgarstka, zmierz sobie po prostu jak szeroki masz nadgarstek w miejscu gdzie nosisz zegarek  i szukaj zegarka którego lug to lug czyli długość całkowita , razem z uszami, jest co najwyżej równa tej wielkości  a najlepiej ciut mniejsza.

Czasem większe zegarki potrafią lepiej leżeć na małych nadgarstek z racji na właśnie niedużą całkowita długość lub mocne wyprofilowanie uszu.

• 0

#3 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4428 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 21:29

Seiko Sarb, Orient Star - one mają ok. 38-39mm - warto się zainteresować.
ewentualnie taniej Seiko z serii 5
  • 0

#4 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2695 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:28

Sokolow dobrze mówi. Ja mam to samo, rączka jak patyk. Noszę Orienta Stara.
Niektóre modele kupisz nieznacznie drożej niż twój budżet, albo seiko sarba.
Nosiłem na kajdanie, ale przełożyłem na pasek.
  • 0

#5 dragonek

dragonek
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:56

Dzięki za pomoc. Seiko bardzo by mi odpowiadał.

W miejscu gdzie noszę zegarek mam około 5cm.

Rozumiem, że w każdym zegarku można zamienić bransoletę na pasek czy to zależy? Dużo zegarków z prostą niebieską tarczą i cyframi arabskimi jest właśnie na bransolecie. Wystarczyłoby pójść do zegarmistrza i zamienić na krótki skórzany pasek?

• 0

#6 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2695 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:03

Samemu sobie można zamienić :) Nic trudnego. Tylko znaleźć krótki pasek, to czasem niezły problem. Ja trafiłem na taki.
Hirsch buffalo.
W szczególnych przypadkach paska nie da się założyć. Na przykład tu
https://www.brasty.p...g/85126-101.jpg
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Timex, Festina, Citizen, Seiko, 15cm, 1200zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych