Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Taki oto zegar popełniłem, zakupiony w holenderskim sklepie z używanymi rzeczami. Za kilka euro, kilka czyli dwa, może trzy. No i trafił do mnie. Odrazu rzuciła mi się w oczy przeróbka w postaci dodatkowego koszyka na baterię. Skoro już jest to nie będę go wywalał. Dam dwie baterie równolegle. Będzie dłużej działał bez wymiany. Myślę, że kiedyś jakiś Helmut zauważył, że bateria R20 coś słabo tam się mieści, nie wiem, może kiedyś były mniejsze. Stąd chyba koszyk do tej R20. Ale co ciekawe przewody z koszyka nie były podłączone. Podłączyłem je w sposób nieinwazyjny, bez lutowania. Solidnie udało się to zrobić. Mechanizm wymagał jedynie smarowania i czyszczenia styku od obwodu elektromagnesu. Super sprawa, ładnie teraz cyka, jest cichuteńki i miły dla oka. Mam też wrażenie, że jest w moim wieku jak nie starszy. A ja już tak dobrze nie chodzę...

 

Fotki dam, ale coś mam chwilowe problemy techniczne.

post-70090-0-60182000-1496532478_thumb.jpg

post-70090-0-02056100-1496532497_thumb.jpg

post-70090-0-91056300-1496532512_thumb.jpg

post-70090-0-65709200-1496532531_thumb.jpg

post-70090-0-33589700-1496532552_thumb.jpg

post-70090-0-59657100-1496532573_thumb.jpg

post-70090-0-40701100-1496532595_thumb.jpg

post-70090-0-62294500-1496532612_thumb.jpg

post-70090-0-57217200-1496532633_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może jeszcze wyjaśnię, jak on działa. Po podaniu napięcia na elektromagnes, przyciągana jest zwora ze stykiem na końcu. Styk uderza w drugi styk. Drugi styk cofa się, ciągnąc za sobą układ lekko naciągający sprężynę, połączoną z zapadką pchającą koło zębate. Styki są wtedy rozłączone i przez elektromagnes nie płynie prąd. Tak aż do momentu, kiedy styki ponownie się zetkną. I wtedy znowu włącza się elektromagnes, i wszystko zaczyna się od początku. I tak małymi kroczkami sprężynka jest nakręcana. Reszta to już zwykły mechaniczny zegar. A jak działa minutnik to pojęcia nie mam.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może jeszcze wyjaśnię, jak on działa. Po podaniu napięcia na elektromagnes, przyciągana jest zwora ze stykiem na końcu. Styk uderza w drugi styk. Drugi styk cofa się, ciągnąc za sobą układ lekko naciągający sprężynę, połączoną z zapadką pchającą koło zębate. Styki są wtedy rozłączone i przez elektromagnes nie płynie prąd. Tak aż do momentu, kiedy styki ponownie się zetkną. I wtedy znowu włącza się elektromagnes, i wszystko zaczyna się od początku. I tak małymi kroczkami sprężynka jest nakręcana. Reszta to już zwykły mechaniczny zegar. A jak działa minutnik to pojęcia nie mam.

Model mechanizmu Kienzle 606 był w kilku wersjach wyróżnianych  literkami na końcu ( tutaj jest m). Różne też były obudowy mechanizmów przystosowane do użycia różnej wielkości  baterii w tym nawet R6. W przypadku tego konkretnego zegara powodów wykonania dodatkowego koszyka baterii doszukiwał bym się w jego asymetrycznym kształcie . Mechanizm jest dość ciężki i też ma baterię. Aby więc zrównoważyć częściowo drugą stronę a zegar wisząc na ścianie nie przekrzywiał się na jedną stronę zastosowano zapasową baterię jako swoistą przeciwwagę. Tak przynajmniej myślę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, nawet do głowy mi to nie przyszło. To jaki to w końcu rodzaj mechanizmu? Elektryczny czy automatyczny. Zastanawia mnie do jakiego zaliczyć. Od wczoraj przez ponad 24 h zgubił 1 minutę na minus ale jest regulacja. Jutro zobaczę, może ruszę lekko regulację.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To jaki to w końcu rodzaj mechanizmu? Elektryczny czy automatyczny. Zastanawia mnie do jakiego zaliczyć.

Odpowiedź na tak zadane pytanie o sam mechanizm musi być dość rozwlekła :  mechaniczny z balansowym wychwytem szwajcarskim, ze sprężyną spiralną naciąganą automatycznie przez elektromagnes zasilany elektrycznie. Podkreślić jednak wypada że pomiar czasu odbywa się w części mechanicznej.

Jeżeli chodzi ci o zegar w całości to firma Kienzle  stosowała nazwę "automatic" w zegarach wyposażonych w taki mechanizm z powodu automatycznego wzbudzania nakręcania  sprężyny przez elektoromagnes. Z puntu widzenia  użytkownika takiego zegara , który  będzie zainteresowany tylko  jego obsługą w domu będzie to bez wątpienia zegar elektryczny na baterie. Dlatego  moim zdaniem zegar należy zaliczyć do elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Będę szukał takich w sklepach z używanymi rzeczami w Holandii. Mają w sobie to coś :-) a kosztują grosze. Pozdrawiam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co się dziwisz? Przecież wiadomo, że zegary i zegarki zbierają tylko wariaci.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co się dziwisz? Przecież wiadomo, że zegary i zegarki zbierają tylko wariaci.

 

Kogoś fantazja poniesła :-) ładne mi kurde grosze...

Proponuję abyś obejrzał wszystkie przedmioty oferowane przez tego sprzedającego. Ceny jakie wyznacza ten sprzedający nawet gdybym je nominalnie wyraził w złotówkach byłyby dla mnie wygórowane  i nieosiągalne  a on podaje je w w EURO lub USD. Podejrzewam, że ma fajną kolekcję takich zegarów ale wcale nie chce się ich pozbyć - no chyba że ktoś zapłaci cenę znacznie przekraczającą realną wartość oferowanego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chce sprzedać, ale podbić cenę rynkową.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że skubany trzyma czas już od dwóch dni po ostatniej delikatnej regulacji. Minimalnie śrubka przestawiona na plus. Nie zauważyłem odchyłki, no wiadomo, niema to ani sekundnika ani tym bardziej stop sekundy. Stoi ciągle w jednym miejscu. Miło na niego popatrzeć, nie jakiś tani głośny współczesny kwarc. Od dawna szukałem czegoś niekwarcowego, ale się zbytnio nie spinałem. I wpadł tak przypadkiem za mniej niż 15 zeta.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejny elektryk, jeszcze nie rozgryzłem do końca zasady jego działania.

post-70090-0-92057200-1497719164_thumb.jpg

post-70090-0-87272400-1497719181_thumb.jpg

post-70090-0-28684700-1497719200_thumb.jpg

post-70090-0-58104900-1497719217_thumb.jpg

post-70090-0-77438700-1497719239_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejny elektryk, jeszcze nie rozgryzłem do końca zasady jego działania.

No tak,  ale ten zegarek ma mechanizm firmy EMES . Proponuje abyś założył nowy wątek  dla tego zegarka. Na pewno nie jest to Kienzle co sugeruje tytuł tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,  ale ten zegarek ma mechanizm firmy EMES . Proponuje abyś założył nowy wątek  dla tego zegarka. Na pewno nie jest to Kienzle co sugeruje tytuł tematu.

Też o tym pomyślałem, albo założę wątek o moich dziwadłach. Jak się trochę uzbiera,


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem podobny sprzęt i spieszy się na dobę godzinę. Wskazówkę regulacji przesunąłem Max. na minus ?? Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.