Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: NOMOS Glashütte kolekcja Aqua – z plaży do opery? Zegarki do aktywnego stylu życia!

Rekomendowane odpowiedzi

Nomos Glashütte kojarzy mi się z firmą o zachowawczym stylu swoich produktów w dużej mierze inspirowanym Bauhausem. To dość młody wytwórca zegarków, biorąc pod uwagę długie i burzliwe nieraz historie niemieckich i szwajcarskich konkurentów. Nomos powstał w 1990 roku. Po początkowych perturbacjach związanych z możliwością używania w nazwie dodatku „Glashütte” – firma stale się rozwija oferując od 2005 roku czasomierze już tylko z własnymi mechanizmami.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super (zwłaszcza niespotykana w tego rodzaju zegarkach wodoszczelność), za wyjątkiem kolorów cyferblatów (czerwony i niebieski). Są okropne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są "okropne". Kwestia gustu. Nomos od zawsze miał i ma w ofercie modele o klasycznych kolorach tarcz (np. czarny i biały), ale też od dawna wypuszczają serie zegarków z różnokolorowymi tarczami. Mają luz i styl. Dla każdego coś się znajdzie.

Niesamowita była seria Tangente Super 30:

 http://www.clubnomos.de/super_30.htm

 

Nomos to klasa sama w sobie nie od dzisiaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na te kolory m.in. są świetne :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się uda będą gościem spotkania KMZiZ 2018 :)

Świetnie by było. Może w końcu uda mi się dotrzeć na Spotkanie. 3 lata się przymierzam i zawsze coś

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest też nieścisłości:

 

"Pamiętam, kiedy początkowałem w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków - Nomos oferował głównie czasomierze z modyfikowanym mechanizmem Eta Peseux 7001. Modyfikacje z czasem stały się tak duże, że mógł być nazwany mechanizmem własnym Nomosa – w zasadzie Eta nie godziła się, by nadal nosił on nazwę Peseux. I jak pisałem wyżej – od 2005 roku to własne konstrukcje są „sercami” produktów Nomosa."

 

Najpierw modyfikowali Peseux, tak jak wyżej napisano, ale później (właśnie od 2005 roku) już była manufakturowa Alpha i kolejne. DUW to już najnowsza historia. 

Pierwsze mechanizmy z modyfikowanym Peseux miały złoty kolor. Nosiły symbole T w zależności od komplikacji dodawano kolejne litery np Nomos TSDPG.

 

Link:

http://www.clubnomos.de/1_tsdpg.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie moja bajka, ale dobrze, że marka otwiera się na mniej tradycyjną klientelę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik - zobacz historię Nomosa, wcześniejsze modele. Wyżej pisałem o Tangente Super 30, a to był 2004 rok. Kolor i fantazja były od zawsze, nie od dzisiaj :)  Niedawno "berlińska" seria Tetry chociażby, a wcześniej też masę koloru. Piękna była seria "Luxuria".

Nomos był od początku kierowany w stronę młodej klienteli właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czuję się młodo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest też nieścisłości:

 

"Pamiętam, kiedy początkowałem w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków - Nomos oferował głównie czasomierze z modyfikowanym mechanizmem Eta Peseux 7001. Modyfikacje z czasem stały się tak duże, że mógł być nazwany mechanizmem własnym Nomosa – w zasadzie Eta nie godziła się, by nadal nosił on nazwę Peseux. I jak pisałem wyżej – od 2005 roku to własne konstrukcje są „sercami” produktów Nomosa."

 

Najpierw modyfikowali Peseux, tak jak wyżej napisano, ale później (właśnie od 2005 roku) już była manufakturowa Alpha i kolejne. DUW to już najnowsza historia. 

Pierwsze mechanizmy z modyfikowanym Peseux miały złoty kolor. Nosiły symbole T w zależności od komplikacji dodawano kolejne litery np Nomos TSDPG.

 

Link:

http://www.clubnomos.de/1_tsdpg.htm

 

Ale jaka nieścisłość Piotrek? Od 2005 mechanizmy własne. Wcześniej Peseux a po 2005 swoje - tak napisaliśmy.... z tym, że Alpha to właśnie głęboko przebudowany Pesseux (choć poza płytami czy tak bardzo?) . No ale tematem są nowe modele a nie historia mechanizmów Nomosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka nieścisłość Piotrek? Od 2005 mechanizmy własne. Wcześniej Peseux a po 2005 swoje - tak napisaliśmy.... z tym, że Alpha to właśnie głęboko przebudowany Pesseux (choć poza płytami czy tak bardzo?) . No ale tematem są nowe modele a nie historia mechanizmów Nomosa ;)

Racja...

 

Ja przeczytałem "to właśnie", zamiast "własne". Przepraszam :)

 

Ed: Co do Alphy - tu się nie zgodzę. "Przebudowany Peseux" to były właśnie 1T i kolejne. Alpha to jest już in house, a że inspirowany Peseux to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma za co :) - artykuły są po to byśmy sobie o nich "pogadali". Z Alpha to raczej było tak, że ona wyewoluowała z Peseuxa. Różnic w pewnym momencie było już tyle, że można było mechanizm uznać za inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki dyskusyjne trochę ale firma robi świetną robotę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma za co :) - artykuły są po to byśmy sobie o nich "pogadali". Z Alpha to raczej było tak, że ona wyewoluowała z Peseuxa. Różni w pewnym momencie było już tyle, że można było mechanizm uznać za inny. 

Zgoda :)  Ale ściślej - z Peseuxa wyewoluowały kalibry Nomosa T (Czy też były "na bazie" Peseux). Modyfikacji było na tyle, że sygnowano te mechanizmy jako własne, mimo że nie była to manufaktura. A Alpha to już 100% in house, który wyewoluował bezpośrednio już z kalibrów T. Oczywiście wpływ Peseux jest oczywisty, ale raczej jako inspiracja, design, a nie baza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha to już 100% in house, który wyewoluował bezpośrednio już z kalibrów T. Oczywiście wpływ Peseux jest oczywisty, ale raczej jako inspiracja, design, a nie baza. 

 

Pomimo, że Nomos oficjalnie zaprzestał w 2005 roku stosowania mechanizmów ebauches, pominąwszy też kilka elementów mechanizmu (w tym sprężynę Nivarox i kamienie łożyskujące) pochodzących od zewnętrznych dostawców, uwzględniając również fakt iż proces produkcyjny jest realizowany w fabryce Nomosa a kaliber Alpha nazwali sobie in-house,

to mechanizm Alpha w swej konstrukcji jest to wciąż zmodyfikowany Peseux 7001 a nie żaden in-house. Świadczą o tym m.in. takie same podstawowe parametry, gabaryty i budowa oraz sposób działania obu mechanizmów (średnica, wysokość, ilość kamieni i ich umiejscowienie, rezerwa i częstotliwość chodu, itd.)  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pisanie że wpływ peseux to design i inspiracja a nie baza jest błędne. Bazowa płyta Alpha i peseux to to samo technicznie, z tym że produkuje ją nomos nie eta.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli produkuje je Nomos a nie Eta, to jest to in house i kropka. 

Technicznie może być taki sam, ale jeśli powstaje w całości w fabryce Nomosa, to jest to ich manufaktura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mechanizm pretendował do miana in-house wymaga się własnej myśli technicznej, której tu zabrakło. Samo miejsce produkcji to nie wszystko.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja nie neguje że jest to manufaktura w kontekście wykonania.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mechanizm pretendował do miana in-house wymaga się własnej myśli technicznej, której tu zabrakło. Samo miejsce produkcji to nie wszystko.

Niestety, to nieprawda. Żadna "myśl techniczna" nie jest tu wyznacznikiem. Jeśli fabryka jest w stanie wyprodukować mechanizm sama, to jest to manufaktura, czy też "in house". 

Rozumiem, że wedle Twojej logiki, kaliber Alpha Nomosa, to Eta Peseux robiona przez Nomosa z własnych materiałów na zlecenie, czy też licencji Ety dla... Nomosa?? 

In house to in house. I Alpha taka jest. A że wzorowana na Peseux... Nie zmienia to faktu, że robią go sami.

Piotrek ja nie neguje że jest to manufaktura w kontekście wykonania.

I o to mi chodzi. Ja nie twierdzę, że zaprojektowali go sami od podstaw, chociaż dużo dodali. Ale robią go sami i to już manufaktura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nieprawda. Żadna "myśl techniczna" nie jest tu wyznacznikiem. Jeśli fabryka jest w stanie wyprodukować mechanizm sama, to jest to manufaktura, czy też "in house".

 

Przyjęło się w branży (oficjalnej definicji in-house nie ma), że nadrzędną wartością mechanizmu in-house jest stworzony własnym sumptem projekt, koncepcja mechanizmu i wyprodukowanie go przy braku lub minimalnym udziale zewnętrznym  podwykonawców. Jeśli kopiuje się rozwiązania mechanizmów, na które minął czas ochrony patentowej i produkuje się w swojej fabryce to nie ma to znamion ani wartości in-house.

 

 

Rozumiem, że wedle Twojej logiki, kaliber Alpha Nomosa, to Eta Peseux robiona przez Nomosa z własnych materiałów na zlecenie, czy też licencji Ety dla... Nomosa?? 

In house to in house. I Alpha taka jest. A że wzorowana na Peseux... Nie zmienia to faktu, że robią go sami.

Żadna licencja ETA nie wchodzi tu w grę bo czas ochrony patentowej (trwający zazwyczaj 30 lat), jak wspomniałem wyżej, wygasł dawno temu. Nomos legalnie produkuje w swoich zakładach spersonalizowaną pod własną markę kopię mechanizmu Peseux 7001. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjęło się w branży (oficjalnej definicji in-house nie ma), że nadrzędną wartością mechanizmu in-house jest stworzony własnym sumptem projekt, koncepcja mechanizmu i wyprodukowanie go przy braku lub minimalnym udziale zewnętrznym  podwykonawców. Jeśli kopiuje się rozwiązania mechanizmów, na które minął czas ochrony patentowej i produkuje się w swojej fabryce to nie ma to znamion ani wartości in-house.

 

 

Żadna licencja ETA nie wchodzi tu w grę bo czas ochrony patentowej (trwający zazwyczaj 30 lat), jak wspomniałem wyżej, wygasł dawno temu. Nomos legalnie produkuje w swoich zakładach spersonalizowaną pod własną markę kopię mechanizmu Peseux 7001. 

 

To jest tylko Twoja opinia.
 
Moja jest taka, że Nomos produkuje mechanizmy 100% in house. 
 
Oczywiście każdy ma prawo mieć swoją opinię, szanuję Twoją, mimo, że się kompletnie z nią nie zgadzam.
 
Nomos też nie wie o Twojej opinii, na swojej oficjalnej stronie twierdzą, że Alpha to in house :)
 
ED: A powiedzenie o Alphie "kopia Peseux" to już delikatnie mówiąc chyba szanownego Pana trochę poniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.