Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Spotkanie doroczne KMZiZ 2018

Pierwsze zajawki :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:17

Temat fajny i warto go pociągnąć. Czy jesteście chętni do utworzenia grupy roboczej nad tym tematem? Znamy jakiegoś (lub kilku) kolekcjonerów tej właśnie komplikacji?

Janek, do kogo kierujesz pytanie? Jeżeli do mnie to uprzejmie odpowiadam, że zegarek, który ja opisałem, zawiera 57 komplikacji. Choć są tacy, którzy doliczyli się ich ponad 60, ale to temat na dłuższą dyskusję. W każdym razie to wątek odrębny od Worldtimerów.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 20:18

• 0

#22 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2340 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:29

Cześć. Oczywiście, wiem co sobą reprezentuje VC 57260.

Pytanie kierowałem do kolegi pływak_wodnik i Ciebie. Uznałem, że Twój wpis o VC potwierdza, że warto przygotować wystąpienie o komplikacjach i mógłbyś się podjąć części tematu o różnych spojrzeniach na worldtimery.

Ale rozumiem, że raczej chodziło Ci o to, że konkretnie o VC 57260 można by przygotować osobną prezentację, czy tak?

• 0

#23 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 21:15

Uważam, że Ref. 57260 zasługuje na odrębny referat.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#24 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 798 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 08:15

Niestety, ale jestem dopiero na etapie polowania na Worldtimera  :rolleyes: zatem moja kolekcja jest zdecydowanie wirtualna. Mając ograniczony budżet utrafienie porządnego egzemplarza jest tylko pozornie łatwe. Nawet mimo, iż prawie każda marka ma/miała swojego "światowca": od prostej Ruhli po skomplikowanego Vacherona.

Kilka ciekawych rozwiązań zostało opisanych i przedstawionych m.in. tutaj:

Uważam, że jest to spory temat i zakres prezentacji zależałby od jej czasu, jednakże patrząc na agendę tegorocznego spotkania - poświęcając ~45 minut wydaje się, że można wyczerpać jakiś aspekt.

Rzeczywiście, fajnie gdyby znalazł się pewien kolekcjoner Worldtimerów i doszłoby do Wielkiego Przymierzania. Wydaje mi się, że kolekcja tej komplikacji jest rozproszona, tzn. wiele osób może mieć po jednym lub dwa takie egzemplarze, aniżeli zaledwie kilka osób miałoby posiadać duży zbiór. Osobiście nie znam takiej persony.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za artykułem/prezentacją pt. "Worldtimer" jest to, że większość opracowań jest zagraniczna. Sądzę, że nie wyczerpuje zagadnienia i w większości przypadków skupia się tylko na najnowszych modelach dostępnych dla zaledwie garstki miłośników zegarków. Fajnie, ale można więcej.

Taka grupa robocza to dobry pomysł. Do spotkania zostało dużo czasu i można się starannie przygotować. Właściwie dlatego, że już we wrześniu rozmawiamy o czerwcu :)

• 0

#25 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:35

Uważam, że taka prezentacja wymagałby profesjonalnego przygotowania. Oprócz samych zegarków do oglądania przydałyby się slajdy, porządne omówienie komplikacji itd. Ogólnie duży nakład pracy.

• 0

#26 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2340 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 19:32

Duży, ale też czasu jest sporo. Najlepszy dowód to prezentacja klubowych kolegów dotycząca zegarków vintage. Świetnie to wyszło.
  • 0

#27 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 798 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 18:35

Nawiązując do agenty spotkania - fajnie gdyby był Nomos.

• 0

#28 Jan M. Krawczyk

Jan M. Krawczyk
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 2340 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:17

Też bym chciał. Niemniej, nie zawsze się udaje z uwagi na kalendarz wydarzeń zegarkowych. To mój priorytet w tym roku, więc będę się starał :)
  • 0

#29 RTK-WGM

RTK-WGM
  • Stowarzyszenie
  • 1148 postów
  • Gadu-Gadu: 44462

Napisano 23 wrzesień 2017 - 21:33

1.

To ja zapytam, dlaczego Marriott? Może spróbować jakiś inny hotel/motel (Warszawa lub pod) do którego można przyjechać dzień wcześniej lub zostać do niedzieli i spokojnie "przy piwie" lub innym napoju porozmawiać i wymienić doświadczenia a może nawet zegarki. Kupić lub sprzedać.

Samo spotkanie w Marriocie oprócz tego że można dojechać bez kłopotu, nie powoduje integracji ludzi na forum. Brak jest takich spotkań.

2.

No i widziałbym pokaz wyrobów ze wschodniego bloku, kolekcja Grzegorza w NSA wywarła na mnie niesamowite wrażenie, coś cudownego i pięknego. Warta pokazania, choć wiem ile pracy musiałby wykonać Grzegorz żeby znowu ją pokazać.  Roman uzupełnił by ją ...

• 0

#30 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7369 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 08:20

na szybko - 1.dlatego ,gdyż ( aczkolwiek też wolałbym opcję integracyjną ) do jakiegoś motelu w okolicy będzie ciężko przywlec kogoś z L&S np ..

2. jak najbardziej - szukamy chętnych 

• 0

#31 RTK-WGM

RTK-WGM
  • Stowarzyszenie
  • 1148 postów
  • Gadu-Gadu: 44462

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:14

Dariusz a może zrobić takie spotkanie po oficjalnej części w hotelu Marriott gdzieś w innym hotelu z salą? Rozumiem, że renomowane firmy nie przyjadą do innego hotelu, choć tutaj bym się spierał, ale uwierz mi dużo z nas chciałoby się spotkać i pogadać o swoich zbiorach. Może coś wymienić, może kupić, przymierzyć?!
Słuchanie o zegarkach zacnych firm to ciekawa opcja, niemniej klub to też klubowicze i wymiana doświadczeń jest równie interesująca. Rozważ proszę moje słowa, nie wiem może ankieta da nam jakiś szerszy obraz?

Fan marki Enicar.
  • 0

#32 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7369 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 19:25

Pewnie, może się spotkajmy i podyskutujmy co zrobić 

• 0

#33 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• 1117 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:59

Jeśli rodzą się nowe propozycje, to należy je wziąć pod uwagę i przedyskutować. Termin, miejsce i się spotykamy. Takie rozmowy nie bolą i nic nie kosztują, a mogą być początkiem czegoś nowego. Nikt z nas się nie upiera przy tym aby robić wciąż to samo.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych