Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Atmos

Naprawa Atmos

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Thomy2

Thomy2
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:39

Drodzy koledzy ! Abstrahując od mojego problemu . Analizując mój problem zacząłem interesować się zasadą działania . Teoretycznie jest prosta i zrozumiała . I to jest OK . Jedyna rzecz ( teoretyczna ) która nie daje mi spokoju i komfortu spokojnego zasypiania to ograniczenie naciągu sprężyny głównej . Do tej pory czyniąc obserwacje zegara zauważyłem , że jak sprężyna była naciągnięta w niewielkim stopniu to amplituda wahadła wynosiła około 270 stopni , wraz z dalszym wzrostem naciągu sprężyny amplituda się zwiększa . Jak już się dowiedziałem sprężynę naciąga zmiana temperatury . I ta temperatura zmienia się właściwie ciągle , a to powoduje stale naciąganie sprężyny , aż do momentu kiedy sprężyna zostanie naciągnięta do końca . I co wtedy , co będzie jeśli na całkowicie naciągniętą sprężynę dalej będzie działała siła . Gdzie ta różnica sił zostanie wyrównana , czy jest gdzieś jakieś sprzęgło cierne ( jeśli tak to gdzie ) i jak się go reguluje  , a może max naciągnięta sprężyna stawia wystarczającą opór , że zatrzymuje dalszy naciąg ? Koledzy proszę o odpowiedź , bo ją na pewno znacie .

Thomy2 

• 0

#22 kiniol

kiniol
  • Użytkownik
  • 3837 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:43

Drodzy koledzy ! Abstrahując od mojego problemu . Analizując mój problem zacząłem interesować się zasadą działania . Teoretycznie jest prosta i zrozumiała . I to jest OK . Jedyna rzecz ( teoretyczna ) która nie daje mi spokoju i komfortu spokojnego zasypiania to ograniczenie naciągu sprężyny głównej . Do tej pory czyniąc obserwacje zegara zauważyłem , że jak sprężyna była naciągnięta w niewielkim stopniu to amplituda wahadła wynosiła około 270 stopni , wraz z dalszym wzrostem naciągu sprężyny amplituda się zwiększa . Jak już się dowiedziałem sprężynę naciąga zmiana temperatury . I ta temperatura zmienia się właściwie ciągle , a to powoduje stale naciąganie sprężyny , aż do momentu kiedy sprężyna zostanie naciągnięta do końca . I co wtedy , co będzie jeśli na całkowicie naciągniętą sprężynę dalej będzie działała siła . Gdzie ta różnica sił zostanie wyrównana , czy jest gdzieś jakieś sprzęgło cierne ( jeśli tak to gdzie ) i jak się go reguluje  , a może max naciągnięta sprężyna stawia wystarczającą opór , że zatrzymuje dalszy naciąg ? Koledzy proszę o odpowiedź , bo ją na pewno znacie .

Thomy2 

Do tego praktycznie nigdy nie dochodzi, ale jest to przewidziane...

• 0

#23 Thomy2

Thomy2
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 21:39

Do tego praktycznie nigdy nie dochodzi, ale jest to przewidziane...

kiniol jesli jest to przewidziane to proszę napisz jak ? Co robią mechanizmy żeby nie pracować na maksymalnym obciążeniu ?

Thomy2

• 0

#24 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Stowarzyszenie
  • 13065 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:10

Jest to ładnie opisane w artykule zamieszczonym biuletynie NAWCC: Operating Principles, Common Questions, and
Performance Data for an Atmospheric Driven Atmos Clock

• 0

#25 Thomy2

Thomy2
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano wczoraj, 17:35

Piotr ( tarant ) skierowałeś mnie na cudowną stronę , tego mi właśnie brakowało , znalazłem ją bez większego problemu . Prawie całą noc spędziłem nad nią . Znalazłem wszystkie odpowiedzi na moje problemy . 

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuje za pomoc !

Thomy2

ps  Na razie  tematu nie zamykam , potrzeba jeszcze czasu na całkowita ocenę działania mojego zegara ! Jak będę gotowy  z tą ocena , to się odezwę .

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych