Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

Kwadransowy wiedeńczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób coś z tą obudową...plizzz


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Skrobałem tą niebieską powłokę, ale pod nią nie znalazłem innego koloru, od razu było drewno.

Olbrzymia większość jest jednolicie złota. Ale takie się też zdarzają. Wrzuć w wujka googla "biedermeier uhr" i kliknij

"grafiki" i są. takie. Ale żonie też się nie podoba, że taki "wsiurski" - może coś doradzisz? Plizzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcza byla srebrna oryginalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, srebro na mosiądzu, ale dość poprzecierane.

Co do werku, nie ma na nim żadnej sygnatury, numeru itp. Ale moim zdaniem dokładnie taki werk opisuje Podwapiński w tomie "naprawa" jako "wiedeński zegar kwadransowy". Wszystkie te wajchy na przedniej płycie są identyczne z jego rysunkiem (strona ok. 650 o ile pamiętam).

Ale nie spodziewałem się, że trzeba go nakręcać codziennie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem Podwapiński miał w ręce Twój werk, ale ponieważ nadal nikt z nas go nie widział, to zapewne jest tak, jak piszesz.

Mam wrażenie, że ten seledyn (?) to podkład pod coś, co odpadło.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie trzeba funtów...  ;)

http://allegro.pl/preparat-srebrzacy-do-srebrzenia-chemicznego-i6877819899.html

 

- cały proces na filmiku. Kilkakrotnie używałem i jestem zadowolony.

Jedno jest ważne - odtłuszczenie metalu (miedzi lub mosiądzu).  Trzeba odtłuścić spirytusem jak do politury 99,7%i to kilkukrotnie lub benzyną apteczną. Nie wolno metalu dotykać rękami (tylko przez lateksowe rękawiczki). W sumie daje dobrą powłokę. Preparat na bazie azotanu srebra i glukozy oraz dodatków ... :ph34r:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mnie zdołowaliście, chyba się pochlastam a zegar powieszę w piwnicy. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczają, to i przysrywają. Sprawdź tylko dokładnie, co z tym kolorem. Ciemny niebieski, granat - zgoda. Ale to, co widać na zdjęciu, przy wszystkich przekłamaniach barw aparatu i monitorów, jest trudne do zaakceptowania.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mnie zdołowaliście, chyba się pochlastam a zegar powieszę w piwnicy. -_-

Taki zegary to nie moja bajka-zbieram tylko roczniaki i tylko mosiadz pod kloszem ,zrob tarcze i bedzie ok.

Jesli tobie sie podoba i masz pozwolenie od zony to wieszaj na sciane i badz szczesliwy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mnie zdołowaliście, chyba się pochlastam a zegar powieszę w piwnicy. -_-

Za zegar. No cos ty :huh: . Mnie sie nie musi podobac. Tobie wrecz przeciwnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest absolutnie świetny. Ja się nie zdecydowałem na podobnego, bo to ciągłe nakręcanie mnie dosyć zniechęciło, ale to kawał zegarmistrzowskiej historii jest. Cholera wie jak on wyglądał, też mi się niebieściutki nie widzi, jednak kiedyś się taki trafi gdzieś do podglądnięcia. Wtedy może przemalujesz. Na razie fajny kawałek świetnego kwadransa! A takie tarcze bardzo lubię. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest absolutnie świetny. Ja się nie zdecydowałem na podobnego, bo to ciągłe nakręcanie mnie dosyć zniechęciło, ale to kawał zegarmistrzowskiej historii jest. Cholera wie jak on wyglądał, też mi się niebieściutki nie widzi, jednak kiedyś się taki trafi gdzieś do podglądnięcia. Wtedy może przemalujesz. Na razie fajny kawałek świetnego kwadransa! A takie tarcze bardzo lubię. Gratulacje!

No wreszcie jakiś ludzki odruch w tej fali hejtu. :rolleyes: Jeszcze raz zajrzałem do googla na "Rahmenuhr" i "Grafiki" i są niebieskie -chociaż bardziej idą w "granat". A "sreberko" mam, ale jak nie zamalować cyfr? A poprawić tylko środek tarczy, to chyba nie

wyglądałoby dobrze. Dlatego zostawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego czy to robić czy nie, jeśli używasz metody srebrzenia niegalwanicznego (to nie jest malowanie) srebro wydzielane ze związku nie przywrze do żadnej innej powierzchni niż srebrzana lub tych ze związkami miedzi (tu mosiądz). Lakier pozostanie nietknięty...

Nie chcę ci narzucać metody ale podsyłam Ci parę kartek z chyba najlepszego poradnika jaki spotkałem . Rzuć okiem , może się Ci się przyda  kiedyś. 

Ps. A zegar mi się podoba ...  :rolleyes:

post-92919-0-84774000-1501395142_thumb.jpg

post-92919-0-35256800-1501395193_thumb.jpg

post-92919-0-00915300-1501395226_thumb.jpg

post-92919-0-12005100-1501395254_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem od poczatku caly temat w poszukiwaniu tego hejtu i nie znalazlem-moze inaczej rozumien to slowo :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem od poczatku caly temat w poszukiwaniu tego hejtu i nie znalazlem-moze inaczej rozumien to slowo :D .

Przecież sobie żartuję, sądziłem, że to czytelne. Jestem wdzięczny za każdą opinię i sugestię.

Witam na czeskim allegro sa takie zegary morzna zobaczyc 

Czasami bywają "ramove hodiny" - wiadomo, to przecież była CK Monarchia - ale aktualnie nie ma kwadransiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazové hodiny. 1. polovina 19. stol. (6486429839)

No tak, nazwane "obrazove" a nie "ramove" - kupione w 1856 r przez polskiego hrabiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety taki zegar, by wyglądał właściwie, musi być perfekcyjnie pozłocony w technikach mieszanych. Co to znaczy... Tła powinny być pozłocone w technice "na mat" na spoiwie olejnym czyli mikstionie. Relief wypukły na poler, tu ewentualnie można użyć spoiw akrylowych firmy Koelner, ale o niebo lepszy efekt dało by złocenie na pulment czyli glinkę bolusową. Niestety położenie 1 dm kwadratowego złota to koszt ok. 40zł z materiałem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  trochę jaśniej może się się stać z pomocą strony : 

 

       http://www.aureum.pl/pozlotnictwo/ :D ,

 

gdzie znajdziemy wyjaśnienia wszystkich słów , a i można załapać się na warsztaty ...

 

Myślę, że wykonanie właściwej powłoki pozłotniczej zamknęło by się w tym przypadku w okolicach 1000 zł ... może ciut ponad.

Fakt , myślę, że mocno by zyskał na wyglądzie.

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro nie złotych...Dlatego nie opłaca się tych zegarów restaurować...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że zegar ma 50x50 cm czyli 25 dm2 . Pisałeś o kwocie 40 zł jako koszcie  z materiałem . Dla mnie rachunek był prosty ... wyszło 1000 zł. Z matmy byłem zawsze dobry.

Chyba że miało to być 40 euro  ...  :wacko:  :blink:  :huh: . Z pieniędzmi gorzej ....

Z ciekawości sprawdzę ...

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety taki zegar, by wyglądał właściwie, musi być perfekcyjnie pozłocony w technikach mieszanych. Co to znaczy... Tła powinny być pozłocone w technice "na mat" na spoiwie olejnym czyli mikstionie. Relief wypukły na poler, tu ewentualnie można użyć spoiw akrylowych firmy Koelner, ale o niebo lepszy efekt dało by złocenie na pulment czyli glinkę bolusową. Niestety położenie 1 dm kwadratowego złota to koszt ok. 40zł z materiałem...

Pierdy  opowiadasz ;)  :P  :D ,piszesz... 40  euro  miało być (nie  złotych)  ;)  :P  :D

To  rzeczywiście drogo ,oplaca się  tylko  w  przypadku  starego  mechanizmu  w  ramce ale  taka  już  dola  kolekcjonera ,jak  cos chcemy  mieć  to przepłacimy  a  mamy...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.