Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

Citizen Tourbillon Y01 - japoński zegarek za ponad 300 tys!

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Citizen kojarzona jest głównie z masowo produkowanymi zegarkami, których źródłem energii jest najczęściej światło. Kilkanaście dni temu japoński producent wypuścił do sieci wiadomość, że pod koniec czerwca ukaże się na rynku nowy czasomierz. I nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że chodzi o zegarek wyposażony w mechanizm z tourbillonem!

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest.

 

 

Co do ostatniego pytania z artykułu. Myślę że został stworzony typowo dla japończyków. I na pewno szybko znajdzie nabywców. Tak sobie myślę - gdyby powstał zegarek w całości Made in Poland, wykonany na takim poziomie jak ten Citizen - w podobnej cenie. I byłoby mnie na niego oczywiście stać, to mając do wyboru ten z polskim rodowodem i inne (szwajcarskie, niemieckie, jakiekolwiek) - wybrałbym ten "nasz". Ze względu na wyjątkowość i ten napis na tarczy. Czuję, że wielu miałoby podobne myślenie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest.

 

 

Co do ostatniego pytania z artykułu. Myślę że został stworzony typowo dla japończyków. I na pewno szybko znajdzie nabywców. Tak sobie myślę - gdyby powstał zegarek w całości Made in Poland, wykonany na takim poziomie jak ten Citizen - w podobnej cenie. I byłoby mnie na niego oczywiście stać, to mając do wyboru ten z polskim rodowodem i inne (szwajcarskie, niemieckie, jakiekolwiek) - wybrałbym ten "nasz". Ze względu na wyjątkowość i ten napis na tarczy. Czuję, że wielu miałoby podobne myślenie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się z przedmówcą...

Dodałbym jeszcze jeden powód, dla którego powstał ten wspaniały Citizen: chęć pokazania, że potrafimy, umiemy, nie jesteśmy w tyle, nie zapominamy o klasycznym zegarmistrzostwie i pokazujemy szwajcarskim kolegom, że też potrafimy zrobić coś ekstra...

 

I jeszcze nawiązując do pytania z artykułu: a po co Hublot robi takie dziwne zegarki? a po co Richard Mille konstruuje wspaniałe zegarki, z których ciężko odczytać godzinę? Bo tak :) i dlatego zegarki i ogólnie zegarmistrzostwo jest takie piękne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlanie takich odpowiedzi sie spodziewałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlanie takich odpowiedzi sie spodziewałem :)

:)

Obstawiam że już oba sprzedane. Poleżą parę dni na półce żeby sobie mogli popatrzeć pasjonaci i wylądują na nadgarstkach właścicieli. Przecież w Japonii nie brakuje pasjonatów z kasą, a przy takiej limitacji cena tych zegarków przy odsprzedaży poszybuje w górę.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz gdybym miał do wydania zbędne 300k to wybrałbym zegarek a nie ten akurat model samochodu


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja właśnie o tym piszę,że jak ktoś ma 300 tys to po co kupować Citizen? Skoro za 100 000 można mieć tourbillon od Jaeger le Coultre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować od JLC jak można mieć za 70k od tag heuer?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz do tissel-a dojdziecie :P

 

a citizen świetny, przykładny pokaz możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na pewno przygotowany dla miłośników klasycznego wzornictwa w przeciwieństwie do tourbiliona od Seiko. Na kilku stronach anglojęzycznych znajdują się przypuszczenia że mechanizm nie został wyprodukowany w Japonii ale w należącej do Citizena szwajacarskiej La Joux Perret, oraz o podobieństwach do projektu T Hajimo Asioki. https://monochrome-watches.com/citizen-introduce-first-tourbillon-watch-300th-anniversary-daimaru-department-store/

http://www.ablogtowatch.com/citizen-tourbillon-y01-watch-first-tourbillon/

https://www.hodinkee.com/articles/citizen-tourbillon-y01-introducing


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.