Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega - prośba o ocenę i pomoc w zakupie dwóch modeli

omega speedmaster vintage gold

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmcomp

pmcomp
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:43

Witam serdecznie.

Doxę juz kupiłem, dziękuję za pomoc, czas na Omegę. Chciałem dzisiaj obejrzeć na żywo tą wystawiona w dziale sprzedam ale niestety do spotkania nie doszło. Może i dobrze?

Na chrono24 wpadły mi w oko dwie sztuki.

Jedna to klasyk vintage, o której nic nie znalazłem. Mam też podejrzenia co do jej oryginalności tzn. czy nie jest z kilku kawałków.

Zerknijcie proszę: http://www.chrono24....--id5480815.htm

Nie znam sie ale przeglądając tematy o starych Omegach i patrząc na cyferblat wychodzi mi, że to musi być okres lat 40/50. Nie podoba mi się jakość zamieszczonych zdjęć. Nie widać jaki jest mechanizm. Na deklu nie ma nic wybite, a jego wewnętrzna strona pozostaje tajemnicą. Natomisat zegarek ogromnie mi się podoba. CZy to jest dobry wybór czy mina?

Drugi model to nowsza produkcja czyli Speedmaster Automatic. Znalazłem od tego samego sprzedawcy dwie sztuki:

http://www.chrono24....--id5365962.htm

http://www.chrono24....--id5296666.htm

które różnią się pomiarami. Który z nich ew. wybrać? Czy ten niby dokłądniejszy wart jest dopłaty 400 zł? Czy to są dobre modele? Jak się sprawują?

Bedę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Pozdro

Piotr

• 0

#2 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1907 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:20

Pierwsza Omega to samoróbka .,Zegarki takie są budowane na bazie starych mechanizmów Omegi.,Ten dosyć kiepsko wykonany, osoba która drukowała tarcze pomyliła kolejność wykonania i na indeksach godzinowych jest nadruk minut.,Te dwa Speedmaster Automatic rzeczywiście różnią się pomiarami ,gdyż w rzeczywistości koperta ma 38mm średnicy.,Cena za 3513.30 jest mocno przesadzona., 

• 0

#3 pmcomp

pmcomp
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:37

Dzieki za odpowiedź. Czyli ta Omegę vintage moge sobie darować.

Nie rozumiem natomiast co maja pomiary do średnicy koperty? Przecież oba zegarki są identyczne.

Czego dotyczy przesadzona cena 3.513,30? Bo i ta samoróbka i te Speedmastery maja inne ceny. BTW ile warto zapłącić za takiego Speedmastera?

Pozdro

Piotr

• 0

#4 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:41

Taki speedmaster jest chyba w dziae sprzedam
  • 0

#5 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1907 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 17:04

W dziale sprzedam jest chyba inny Speedmaster ref 3221.30 (Triple Date),ten z chrono24 jest ref.3513.30.,Kolorystycznie podobne,ale Triple Date to zegarek bardziej skomplikowany przez co osiąga ceny niemal dwukrotnie wyższe od ref 3513.30.,

• 0

#6 pmcomp

pmcomp
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 18:09

Dzięki. też się nad nim zastanawiałem. Na eBayu znalazłem trochę taniej ale zawsze można podyskutować. 

Co sądzicie o tych zegarkach?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, bardziej niz za opinie  ;) .

Pozdro

Piotr

• 0

#7 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2484 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 18:37

Jak masz mały nadgarstek to omega reduced fajnie będzie leżeć. Do tego to automat.
Sam na taką poluje.
  • 0

#8 pmcomp

pmcomp
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 18:55

Ona też ma 39mm ale ... mi się nie podoba  :D . Stal i owszem ale z białym cyferblatem. BTW w tym Speedmaster Triple Date jest wieczny kalendarz?

• 0

#9 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1907 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 19:53

Triple Date to inna komplikacja niż Perpetual Calendar.,W pierwszym wypadku zegarek pokazuje dzień,dzień tygodnia i miesiąc ale datownik w miesiącach ,krótszych,lub w latach przestępnych trzeba przestawiać,w Perpetual zegarek ma te anomalia zaprogramowane przeważnie na 100 lat,chociaż zdarzają się również zegarki milenijne.,Te Speedmastery z kopertami 38/39mm określane są jako reduced bez względu na układ subtarcz i kolor cyferblatu.,

• 0

#10 pmcomp

pmcomp
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 19:57

Dzięki za wyjaśnienie. Kiedyś za taką Konstelację dałbym sie pokroić.

http://www.chrono24....accessoryTypes=

Człowiek się starzeje i gusta się zmieniają

Użytkownik pmcomp edytował ten post 15 czerwiec 2017 - 20:01

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, speedmaster, vintage, gold

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych