Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel30w

Kilka pytań przed pierwszym zakupem Orient Guardian :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

postanowiłem wreszcie zrobić sobie prezent (kiedyś trzeba :P ). Szukałem zegarka Automatycznego, semi-skeleton/open-heart, sportowego.

Po długim przeglądaniu forum i innych stron wybór padł na Orient Guardian: (choć ta nazwa nie wszędzie jest podawana)

 

http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-power-reserve-ft03004b-mens-watch-3734.html

 

Napiszcie proszę co myślicie o tym zegarku i w miarę możliwości bede wdzięczny za odpowiedz na przynajmniej część poniższych pytać :)

 

1. Jakie są średnie odchyłki Orienta tej klasy ?

2. Czy będę w stanie w miarę łatwo dokupić do tego zegarka bransoletę ? (nie musi byc oryginał)

3. Jeżeli chodzi o gwarancję to czytałem, że jest to różnie w PL. No nic, miejmy nadzieję że nie padnie, jezeli tak to będę męczył poljot. Koszt zegarka to będzie mniej więcej 1000 zł. Czy koszty naprawy zegarka są duże ? Tzn. Czy wiekszość rzeczy da się naprawić powiedzmy do 300-400 zł czy naprawa zegarka to raczej dużo grubsze koszta ?

4. W jaki sposób oglądacie zegarki np. Orienta ? Nie bardzo wiem czy w mojej okolicy (Rzeszów) jest możliwość oglądnięcia go gdziekolwiek. Ewentualnie, moglibyście polecić jakis podobny zegarek który mógłby założyć w sklepie i porównać ?

 

Narazie tyle, chyba że macie dla mnie jakieś rady przed zakupem :)

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) producent podaje: Accuracy of better than -15 ... + 25 seconds a day. zwykle jest mniej

b )  tak

c) dobrze pomęczony poljot daje radę ;) czesto dają tez bez męczenia :)Demus ma orienty

d) Zegarek jest dośc duży ale dobrze wyprofilowany wiec jesli mas zwiększy nadgarstek bedzie OK. Na chude raczej za duzy. Demus ma orienty.

 

Rady:

ten czarny pierścień to pewnie jest pokrywany PVD które jest delikatne i lubi łapać rysy. Szkiełko dobrze jak byłoby szafirowe. Dziury w tarczy maja tendencje do nudzenia się, zastanów sie czy nie wystarczy widoczność mechanizmu od strony dekla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @qniczynka, no i zepsułeś mi zakup :)

 

Przeglądnąłem testy szkiełka mineralnego i dość łatwo jest je porysować a chciałbym mieć ten zegarek do końca świata i jeszcze parę dni :)

 

Widzę, że w tej cenie nic podobnego nie znajdę ;/ Trzeba dopłacić...

 

Co więc myślicie o poniższych zegarkach ?

 

Jak wypada Seiko na tle innych firm jeżeli chodzi o jakość wykonania ?

 

Orient SpeedTech Auto STI Subaru Sports Watch SDA05001B0

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-sda05001b0-da05001b-speedtech-auto-sti-subaru-sports-watch

 

Seiko Premier Automatic Open Heart Japan Sapphire Men's Watch SSA215J1

http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-ssa215j1-premier-automatic-open-heart-japan-sapphire-mens-watch

 

Seiko Premier Automatic Sapphire Japan 24 Jewels 100m Men's Watch SSA277J2

http://www.dutyfreeislandshop.com/seiko-ssa277j2-ssa277j-premier-automatic-sapphire-japan-24-jewels-100m-black-dial-mens-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i ostatni już są wyprzedane  w tym sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna demonizacja minerału. Ja z bratem kupowaliśmy w tym samym czasie orienty - 3 lata temu, ja raya a brat FFM00004W0. Na rayu pewnie znalazły by się jakieś mikro rysy na kopercie ale trzeba by się mocno przyjrzeć, szkło czyste. Brat podchodzi z lżejszą ręką (a może cięższą) do zegarka i koperta nie jest już idealna, bezel też nosi sporo śladów użytkowania, szkło czyste. 

Jeżeli hobbystycznie nie bawisz się gwoździem czy papierem ściernym po zegarku to minerał nie jest żadnym faux pas ze strony producenta zegara. Ale tak jak qniczynka napisał, PVD to byłby już problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92912-orient-elite-fet0h001b-wersja-lux-d/

 

Szafir, ale PVD mnie irytowało


kolejna demonizacja minerału. Ja z bratem kupowaliśmy w tym samym czasie orienty - 3 lata temu, ja raya a brat FFM00004W0. Na rayu pewnie znalazły by się jakieś mikro rysy na kopercie ale trzeba by się mocno przyjrzeć, szkło czyste. Brat podchodzi z lżejszą ręką (a może cięższą) do zegarka i koperta nie jest już idealna, bezel też nosi sporo śladów użytkowania, szkło czyste. 

Jeżeli hobbystycznie nie bawisz się gwoździem czy papierem ściernym po zegarku to minerał nie jest żadnym faux pas ze strony producenta zegara. Ale tak jak qniczynka napisał, PVD to byłby już problem

 

Hehe, ja porysowałem PVD i minerał. Obecnie nawet na szafirze jest ryso-uszczerbek, ale to juz chyba ja jestem jakis szczególny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że akurat ten dostępny jest moim faworytem. Choć ten Orient też ładny. Będę musiał się przekopać przez inne sklepy, może gdzieś jeszcze są we w miarę dobrej cenie.

 

Co do mojej ręki to kurcze, trudno powiedzieć bo nie noszę w ogóle zegarka i nigdy nie nosiłem (po komunii tylko :D)

 

Jeżeli chodzi o smartphony to tutaj dbam wzorowo... może to się przełoży na zegarki ;)

 

Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda Orient vs Seiko tak ogólnie w automatach ?

 

Któraś marka prowadzi, któraś robi trwalsze zegarki ? sprawniejsze, dokładniejsze mechanizmy ?

 

Btw. Jest możliwość gdzieś sprawdzić czy tamten orient posiada PVD ? Przekopuję internet ale nic nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada na pewno bo co innego może mieć taki kolor, to nie ceramika, nie za te pieniądze. Co do trwałości - w sumie można postawić znak równości. Kiedyś czytałem że Orient np z racji innego systemu mocowania wahnika nie ma problemów z jego odkręcaniem co w seiko w jakichś skrajnych przypadkach się trafiło, orient np w instrukcji dopuszcza jazdę na rowerze, seiko nie. Czy to oznacza, że jeden jest lepszy od drugiego? - nie. Mam Raya, z seiko przerobiłem zegarek z 7s,4r, aktualnie mam 2 z 6r i o dziwo - Ray jest z nich najlepiej wyregulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.