Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paulus108

Kupno rosyjskiego nowego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem też na meranom z UPSem bo myślałem że będzie bezproblemowo, ale gdzie tam, zapłaciłem za zegarek 230$ plus opłata UPS 23$ no i już myślałem że witam się z gąską ale gdzie tam, zadzwoniła Pani z UPS że co to za przesyłka bo nie mogą jej mi przekazać czy mam fakturę itp. Rozumiem cło, ale jak zobaczyłem kwotę do dopłaty 350zł jeszcze to mi się odechciało i niestety nie polecę zakupu chyba że doszacujecie sobie 1/3 kosztów od kwoty wyjściowej ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, huba_buba napisał(-a):

Ja kupiłem też na meranom z UPSem bo myślałem że będzie bezproblemowo, ale gdzie tam, zapłaciłem za zegarek 230$ plus opłata UPS 23$ no i już myślałem że witam się z gąską ale gdzie tam, zadzwoniła Pani z UPS że co to za przesyłka bo nie mogą jej mi przekazać czy mam fakturę itp. Rozumiem cło, ale jak zobaczyłem kwotę do dopłaty 350zł jeszcze to mi się odechciało i niestety nie polecę zakupu chyba że doszacujecie sobie 1/3 kosztów od kwoty wyjściowej ze sklepu.

Od lipca wszystko z poza Unii może zostać objęte Cłem i Vat, koszt to około 30 %. Nie powinno Cię to dziwić, trzeba się z tym liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kchrapek napisał(-a):

Od lipca wszystko z poza Unii może zostać objęte Cłem i Vat, koszt to około 30 %. Nie powinno Cię to dziwić, trzeba się z tym liczyć.

Dlatego brak informacji na stronie sprzedawcy jednak razi po tym fakcie. Nie wiedziałem o tym. Cło i vat nie są problemem proszę spojrzeć że jakaś j*** opłata rządowa stanowi problem. Co to jest dokładnie bo nie można za wiele znaleźć w tym temacie.

 

Opłaty importowe

Opłaty rządowe:
247,00
VAT:
15,64
Opłaty celne:
68,00
Opłaty za fracht:
0,00
Suma należności w PLN:
330,64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vat to 23%,  cło kilka. Tu masz po prostu pomieszane te opłaty. Finalnie tak wychodzi jak państwo "pobłogosławi" taka przesyłkę. Myślę że powinno być: Vat - 247, cło - 68, 15,64 - opłata za obsługę urzędu celnego.

Edit. vat zdaje się liczą od pełnej kwoty na fakturze czyli również od kosztu transportu jeśli takowy jest ujęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do Vatu wartość towaru + transport. 

Powinno być jak Krzysztof pisze jeśli chodzi o wyszczególnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą obliczania podatku VAT jest wartość towaru, powiększona o koszty transportu i kwotę uprzednio naliczonego cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych postach była informacja, że z Meranom wysyłka jest za darmo. Niestety obecnie minimalna opłata to 13 USD a jak się chce kuriera to 23 lub 24 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.