Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MeShyEight

Format daty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy jest możliwość zmiany formatu daty tzn. by najpierw były pokazywane dni a potem miesiące, a nie na odwrót. Zegarek to GLS-6900-2A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to możliwe tylko w G-7800, który oferuje aż 24 różne formaty daty (dzień, miesiąc, rok i dzień tygodnia) do wyboru. 

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w Japonii taki format się stosuje czy z jakiej racji jest taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale myślę że rozbija się tu o pewna zasadę względem wyświetlanego czasu..

Wpierw zmieniają się od prawej sekundy potem minuty i na końcu od lewej godziny. To samo tyczy się formatu daty, wpierw zmieniają się dni miesiąca następnie miesiąc a w niektórych modelach takich jak np Riseman na samym końcu rok.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez RTK-WGM
      Zmiana czasu zimowego na letni!
       
      Czas letni środkowoeuropejski w 2022 roku zostanie wprowadzony dnia 27 marca o godzinie 02:00 czasu środkowoeuropejskiego (01:00 Uniwersalnego Czasu Koordynowanego UTC).
      Zmieniamy wskazania zegarów z godziny 02:00 na godzinę 03:00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego, tym samym nasza noc będzie krótsza o godzinę.
       

      Designed by Freepik
    • Przez bubles
      Mam pytanie odnośnie dni tygodnia w oriencie,seiko,citizenie itp. Zauważyłem, że w starej serii crystal z orienta są dostępne dni tygodnia pisane po chińsku natomiast nie znalazłem żadnego po japońsku. I nasuwa się moje pytanie, czy ktoś zna model zegarka, który posiada dzień tygodnia wyświetlany po japońsku ? Szukam starocia używki do 150 zł i nie wiem zbytnio na jakie modele/mechanizmy patrzyć. 
    • Przez brzoza21
      Witam, jakiś czas temu dostałem od brata jego stary zegarek Casio DB-31. Od wielu lat był nieużywany, ja sam rozkręciłem go z ciekawości jakiś rok temu, żeby zobaczyć jaka tam jest bateria i w sumie tylko tyle, złożyłem go i ponownie włożyłem do szuflady. Dzisiaj jakoś mnie natchnęło, żeby zobaczyć czy działa, no i kupiłem nową baterię CR1616, uruchomił się skręciłem go i okazało się, że alarm jest bardzo cichy i jak zmieniam między opcjami to ten dźwięk też jest na tyle cichy, że słyszę go tylko jak przyłożę zegarek do ucha. 
       
      Zacząłem czytać w internecie co może być nie tak, okazało się, że nie zresetowałem zegarka. No to wyciągnąłem baterię, włożyłem ponownie i zrobiłem reset poprzez zwarcie baterii i pinu AC. Nie pomogło. Czytam dalej, polecano żeby sprawdzić sprężynę (nr 1), rozciągnąć ją i wygiąć blaszkę do góry (nr 2), tak też zrobiłem i dalej dźwięk jest bardzo cichy. Polecano także sprawdzić tylną blaszkę, czy jest dobrze założona. Jest, jak dałem ją do góry nogami to dźwięku w ogóle nie było.
       
      Co jest grane? W niektórych zegarkach widziałem, że są dwie sprężyny ale nie pamiętam. żebym zgubił jedną. Strzałka nr 3 na zdjęciu wskazuje otwór, tam pod spodem jest pin, czy możliwe żeby tam miała być druga sprężyna? W zasadzie jedyne co zrobiłem to oderwałem plombę wokół sprężyny, bo nachodziła na baterię (widać ta nigdy nie była wymieniana), następnie odgiąłem blaszkę trzymającą baterię, włożyłem nową, założyłem blaszkę i tyle.    



    • Przez Wookash
      Witajcie,
      Mam zegarek Citizen AT4008-51E i zrobiłem synchronizację zgodnie z przewodnikiem, zmodyfikowałem także położenie zero wskazówek z 12:00 na 1:00 i niby wszytko jest OK. Zegarek synchronizuje się, pokazuje właściwy czas - jedyny problem mam z datą, która zmienia się o 1:00 w nocy a nie o 12:00.
      Czy można temu jakoś zaradzić?
    • Przez bb_bernard
      Cześć!
      Od niedawna jestem posiadaczem Orienta Multi Year FEU0A003BH (caliber 46D). Instrukcja wyraźnie mówi, że nie należy zmieniać daty (dnia miesiąca) między godziną 21:00 a 2:00. Nie znalazłem natomiast żadnej informacji dotyczącej zasad zmiany roku/miesiąca kalendarza. Czy mogę bez obawy dokonywać zmiany miesiąca w godzinach nocnych? Czy może się to wiązać z ewentualnym uszkodzeniem mechanizmu?
      Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.