Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Blue46

Citizen diver problem z mechanizmem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blue46

Dzień dobry.
Postaram się streścić, krótko temat.
Posiadam od dluższego czasu zegarek Citizen automatic N-8200 dokładnie taki jak na zdjęciu.
Działał prawidłowo przez długi czas aż do chwili gdy przy zmianie daty stanął.

I staje za każdym razem przy zmianie daty, jak go potrząsnąć to czasami ruszy sam lub trzeba przekręcić koronkę, tak aby data przeskoczyła i znów zegarek zaczyna tykać.

W ciągu dnia działa prawidłowo...

Może ktoś wie co z nim zrobić, lub miał taki sam problem.
A może znajdzie się osoba chętna do pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najwyższy czas zafundować mu przegląd u zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blue46

Raz poszedłem do zegarmistrza i usłyszałem za przegląd ogólny 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zegarki, za przegląd których trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy.

Staropolskie przysłowie mówi: stać było na konia, to na uzdę też musi się znaleźć. Przegląd co kilka lat jest konieczny. Zwłaszcza zegarka mechanicznego - kwarcowemu też nie zaszkodzi pomierzyć mechanizm i naoliwić trybiki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Ale ta cena za przegląd (raczej czyszczenie, smarowanie, regulacja w czterech pozycjach, wymiana wszystkich uszczelek) jest dość wysoka, zważywszy że nowy mechanizm kosztuje 250zł ;-)  a ogarnięty zegarmistrz upora się z tym wszystkim w dwie godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarmistrz jest w stanie wszystkie te czynności zrobić w 2 godziny, to nie jest ogarnięty. Sprawdzenie zegarka po przeglądzie trwa dłużej.

Poza tym jeśli 400 za przegląd to dużo - może tak jest - zawsze można poszukać innego fachowca.

Piszesz, że nowy werk to 250 złotych. Możesz kupić zatem nowy i sobie wymienić. Autor tematu może sobie z tym nie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blue46

Dziękuję za odpowiedzi.
Napisałem w poprzednim poście o tamtym zegarmistrzu, ponieważ zrobił wrażenie jakby od razu wiedział o co chodzi, a cenę rzucił taką bo po prostu mógł.

Poszukam zegarmistrza i poproszę o przeglądnięcie zegarka, bo jednak chciałem go wziąć ze sobą na wakacje a to co noszę na co dzień sobie zostawić. Citizen robił zawsze bardziej za "wół roboczy" i biorąc wyjazd pod uwagę wiem, że nie będę się cały czas "martwić" o to co z nim.
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Napisałem w poprzednim poście o tamtym zegarmistrzu, ponieważ zrobił wrażenie jakby od razu wiedział o co chodzi, a cenę rzucił taką bo po prostu mógł.

Poszukam zegarmistrza i poproszę o przeglądnięcie zegarka, bo jednak chciałem go wziąć ze sobą na wakacje a to co noszę na co dzień sobie zostawić. Citizen robił zawsze bardziej za "wół roboczy" i biorąc wyjazd pod uwagę wiem, że nie będę się cały czas "martwić" o to co z nim.

Pozdrawiam 

Wół czy nie przegląd należy się każdemu zegarkowi ;). 4 stówy to być może przewalona cena. Poszukaj - jak piszesz -  kogoś, kto mniej się ceni i da radę wyczyścić Ci Citka i nasmarować. Będzie znowu na kilka lat spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się - czy jeśli np zegarek będzie wymagał przeglądu po +/- 5ciu latach, bo zacznie chodzić niedokładnie, to czy jeśli większośc tych 5ciu lat spędzi w uśpieniu (odciągnięta koronka), równiez będzie chodził niepunktualnie? Czy też uśpienie wydłuży interwał między przeglądami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.